Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány olyan szülő van itt aki...

Hány olyan szülő van itt aki kitolja a kiságyat az előszobába, vagy a konyhába ha sir a gyerek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 16:43
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
60%

Az en velemenyem az, hogy aludjon az apa es a nagyobb gyerek egy szobaban az anyuka es a kicsi egy masik szobaban.

Nekem az is eleg fura, hogy kiteszi az eloszobaba/konyhaba ki tudja hova....

Vannak emberi megoldasok.....sok csaladban van 2-3 vagy eppen tobb gyerek de az nem megoldas, hogy az egyik a furdokadban a masik a konyha asztalon a harmadik a ciposszekreny elott alszik (persze ez azert tulzas).....

Logikusan gondolkodva van mindenre megoldas.

Mindenki kenyelmere figyel csak epp a kicsiere nem.....

2010. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
91%
Gurult a bölcső, és ha nem is sírt kihoztam a anppaliba a babát, meg a konyhába, amikor még pici volt. Most is gurulós kiságy van.
2010. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
87%
Én vagyok a gurulós bölcsős és kiságyas anyuka. Soha nem hagyom sírni a babát, és nem azért tologatom, hogy ne legyen velem, hanem, hogy velem legyen.
2010. dec. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
82%

Apuka aludjon akkor az ovissal,anyuka meg a picurral. A belinkelt kérdés válaszában,ott van h két szoba van.


Meg teljesen más dolog,amikor valaki az apukára hagyja a picit,ezt nem is értem,hogyan vágott ide. A gyereknek anyja is van,meg apja is.Mindkettőnek ki kell venni a részét ,és igen ha anyukának melozni kell menni,akkor apuka is vigyázhat rá,mig pihen az anyuka.

2010. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
67%
Hát tudjátok,én sosem hagytam a gyerekem sírni.De honnan veszitek a bátorságot,hogy ilyen bunkó módon leszóljatok valakit,akit még csak nem is ismertek.Nem azt írta,hogy kiteszi az ajtó elé aztán had ordítson,hanem kijár megvigasztalni.Akinek 3.5 hónapos gyerek van,az csak 3.5 hónapja nem alszik egy értelmeset.(az enyém 16 hónapos és egy éves kora óta velem alszik)De megnézném,ti mit csinálnátok másfél év után,mert bizony én is estem össze a fáradságtól.És aki még nem,az nem tudja,miről beszél.Mert ott a család,meg a háztartás,azt el kell látni.Nem lehet lefeküdni napközben és aludni.És a kérdés kiírásának csak annyi értelme volt,hogy a kérdező otthon örüljön,hogy "lám milyen fasza anyuka vagyok,ő meg milyen szemét,dumáljuk már ki".Olyan jó,hogy mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja,és ezt fennen hangoztatjuk is.Bezzeg a beleszólás mégis mindenkinek megy.Kapjátok már le a fejemet légyszi,mert nem nem vérben forgó szemekkel küldöm máglyára.
2010. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
36%
mínusz egy nem
2010. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
63%

Kedves "jó szándékú Anyukák"!

Az a stílus, amiben nekem estetek önmagáért beszél, és azt hiszem nem engem minősít... (Tisztelet a kivételnek, nekik köszönöm is!)

Mielőtt kiszállnék ebből a "fantasztikus" kérdéskörből, azért tisztáznék néhány dolgot.


Először is a lányom nem csecsemő már (ezért kár egy 3,5 hónaposhoz hasonlítani), természetesen akkoriban én is minden nyöszörgésre ugrottam, de már 15 hónapos múlt. Cumival alszik. Előfordul, hogy nyöszörög, mert keresi a cumiját, és amikor megtalálja, visszaalszik. Ilyenkor minek menjek oda hozzá?


Szoptatni szoptatom, de éjjel nem azért ébred, mert éhes, számára a szopi már nem éh- és szomj oltó, hanem mamaközelségről szól. Ez jó is, nem is akarom elválasztani, viszont éjjelente már nem szeretném szoptatni. Nappal akkor kap, amikor kéri.


Az előszobát, mint olyat lehet "száműzésnek" tekinteni, de nyilván ha saját szobája lenne, ez senkinek eszébe sem jutna...


