Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lusta anya vagyok,...

Szerintetek lusta anya vagyok, ha hétköznap ebédet rendelek, és csak hétvégén fözök?

Figyelt kérdés
16 hos a kislányom, neki megcsinálom a fözeléket, meg probálok magamnak olyat rendelni, amit ö is ehet. (azért választom magamnak az ebéd rendelést,mert egy félnapom rámegy a fözésre.az igy nyert idöt a kislányommal töltöm)
2010. dec. 7. 13:56
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
78%
Nem, miért lennél az?
2010. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
71%

Nekem mondjuk nem megy rá fél napom (nyilván ez rutin kérdése is), de szerintem semmi gond nincs ezzel. Ha lenne rá pénzünk, lehet, hogy én is rendelnék.

Talán annyi még, hogy én szeretem tudni, mi van benne abban, amit a gyerekeim esznek, a hozott ételnél ez bizonytalan...

2010. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
72%

Én ugyanezt csinálom (Interfood). Főzelékeket rendelek vagy gazdag leveseket, tésztákat, amiket szeret (14 hónapos), nagyon finoman főznek, csak úgy tolja befelé. Párom nem eszik este főtt ételt amúgy sem, és sokszor jártam úgy, hogy dobhattam ki, amit főztem, mert senkinek nem kellett már második nap után.

Állandóan kitalálni, hogy mit főzzek, ahhoz bevásárolni, aztán megfőzni, majd kidobni a kukába a maradékot... áááhh, nekem így jobb és kényelmesebb, és olcsóbb is.

2010. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy drágább, ha rendeled a kaját! Számold ki, ha annyi, hogy még vacsorára is marad, akkor megéri 1 személynek is.
2010. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
53%

én nem adnék a kislányomnak nap mint nap rendelt kaját, rossz tapasztalataim vannak- és a főzés sem tart fél napba. olyat találok ki ,ami hamar megvan vagy részletekben elkészíthető. pl. tegnap krumplifőzelék volt fasírttal, meg mákos guba. a krumplit reggel gyorsan megpucoltam, felraktam főni, amíg reggelizünkt megfőtt, aztán gyorsan habarás, 2 perc. a fasírtnakvalót meg amirko ő elaludt gyorsan összekevertem, másik 5 perc, kiformáztam, zsemlemorzsáztam, megint 5 perc. a mákosguba is 5 perc (csak összemelegítem lábosban, nem sütögetem). szóval így összesen fél óra sem volt, amit foglalkoztam az ebéddel, és nem vettem el jelentős időt a kisláyomtól. nem mondom hogy lusta vagy, ha neked tovább tartana, én már 10 éve minden nap főzök.

2 éves kislány anyukája

2010. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
26%

Az ilyen nőkről pont az a véleményem, hogy : lusta.

A könnyebbik utat választod, ahelyett, hogy megtanulj főzni.

Miért kéne fél napot a konyhában tölteni? Nem értem.

Szerezz rutint a főzés terén, és meglátod élvezni fogod a konyhában a sürgést-forgást.

Tudod te, hogy mit eszel???? Az a biztos, amit én főzök saját kezüleg.

Vendéglátásban dolgoztam, nekem elhiheted.

2010. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
76%
En nem fozok de ritkan rendelek. Ferjem a cegnel ebedel, kisfiamnak hetvegen megcsinallom 2 hetre a kajat (fagyasztok) es napi szinten nem nehez neki megfozni egy krumplit vagy parolni zoldseget, esetleg bedobni par halrudat a sutobe (15 perc) es ezalatt megvannak a parolt zoldsegek melle, ha elfogyott a fagyasztobol a kaja. De van, hogy hipp-es kajat adok neki parszor. Magamnak meg nem fozok, van, hogy parolok egy rakas zoldseget es halrudat akkor en is ezt eszem de neha rendelek egy pizzat (ebbol vacsira is marad), ha megkivanok egy fozeleket azt megcsinallom es eszem 2 akkar 3 napig is de ez is ritka, szendvicset is szivesen megeszem (most is ezt eszek amig internetezek). Sajnos ez latszik is mert sokat fogytam de ramfert. :) Szoval en nagyon ritkan fozok, ha megkivanok valamit.
2010. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
25%
Az èn szememben lusta. Mit eszik a Apa?
2010. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
23%

Nem akarlak megbántani, de szerintem ez nem más, mint lustaság. Ha olyan a kaja, ami sokáig tart (mert néha olyat is kell), akkor azt én egész nap főzögetem, de részeltekben. Mindig teszek hozzá egy picit. Tegnap lasagne-t csináltam (elég időigényes, de a férjem imádja) karfiollevessel. Kislányom reggelije után feldobtam a levest, aztán nekiálltam a húsos szósznak. Aztán amikor megint volt 5 perc (!!!!) szabadidőm, akkor a besamel-t hozzá, ez mind szépen megvár, amég van időm, sajtot reszeltem, összeraktam, be a sütőbe. És nem töltök kevés időt a kislányommal, pedig még mosok, takarítok, mosogatok, és még pihenni is van időm. Én még csak 1-1,5 éve főzök, de ennyi idő alatt simán bele lehet rázódni egy kisbaba mellett is (most 8 hónapos a kislányom), arról nem is beszélve, hogy imádom, mikor a férjem olvadozik, hogy milyen finomat főztem. Jól esik az elismerés. Te max azért lehetsz ügyes, mert nem téveszted el a telefonszámot.

Emellett én úgy gondolom, hogy úgy csináld, ahogyan Neked jó, ne hallgass másra, de ha már így megkérdezted, szerintem lusta vagy.

2010. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
35%
igen
2010. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!