Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok gyereket, mit tegyek?

Nem akarok gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régen is hallgattam a családomtól mindig, hogy nekem mikor lesz már fiúm, mikor viszek már haza bemutatni valakit, mikor lesz már gyerekem (18-20 évesen is ez volt, hogy mikor akarok már családot?!). Mióta van párom, azóta méginkább téma ez... Mikor először meséltem róla, akkor is az volt az első reakció, hogy akkor mi majd összeházasodunk???


Nyáron lesz az esküvőnk, ahogy közeledik a dátum, egyre inkább megy ez, hogy akkor jövőre már szülők leszünk? Ősszel már elkezdünk próbálkozni? Hát a párom már igen benne van a korban, nem kéne még évekig várni a gyerekkel...


És az a baj, hogy a vőlegényem, aki eddigi élete során hallani sem akart gyerekről, szintén meg-megjegyzi, hogy hááát talán jó lenne, meg, hogy csak gondoljak bele, kettőnknek mennyire szép gyereke lehetne.



Viszont nem akarok ebbe belegondolni, mert egyáltalán nem szeretnék gyereket. Már a terhesség-szülés esetleges komplikációitól is rosszul vagyok, az itthoni helyzettől, ahogy az anyákkal bánik a társadalom, meg a többi anya. Attól is, hogy normális ellátásra leginkább magánintézményben van esély, ami egyrészt szuper, de tudom, hogy az egész terhességemet végigizgulnám, nehogy valami történjen és bekerüljek egy állami kórházba.

Később ott a babakor, gyerekkor, tényleg napestig sorolhatnám, hogy miért nem akarom, de nem ez a kérdés lényege, nem is szeretném, ha ez átmenne győzködésbe, hogy állami kórházban is lehet szülni, hamar eltelik a bent töltött pár nap/hét, a gyerekkornak is vége lesz egyszer stb. Tudom, és nyilván aki vágyik babára, vagy kisebbek az igényei, kevésbé önző, annak egyáltalán nem szempont, hogy most éppen hol szül, vagy hogy striás lesz-e a bőre?


De mikor ez szóba kerül, szinte csapdában érzem magam. Pl. most Húsvétkor pont emiatt nem akartam találkozni a családommal, mert tudtam, hogy ez az utolsó nagy családi összejövetel az esküvő előtt, és biztos voltam benne, hogy újra előkerül a téma, hogy és mikor jön a gyerek? Ettől meg már görcsben van a gyomrom, az első kérdéstől.


Aki volt hasonló helyzetben, ott mi lett a jó megoldás, hogy tett pontot a dolog végére?


márc. 30. 08:22
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
97%

"Hát biztos nem, ő dolgozik, meg amúgy sem tudna mit csinálni egy kisbabával"

Főnyeremény a pasi. Megfogtad vele az isten lábát.

És még a NEM-et sem érti.

Te pedig csak azért is hozzámész, de minek?

Kitartott anélkül is lehetsz. Akkor feltételezhetően nem is piszkálnának a családtagok, mert a konzervatív elképzelésükbe nem férne bele, hogy csak úgy felcsináltasd magad.

Ezzel meg is spórolnád a beszólogatásokat, amit gyerekként nem tudsz kezelni.

márc. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
17# vagyok. Kérdező,de ezt ő mondta,hogy ki akarja húzni a listáról vagy te gondolod és ámítod magad? Ameddig nem ő mondja a szemedbe,addig ez egy szimpla feltételezés,belemagyarázás. Én biztosan nem csesznék ki szerencsétlennel. Ülj le vele és közöld,hogy te soha nem akarsz majd,nem változtál,nem is fogsz és csak akkor mondjon igent az esküvőre,ha komolyan veszi ezt és nem hozza fel később sem. Ha ezt nem tufód,fiatal vagy még nagyon és ritka naiv nő.
márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Nem belemagyarázás, hidd el, ennyi év után pontosan ismerem a páromat.


Kérdeztem tőle, hogy hajlandó feladni a karrierjét, itthon maradni? Mert én biztos nem teszem tönkre magam egy gyerek miatt. Nem, ő imádja a munkáját, el sem tudná képzelni, hogy ne dolgozzon, meg mit csinálna ő egy kisbabával. Szóval, annyira mégsem akar ő gyereket, hogy bármiféle áldozatot hozzon miatta. :)

márc. 30. 09:28
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

De neki is mit magyarázol?


Figyelj, Zoli, megbeszéltük, hogy nem lesz gyerek, én tartom magam ehhez, ha te nem, akkor szíved joga, csak nem egymást keressük. Zárjuk le itt a témát, ha neked is megfelel a gyermektelenség, ha nem, akkor sajnos el kell válnia útjainknak.


Annyit agonizálsz meg magyarázkodsz itt is, pedig ezeket el lehetne intézni 3 mondatban, ha ennyire biztos vagy.

márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
A férjed amúgy tényleg nem tűnik egy főnyereménynek. Akar gyereket, de foglalkozni nem akar vele, amikor tudja, hogy te nem akarsz. 😅 Én vagyok a 25 éves válaszoló, a 48 éves ferjjel. Szóval írtam, hogy nekünk van egy babánk, de amúgy neki van egy 11 éves fia is. Mindkettojukkel szépen foglalkozik, segít, amennyit tud, pedig ő is elég munkamániás, mégis szán ránk időt. Nem akarom piedesztalra emelni, senki nem tökéletes, mi nők sem, de azért ezt tudjátok már kikommunikálni...
márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Leendő ferjed * bocsi, mindig elirom 😄
márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszéled a pároddal,és ha ő akar nem mész hozzá, mert kényszerből ne szülj a gyerek nem ezt érdemli, a házasság meg gatya, ha egyfolytában ezen megy a vita.

Ammúgy meg aki szerelemből megy egy közel 50 éveshez, azért válal gyereket vele, hogy ha nem lesz akkor egy darab maradjon meg neki belőle, nem úgy gondolkozik, hogy terhet hagy neki.

márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
27# pontosan! +Azt írja, 12-15 év múlva egyedül maradna a gyerekkel..a kérdező úgy számol már előre, hogy a párja nem lesz még 60-65 éves se, és már meghal?! Azért ez elég morbid, meg gáz.
márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Mert hogyan kéne tekinteni valamire, amire nem vágyom, amit egy porcikám sem kíván? Szerintem ez teher, kár szépíteni.
márc. 30. 10:38
 30/46 anonim ***** válasza:
73%
De még 50 éves sincs a párod, te már temeted? Ezt neki is mondtad már, hogy arra szamolsz, alig 10-15 év múlva ő már nem fog élni? Köztünk ha feljon ez a téma, pont, hogy a férjem a pesszimista, én meg biztatom, hogy igenis több szép évtized áll még előttünk...
márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!