Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a fiamnak?

Sch. Niki kérdése:

Lehet baja a fiamnak?

Figyelt kérdés
A férjem altatta el a a másfél éves fiúnkat,míg lezúhanyoztam. Arra jőttem a szobába, hogy mindkettő alszik, visszont a férjem feje kicsit a gyerek fején volt. Elég nehéz egy fej, főleg ha elhagyja magát az ember. A fiam édesdeden alszik azóta is, nem láttam rajta semmit. De félek hátha megnyomta vagy nagy súly nehezedet rá és ettől baja lesz. Szerintetek? Mi a vélemény?

#gyerek #Nyomás a fejen
2023. júl. 31. 23:31
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. júl. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim válasza:
35%

Szerintem amikor felébred a kicsi, próbáld leelenőrizni, hogy ugyanúgy viselkedik és reagál-e mint ahogy máskor is.

Ha semmilyen változást nem tapasztalsz se a viselkedésén, se ránézésre, akkor nem történt semmi baj.

Szerintem ne aggódj, nem lett ettől semmi baja a gyereknek. :)

2023. júl. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen ha valami nem jó nekik, elmegy, vagy sír. Nyugi nincs semmi baja
2023. júl. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta néztem át is raktam a helyére nem sírt. Nagyon remélem, hogy nincs baj. Tuti ma nem alszok. Nagyon leszidtam a férjemet is, tudom nem tehet róla, de 10 perc zuhanyzást nem tudok megtenni úgy, hogy ne aludjon be és figyeljen a gyerekre.
2023. aug. 1. 00:31
 5/68 A kérdező kommentje:
Talán felébredt volna ha fájt volna neki.? Vagy ha nehéz lett volna nem?
2023. aug. 1. 00:35
 6/68 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ijesztően túltolod. Nem rajta feküdt a férjed csak a feje volt rajta kicsit. Ne aggódj annyira nem nehéz egy fej hogy betörjön a koponyája, másrészt meg egy ekkora gyerek álmában is arrébb megy ha nem jó neki.

Aludjál nyugodtan, ha nem teszed csak magadat szivatod.

2023. aug. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Egy kisbaba is jelzi ha nyomja valami, fáj neki, elkezd ordítani. Néhány anya ezt nagyon túltolja, én is hasonló voltam, de azért nem ennyire.
2023. aug. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
89%

Esett már fejre a gyereked ?az enyém esett és nem lett baja...nem egy fejtol fog megnyomodni a koponyája.

Szegény ferjed.

2023. aug. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%
Örülnél inkább, hogy 10 perc alatt elaltatta a férjed! Full fölösleges ez a para.
2023. aug. 1. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
100%

A dolog fizikai oldalára: A férjed fejének össztömege nem egy pontban csúcsosodik ki, ahol rádőlt a gyerek fejére, hanem a jelentős részét eleve elvezette az ágy, hisz a gravitáció lefele, nem oldalirányba húzza. Értsd, te is tudnál támasztani pl egy átlósan megdöntött nehéz oszlopot, mert nem a teljes súlyát kéne tartanod.

A dolog biológiai részére: a másfél éves koponyája már meglehetősen csontos, nem olyan, mint az újszülöttnek, közel sem olyan sérülékeny (nem véletlen, hogy rengeteg gyerek esik kel és izomból bevágja a fejét, mégsincs semmi baja), plusz az életösztöne is aktív, ha tényleg nagyon nagyon kényelmetlen lett volna neki, akkor eleve arrébb megy, vagy sír, hogy nem jó.


Szóval lehetsz hisztérika a férjeddel nyugodtan, ez már a te bajod, de tudományosan ennek semmi értelme.

2023. aug. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!