Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt olvassátok el, komolyan...

Ezt olvassátok el, komolyan ilyen világban élünk?

Figyelt kérdés

[link]


A neten böngészve ezt találtam, kiakadtam kissé, mert még sosem hallottam ilyenről! Nektek mi a véleményetek?


2010. okt. 28. 22:39
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, én egyetértek veled, én is majdnem dobtam egy hátast.

Ne haragudjatok, én is tanultam gyermeklélektant, (pedagógus) és már akkor is azt gondoltam, hogy Freud egy ütődött. De most nem erről van szó. Az oké, hogy a gyerekek felfedezik a saját testüket, de a konkrét maszturbáció, amiről a cikkben írnak, az általában a nemi éréssel kezdődik, korai tizenéves kor környékén. Én emlékszem saját magamra, olyan 10 körül lehettem. Nem vagyok feltétlenül prűd, de én is furcsállom.

2010. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Én is csináltam ezt kicsi koromtól (anya mesélte). Egészséges felnőtt lett belőlem mégis. Férjnél vagyok, és köszönöm jól van a szexuális életem.
2010. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó előtti pedagógus! Te is tájékozatlan vagy. Amit a cikkben írnak nem azt jelemti, hogy a gyerek attól kezdve meszturbál, hanem amikor felfedezi az érzést akkor ismételgeti a megfelelő mozdulatokat. Ez egy ideig tart és aztán., egészen a pubertás korig nem jön elő. A pubertás korban pedig a tudatos sexualitás része.
2010. okt. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálatos módon,ha ez a téma az ápolónői képzés tananyagát képezi,úgy ez még rosszabb fényt vet a kérdezőre,ily módon kár volt vele eldicsekednie,hogy ő ápolónő.Legfőképpen az "Ilyen világot élünk" kifejezése nagy hülyeség.Nem tudom,ki hogy van vele,de szerintem az,hogy ilyesmiről tudunk,az alapműveltség része,függetlenül attól,hogy anyák vagyunk e,tanultuk e,vagy saját tapasztalatunk.Az eset,amit a cikkben leírtak,nem meglepő,de túlságosan el van túlozva,éppen azért,hogy meghökkentőnek tűnjön,erre dob egy lapáttal,hogy véletlenül éppen az öreg,bölcs,erkölcsös nagymaminak van születésnapja.Hatásvadász,s mint a kérdező példája mutatja,sokan be is dőlnek neki,holott egy teljesen köznapi esetet mutat be,csak éppen körítve..
2010. okt. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az furcsa, hogy valaki 2010-ben hogy tud ennyire visszamaradott maradni. Persze kevés ápolónővel találkoztam, aki ne lenne tök sötét, még abban is, ami a szakmája, úgyhogy nem róvom ezt fel neked.

Másfél éves! vagy fiatalabb gyerekről beszélünk, aki csinál valamit, nyilván ösztönösen- mi köze ennek a világhoz, különösen a mai világhoz?

Az, hogy a te két lányod mit csinált meg mit nem, nem lehet kiindulási alap, mert lehet sosem fognak semmiféle szexuális életet élni, mert frigidek.

2010. okt. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

A maszturbáció a nemi szervek izgatását jelenti, és nem feltétlenül jár együtt orgazmussal, felnőttek esetében sem.


A babák kb 5 hónapos koruk táján felfedezik a nemi szervüket, és élvezettel fogdossák. Nincs eben semmi rossz. A fütyijük, a zacsijuk, a nunijuk is az övék, mint ahogy a kezük, lábuk, szájuk is. A fiam élvezettel fogdossa a saját zacsiját, fütyijét, valahányszor lekerül róla a pelenka, és az egyetlen tiltás, amit tőlünk ezzel kapcsolatban kapi fog, az az, hogy mások előtt nem illik.


Kedves kérdező ápolónő, javaslom, vedd elő a főiskolai könyveidet, és képezd magad tovább egy kicsit a babák mozgásfejlődéséből. Meg fogod találni benne, hogy hány hónapos korukban fedezik fel a csecsemők a genitáliáikat. Ez bizony a mozgásfejlődés és a testtudat szerves része, nem kell megrökönyödni rajta. Nekünk a gyerekszoba falán van egy nagy, képekkel illusztrált mozgásfejlődés-táblázat, még abban is benne van. Elmúltak már a viktoriánus idők, amikor azt hitték, hogy a nemi szervek izgatása agysorvadást (!) okoz, és nem csak tiltották, hanem büntették, és férfi erényövekkel meg is akadályozták, hogy a fiúk a nemi szervükhöz érhessenek.

2010. okt. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan maszturbálás, mint a kamasz, vagy felnőtt kori. De azt tudják már az egészen kicsi gyerekek is, hogy jól esik ha simogatják a puncijukat/fütyijüket.
2010. okt. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat..

17 hónapos fiam pelenkázáskor és fürdésnél is a fütyijéhez nyúl, sokszor addig birizgálja, míg merevedése lesz. Majd ha odajutunk, hogy megérti, elmagyarázom neki, hogy ilyen dolgot pl társaságban nem csinálunk, ahogy nem is pukizunk majd.

2010. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!