A saját alvásom valóban fontos. Egyrészt az az "apró részlet" elkerülte a figyelmeteket, hogy egyszer összeestem és elaludtam. Bár lehet, hogy aki a kimerültségnek erre a fokára még nem jutott soha, az nem érti, hogy ez mit jelent.

Azt is tudom, hogy vannak nálam sokkal erősebb fizikumú nők/anyák, akik többet bírnak. Én kicsi, vékony alkalt vagyok.

Ez nem lustaság. Mellesleg azt láttam magamon, hogy ingerült és türelmetlen voltam a naggyal is, mert a hosszú távú kialvatlanságnak többek között ez is a következménye.


Mivel gerincbeteg vagyok, ezért elvileg nem is lenne szabad emelnem. Ez az egyik oka, amiért éjjel nem veszem ki a kiságyból, hanem odamegyek, és megsimogatom amikor sír.

Az, hogy egy matracon feküdjek, kizárt, a nagy ágyba nem vesszük be, mert akkor senki nem alszik hármunk közül,egyébként sem akarnám oda beszoktatni.

Az "Aludj jól gyermekem" módszert alkalmazzuk, hogy megtanuljon végre éjjel aludni a pici, sőt annak egy "enyhítettebb változatát", mert nem hagyom fél óráig meg tovább sírni. És ilyenkor természetesen nem alszom én sem, hanem fekszem az ágyamban, és újra meg újra odamegyek hozzá.

Azért is döntöttem így, hogy már leállunk az éjjelenkénti 3-8 szopiról, mert a betegségem szinten tartása érdekében (teljesen meggyógyulni sosem fog) fontos a pihenés/alvás. A gyermekeim érdeke is, hogy ne egy tolókocsis anyukájuk legyen 15 év múlva.


Apa olyan munkát végez, hogy nem tehetjük meg hogy nem alszik, egyébként ő is erején felül segít, neki könnyebben vissza is alszik a pici, mert tudja, hogy tőle nem kaphat cicit...


Félreértések, vagy nem, nem tudom. Mindenki csinálja saját lelkiismerete és legjobb tudása szerint!


16:55 voltam

(Azt legközelebb legalább figyeljétek, hogy kinek mit szóltok be, mert egy másik válaszoló válaszait is jócskán belekevertétek...)

2010. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerűen az történt,ami szokott:találtatok egy embert,aki kissé félreérthetően,nem egészen pontosan fogalmazott,és ti lecsaptatok rá,mint tyúk a forró...kiemeltetek egy mondatot,mozzanatot az összből,amiről semmit sem tudtatok,mert azt csak utólag mondta el az anyuka,lelki szemeitek előtt megjelent,ahogyan a kicsi baba egész éjszaka üvölt a hideg előszobában,közben meg mindenki jót durmol a saját vackában,és meglincseltétek...huuu,hát tudnék erre mit mondani,szánalmas,bocs,de ennél jobb szót nem tudok erre.Arról már nem is teszek említést,h engem is jól lepontoztatok,pedig valóban nem értettem a problémát,és nem álltam egyik oldalra sem.Front jön,vagy mi??Csak gondoljatok már bele,hogyan lehet aludni egy 43 nm-es(?) lakásban,3 embernek úgy,hogy közben üvölt a kicsi?Egy ekkora lakásban nincs olyan szeglet,ahol ne hallatszódna...Még ha valóban úgy lenne,h "rossz anya",akkor is képtelenség aludni gyereksírás mellett..
2010. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
80%

Én nem pontoztam senkit le vagy föl mert úgy gondoltam, hogy mondtam amit mondtam, addig senkit nem minősítek míg ennek a történetnek nincs vége mert nem volt egyértelmű, hogy miről is van szó. Úgy gondolom az alapján ami az elején és a másik kérdésből kiderült erről az anyukáról jogos volt a felháborodás. Nagyon rosszul fogalmaz az anyuka és fontos információkat hallgat el amik miatt teljesen félreérthető az egész történet!

Viszont így utólag, hogy tisztázódott a sztori és kiderült még jó néhány dolog én vállalom és bocsánatot is kérek ettől az anyukától amit gondoltam vagy írtam róla!

2010. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
75%
20:33asnak igaza vanazt komolyan gondoltátok hogy vigan alszik a család a NEGYVENHÁROM NÉGYZETMÉTERES lakásban miközben a gyerek üvölt egyedül az előszobában?(számitásaim szerint pár méterre tőlük) :-)) hát ez jó
2010. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!