Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most lesz 1 éves a kisfiam,...

Most lesz 1 éves a kisfiam, nagyon szeretnék még egy babát, de a párom hallani sem akar róla. Hogyan engedjem el ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Amikor még nem volt meg a babánk, arról beszéltünk végig, hogy ketten lesznek legalább, és maximum 4-nél megállunk. Azóta én kettőt szeretnék, többet nem.

A kisfiunk nem problémás, csak most jött rá a férjem, hogy még "élni" szeretne. Utazgatni, meg egyéb olyan dolgok, amit szerinte nagyon megnehezít egy gyerek Szereti a fiunkat amúgy.

Szerintem az hogy 1 vagy 2 van, nem sokat számít, ha pl nyaralni megyünk ugyanaz, itthon minimális a különbség. (Ezt onnan is tudom, hogy én is nagy családban nőttem fel)

Akinél legalább 2 gyerek van, kérlek mesélj, megbántad esetleg? Jobb/könnyebb ha egyedül van?

Jelenleg nagyon szeretnék még egy babát, szóval vegyétek el a kedvem vagy nem tudom..


márc. 20. 21:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel egyrészt az a gond, hogy azt, hogy valaki vágyik-e még gyerekre, nem tudod semmilyen racionális érvvel megváltoztatni, másrészt, hogy valójában nem tudhatod te magad se, hogy milyen lenne a ti életetek a ti két gyereketekkel a ti körülményeitek között a 2020-as évek második felében (és még sorolhatnám azokat a tényezőket, amik megkülönböztetnek titeket a te családodtól, kezdve ott, hogy ti nem a szüleid vagytok). Ezzel egyszerűen nem érvelhetsz, mert nincs róla ismereted.
márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

"...most jött rá a férjem, hogy még "élni" szeretne. Utazgatni, meg egyéb olyan dolgok, amit szerinte nagyon megnehezít egy gyerek"


Mivel már ott az egy gyerek, hogy kell ezt érteni? Megunta a családi életet, és lelépne? Mert az 1 évessel még sokáig nem tud olyan szabadom élni, mintha egy sem lenne.

Akárhogy is, ha ilyen gondolatokat fogalmazna meg a férjem, nagyon hamar elengedném a második gyerek ötletét (vele).

márc. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem lelépni szeretne, csak nagyon kötött számára a babás élet - nem tudja pontosan megfogalmazni, hogy mi zavarja, mert nagyon szereti a fiunkat, és azt is szokta mo dani, hogy biztos nem tudná ennyire szeretni a másodikat


De kérlek inkább olyanokról írjatok, hogy mennyivel lett nehezebb az élet, mióta ketten lettek a gyerekek

márc. 20. 21:22
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két gyerekem van, MI nem bantuk meg mert mindketten akartuk.

Nálatok nem akarjátok mindketten, szóval valaki ebből az egészből nem fog jól kijonni...

márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed nem akar második gyereket, akkor ne próbáld rábeszélni, mert nagyon hamar 2 gyerekes egyedülálló anyuka leszel. Biztos hogy sokkal nehezebb 2 gyerekkel egyedül, mint egy gyerekkel ketten
márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%
Azért mondjuk elég gáz hogy így menetközbe megváltoztatja a véleményét, Én most egy kicsit pihentetném a dolgot és egy két év múlva felhoznam ujra.
márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem gáz, hiszen gyerek előtt senki sem tudja, hogy valójában mit is jelent egy gyerek.
márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%
#7! Persze, csak egy agysebész tud tapasztalat nélkül rájönni, hogy egy gyerekkel nem olyan szabad, mint gyerek nélkül 🤣
márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Arra amitba férjed szeretne amúgy pont a kis korkülönbség a megoldás. Egyben le van tudva a Babás időszak 3-4 év alatt aztán 2 hasonló korú nagyobb gyerekkel már lehet menni nyaralni. Ezt az egyet már nem tudja semmissé tenni.


Ha azt akarod hogy el egyem a kedved gondolj a Szülésre mennyire rohadtul fájt. Nem is akarod te azt még1x. Meg 40 hetes terhesen nst-re járni egy 2 évessel karöltve... Meg mi van ha valami komplikáció lesz és feküdnöd kell hetekig, a meglévő gyereket akkor ki fogja ellátni? Ha egy gyógyszert nem tudsz elintézni egyedül mi lenne ha egyedül lennél amikor beindul a szülés. Mi van akkor ha sérült lesz a második gyerek és tönlre teszed vele a meglévő életét is.

márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%

Vegyem el a kedved?

A babád üvölteni fog a kocsiban, hordozoban, és nem fogsz tudni sehova menni vele csak akkor amikor alszik és bevarazsolod a kocsiba.

A naggyal nem fogsz tudni foglalkozni, és valószínűleg rajta fogod levezetni a dühödet..


Újra kezdheted elölről az ejszakazast, két gyerekkel

Újra szenvedni fogsz ha jön a kicsi foga, lázas lesz stb..

Újra retteghetsz ha oltást kap, hogy ne lazasodjon be.


Én ezek miatt nem vállalok harmadik gyereket..

Szívem mélyén vágyom rá, de eszemben sincs elölről kezdeni újra...Hülye is lennék.

márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!