Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvettem a cicit de nem...

Elvettem a cicit de nem alszik el ?!!

Figyelt kérdés

Sziasztok segitseget kernek ma reggel elvettem 18 hos kisfiamtol a cicit .. de azota nem alszik el akarmivel probalkozom .

Valaki esetleg tudna segiteni?


2023. szept. 2. 13:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi is épp benne vagyunk, vagyis kereken 1 hete nem cicizik a kisfiam, ő 17 hónapos, és eddig mindig cicivel aludt el, de én döntöttem úgy, hogy elég, mert csak akkor kérte (nappal), ha unatkozott, éjjel meg csak megszokásból.

Az első este (altatás) és az éjszaka nagyon nehéz volt, ő is sirdogált, kereste, ringatással sikerült elaltatni. Utána viszont mint akit elvágtak, vagy sose cicizett volna, nem kereste és azóta az elmúlt egy hétben egyszer sem!

A cumira én sem szoktatnám már rá ennyi idősen, én vettem neki egy kézi diavetítőt, kap bőségesen vacsorát (nappal ebédet, utána alszik), az első fáradtsági jelre bemegyünk a szobába, elfekszünk az ágyon (együttalszunk), összebújunk, használjuk a diavetítőt, halkan dudorászok neki, simogatom, és elalszik, de van azért rá példa, főként a délutáni alvásnál, hogy icipicit ringatnom kell járkálva. Nekem nem fogadja el a tejet, tejitalt, tápszert sem, tehát ez sem volt járható út. Most egy alvós plüss bevezetésével próbálkozunk, több-kevesebb sikerrel. Az első 3-4 nap nehéz volt, mert borult a napirendje, valamiért, amióta nincs cici korábban kel 1 órával, de most már kezdünk átállni erre.

Ezen csak az idő segít és a jó módszer megtalálása, viszont az nagyon egyéni, hogy melyik kisgyermeknek mi fog segíteni az elalvásban. Sok sikert és kitartást!

2023. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitseget
2023. szept. 2. 14:57
 13/23 anonim ***** válasza:
56%
Kitartás! Én mindig engedtem a sírásnak, pedig volt hogy másfél hétig nem adtam neki, majdnem el is apadt már. Aztán beteg lett, rosszul volt és megsajnáltam. Jobb lett volna minél kisebb korában, mármint egy éves kor után. Most ott tartunk, hogy 3 múlt és még szopik. Most fogunk megint nekilátni, mert így ovisan már ciki.
2023. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Huha és meg akkor mindig nem alszik ejjel ?

3 eves is kel erte ?

2023. szept. 2. 15:10
 15/23 anonim ***** válasza:
Jajj az éjszakai kelés nem ezen múlik. 4 évesem is sokszor felkel még. Meg a 35 éves férjem is😂
2023. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Alszik éjjel, most nyáron kezdte átaludni az éjszakát, addig kelt egyszer és jött a cicire visszaaludni. Viszont nem alszik el cici nélkül. Ha nem adom, képes hajnali 2-3ig nyomni a sírást. Pedig unom már, 6 éve szoptatok folyamatosan 🥴
2023. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem feltérlenül a cicin múlik az éjszakai alvás. A lányom féléves korától átalussza az éjszakát, és a mai napig is cicivel altatom (20 hónapos). Olyan gyerek is van a környezetemben, aki jóval a szopi elhagyása után kezdte el átaludni csak az éjszakát. De igen, olyanok is vannak sokan, akiknek megoldotta az éjszakai alvás problémakört. Reméljük ti oda tartoztok majd.
2023. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
9%

Ovisan miért lenne ciki? Kinek? Neki, akinek ez a világ legtermeszetesebb dolga? Vagy neked?

Enyém is 3 múlt és alvás előtt, ébredés után 2 percig cicizik. Kibirom, ha neki ez még jól esik.

2023. szept. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
85%
3 evesen cicizik? Minek? Már regen nem.baba, szerintem Te nem akarid elfogadni,hogy megnőtt..
2023. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha azért vetted el, hogy majd így alszik xy szerint, hát az tényleg nem ezen múlik. De lehet már eleged vagy bármi indok oké, csak azért írom, mert nálunk ez nem vált be, még vagy egy-másfél évig ugyanúgy kelt 4-5x éjszaka.
2023. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!