Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most lesz 1 éves a kisfiam,...

Most lesz 1 éves a kisfiam, nagyon szeretnék még egy babát, de a párom hallani sem akar róla. Hogyan engedjem el ezt az egészet?

Figyelt kérdés

Amikor még nem volt meg a babánk, arról beszéltünk végig, hogy ketten lesznek legalább, és maximum 4-nél megállunk. Azóta én kettőt szeretnék, többet nem.

A kisfiunk nem problémás, csak most jött rá a férjem, hogy még "élni" szeretne. Utazgatni, meg egyéb olyan dolgok, amit szerinte nagyon megnehezít egy gyerek Szereti a fiunkat amúgy.

Szerintem az hogy 1 vagy 2 van, nem sokat számít, ha pl nyaralni megyünk ugyanaz, itthon minimális a különbség. (Ezt onnan is tudom, hogy én is nagy családban nőttem fel)

Akinél legalább 2 gyerek van, kérlek mesélj, megbántad esetleg? Jobb/könnyebb ha egyedül van?

Jelenleg nagyon szeretnék még egy babát, szóval vegyétek el a kedvem vagy nem tudom..


márc. 20. 21:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
#20, azt mondanám, hogy térjünk vissza a témára 2-3 év múlva, mert mindkettőnknek változhat a véleménye időközben (és még akkor is ráérünk egy újabb babát megpróbálni összehozni).
márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
21# De ha soha többet nem szeretnél 10 év múlva sem,nem csak most?Nyilván 3 évente nem húznád az idejét gondolom. Benne pedig élete végéig megmarad a hiányérzet. 20# voltam.
márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#21, csak az ő kedvéért nem vállalnék semmikor, az biztos. Akkor választania kéne, hogy én vagy két gyerek mástól/mással.

#19, 21

márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Egyetértek amúgy,csak kíváncsi voltam. De én is így vagyok. 22# voltam.



Kérdező,térjetek vissza erre picit később és ha akkor se,akkor meg újragondoljátok.

márc. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Lehetne azzal érvelni a férjednek, hogy gyorsan legyen meg a másik baba, így kb egyben letsjátok a kisbabás időszakot és utána tudtok utazgatni. De semmiképpen sem erőltetném ezt a vonalat, mert ha ő igazából nem akarja a másodikat, akkor extra nehéz lesz az "egyik kicsi, másik pici" időszak.


A másik lehetőség - bár nem írtad, hány éves vagy - a nagy korkülönbség. Én elég rugalmasnak tartom magam, és a fiam is szerencsés természetű, nagy béketűrésű baba. Egyelőre csak ő van. Mi simán utaztunk vele ugyanúgy, mint mielőtt megszületett. Lassabb a tempó persze, játszótér-szüneteket tartunk. Most 2 és fél éves. 2 kicsivel ez már nem menne. De ha mondjuk 10 év különbséggel vállalnánk a másodikat, úgy igen (nekem az már nem fog beleférni, 4 év különbséggel tervezzük a másodikat).

márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én megértem a férjedet. Én anyuka vagyok, ma már 6 éves kislánnyal,de babaként 2 babát tett ki. Kocsiban ordított , mint a sakál. Apjával szét is mentünk és onnantól indult meg az, hogy igenis kivette a részét az egészből.
márc. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!