Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok gyereket, mit tegyek?

Nem akarok gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régen is hallgattam a családomtól mindig, hogy nekem mikor lesz már fiúm, mikor viszek már haza bemutatni valakit, mikor lesz már gyerekem (18-20 évesen is ez volt, hogy mikor akarok már családot?!). Mióta van párom, azóta méginkább téma ez... Mikor először meséltem róla, akkor is az volt az első reakció, hogy akkor mi majd összeházasodunk???


Nyáron lesz az esküvőnk, ahogy közeledik a dátum, egyre inkább megy ez, hogy akkor jövőre már szülők leszünk? Ősszel már elkezdünk próbálkozni? Hát a párom már igen benne van a korban, nem kéne még évekig várni a gyerekkel...


És az a baj, hogy a vőlegényem, aki eddigi élete során hallani sem akart gyerekről, szintén meg-megjegyzi, hogy hááát talán jó lenne, meg, hogy csak gondoljak bele, kettőnknek mennyire szép gyereke lehetne.



Viszont nem akarok ebbe belegondolni, mert egyáltalán nem szeretnék gyereket. Már a terhesség-szülés esetleges komplikációitól is rosszul vagyok, az itthoni helyzettől, ahogy az anyákkal bánik a társadalom, meg a többi anya. Attól is, hogy normális ellátásra leginkább magánintézményben van esély, ami egyrészt szuper, de tudom, hogy az egész terhességemet végigizgulnám, nehogy valami történjen és bekerüljek egy állami kórházba.

Később ott a babakor, gyerekkor, tényleg napestig sorolhatnám, hogy miért nem akarom, de nem ez a kérdés lényege, nem is szeretném, ha ez átmenne győzködésbe, hogy állami kórházban is lehet szülni, hamar eltelik a bent töltött pár nap/hét, a gyerekkornak is vége lesz egyszer stb. Tudom, és nyilván aki vágyik babára, vagy kisebbek az igényei, kevésbé önző, annak egyáltalán nem szempont, hogy most éppen hol szül, vagy hogy striás lesz-e a bőre?


De mikor ez szóba kerül, szinte csapdában érzem magam. Pl. most Húsvétkor pont emiatt nem akartam találkozni a családommal, mert tudtam, hogy ez az utolsó nagy családi összejövetel az esküvő előtt, és biztos voltam benne, hogy újra előkerül a téma, hogy és mikor jön a gyerek? Ettől meg már görcsben van a gyomrom, az első kérdéstől.


Aki volt hasonló helyzetben, ott mi lett a jó megoldás, hogy tett pontot a dolog végére?


márc. 30. 08:22
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Az indokokat szerintem kár boncolgatni itt, hogy miért nem.


De igen, az állami eü. helyzete is a kontra listán van… Velem ne bunkózzanak a nővérek ott, ne nyúljon hozzám hentes orvos, ne fektessenek be a c.gányasszony mellé a kórházban, szülés után, mikor csak a gyerekemmel és az apjával szeretnék lenni.🤷🏼‍♀️

márc. 30. 18:32
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell senkinek megindokolnod, hogy miért nem akarsz. A te életed, senkinek nem tartozol magyarázattal. A pároddal viszont beszélgetned kellene
márc. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Nekem az a fura, hogy az egyik hozzászólásban írod, hogy szereted a párod, és csak vele tudod elképzelni a jövődet, aztán meg hogy létezik válás is, meg ő kb csak veled akar kics*szni a gyerekkel, hogy kipipalja ezt is a listán, de nem segítene, stb...itt szerintem nem is a gyerek kérdés a legnagyobb gond. És kicsit kamuszagú emiatt az összevissza beszélés miatt, vagy ha nem kamu, itt akkor sincs őszinte szerelem, ha már a váláson agyalsz, amikor még össze se hazasodtatok...
márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Nem agyalok váláson, de a szakmámból adódóan láttam már sok mindent.

Szüleim is mind a ketten a többedik házasságukban élnek, pedig hidd el, egyik házasságot sem úgy kezdték, hogy válni fognak. Én sem így állok a kapcsolatunkhoz, szeretjük egymást, de észnél vagyok és tudom, hogy egyedül is megállnám a helyem, ha úgy hozná az élet.

márc. 30. 21:00
 45/46 anonim ***** válasza:
De akinek ennyire határozott véleménye van,hogy hogy nem képes kiállni magáért? Mi a kérdésed igazi célja?
márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
(Ön)ironikus megjegyzések. Ha van érzéked/humorod hozzá egy jól irányzott, köpni-nyelni nem tud megjegyzéssel évekre is le lehet állítani embereket a témáról.
márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!