Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok gyereket, mit tegyek?

Nem akarok gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régen is hallgattam a családomtól mindig, hogy nekem mikor lesz már fiúm, mikor viszek már haza bemutatni valakit, mikor lesz már gyerekem (18-20 évesen is ez volt, hogy mikor akarok már családot?!). Mióta van párom, azóta méginkább téma ez... Mikor először meséltem róla, akkor is az volt az első reakció, hogy akkor mi majd összeházasodunk???


Nyáron lesz az esküvőnk, ahogy közeledik a dátum, egyre inkább megy ez, hogy akkor jövőre már szülők leszünk? Ősszel már elkezdünk próbálkozni? Hát a párom már igen benne van a korban, nem kéne még évekig várni a gyerekkel...


És az a baj, hogy a vőlegényem, aki eddigi élete során hallani sem akart gyerekről, szintén meg-megjegyzi, hogy hááát talán jó lenne, meg, hogy csak gondoljak bele, kettőnknek mennyire szép gyereke lehetne.



Viszont nem akarok ebbe belegondolni, mert egyáltalán nem szeretnék gyereket. Már a terhesség-szülés esetleges komplikációitól is rosszul vagyok, az itthoni helyzettől, ahogy az anyákkal bánik a társadalom, meg a többi anya. Attól is, hogy normális ellátásra leginkább magánintézményben van esély, ami egyrészt szuper, de tudom, hogy az egész terhességemet végigizgulnám, nehogy valami történjen és bekerüljek egy állami kórházba.

Később ott a babakor, gyerekkor, tényleg napestig sorolhatnám, hogy miért nem akarom, de nem ez a kérdés lényege, nem is szeretném, ha ez átmenne győzködésbe, hogy állami kórházban is lehet szülni, hamar eltelik a bent töltött pár nap/hét, a gyerekkornak is vége lesz egyszer stb. Tudom, és nyilván aki vágyik babára, vagy kisebbek az igényei, kevésbé önző, annak egyáltalán nem szempont, hogy most éppen hol szül, vagy hogy striás lesz-e a bőre?


De mikor ez szóba kerül, szinte csapdában érzem magam. Pl. most Húsvétkor pont emiatt nem akartam találkozni a családommal, mert tudtam, hogy ez az utolsó nagy családi összejövetel az esküvő előtt, és biztos voltam benne, hogy újra előkerül a téma, hogy és mikor jön a gyerek? Ettől meg már görcsben van a gyomrom, az első kérdéstől.


Aki volt hasonló helyzetben, ott mi lett a jó megoldás, hogy tett pontot a dolog végére?


márc. 30. 08:22
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig nem értem miért kell túlmagyarázni. Itt olyan határozottan állítasz dolgokat. A családod és a párod előtt, miért nem megy? Nem és kész. Ennyi.
márc. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Kedves 30-as válaszoló, nem csak özvegynek lehet lenni, hanem elváltnak is.
márc. 30. 10:51
 33/46 anonim ***** válasza:
92%
Egyre jobb. Minek mész hozzá, megspórolsz egy válást?
márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
2%
Nem mondom hogy hasonló cipőben vagyok, mert még nem vagyok 18, és még párom sincsen. De én sem akarok gyereket. Egyszerűen csak nem szeretem őket, és nem lennék jó anya. Amikor látok egy videót vagy filmet amiben a kisgyerek hisztizik, vagy valami f@szságot csinál, az engem már felidegesít. Majd a jövőben úgy választok párt, hogy vagy ő sem akar gyereket, vagy beletörődik hogy nem lesz. De nyilván lehet hogy ez változni fog. Semmiképpen se szüljél muszályból. Ha nem akarsz, nem kell. Attól a mondattol hogy "de te egy nő vagy! Erre van megalkotva a tested!" igen. És megvan a jogunk hogy nem élünk a lehetőséggel hogy gyerek(ek)et szülünk. Én egyetértek veled. Ha nem akarsz gyereket, akkor nem kell szülni.
márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
32# addig akarsz csak vele lenni, amíg feláll neki, és jól néz ki?
márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
34# azért te is egy gyerek vagy még, igen, nálad ez bőven valtozHAT. Egy felnőtt embernél már nem.
márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Agyban még a férjhez menés is korai neked.
márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem akarsz szülni, mert másokkal kéne kibírni kér napot és nem lehet ott a férjed???

Hány éves vagy, 15?

márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
38# :DD
márc. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarok gyereket. Mindenki magának szüljön ne azért mert mások szerint kéne.
márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!