Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ennyi tejallergiás gyerek...

Ha ennyi tejallergiás gyerek van mostanában, akkor miért erőltetik ennyire hogy meglegyen a napi fél liter tejalapú táplálék min 3 éves korig?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye a kérdésem, vagy hülyén fogalmaztam meg, de engem már jó ideje ez foglalkoztat, amióta a kislányom ekcémás lett. Valószínű ő is tejallergiás, nemsokára derül majd ki a véreredményéből. Szóval én azt találom furának, hogy erőltetik az orvosok hogy meglegyen a napi tejbevitel, és a sok anyuka már 1 éves kor előtt próbálja adni a babájának a joghurtot, tejpépet stb., mert fél hogy nehogy a napi limit alatt maradjon. Én is ezek közé tartoztam, de semmit nem adtam a megengedettnél előbb. Tudom hogy a tejpép, joghurt meg vannak engedve 1 éves kor előtt is, de vannak akik erre is azt mondják hogy nem adnának ilyesmit a babájuknak, mert ez is csak tehéntejből van. És ha már egy gyerek tejallergiás lesz, akkor meg mit adjunk neki, ha nincs mondjuk anyatej? Nem mindenki szoptathat 3 évig. A tápszer sem jó, tudom hogy léteznek speciális tápszerek tejallergiásoknak, de akkor meg miért nem ajánlanak az orvosok már elsőre ilyen tápszert, miért kell megvárni hogy kijöjjön az allergia.

Nem vitát akarok indítani, csak már teljesen össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatban. Szóval csak az zavar az egészben hogy miért erőltetik a tejet, ha a sok gyereknél ez problémát okoz?


2011. jan. 14. 12:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szintén első. Én azt gondolom, saját példámból kiindulva, hogy nincs az a bőrgyógyász, nemhogy gyerekorvos, aki megmondja, hogy "igen, anyuka, ezt ne adja a gyereknek, mert ettől jön ki az ekcémája". Nekem mindegyik csak azt mondta próbáljam meg kitalálni, hogy mikor jön ki, mit eszek, mit csinálok, mivel érintkezek. Persze...

A fiamnál a hígabb széklet csak ebéd közben/után jelentkezett, a többi normális volt. Gondoltam először, hogy a körte hajtja meg. Aztán meg hogy a naracs. Másszor meg a joghurtra gondoltam. De mindig volt, hogy evett ilyet, és nem volt, és hogy nem evett, és volt tünete. Már kínomban a gluténre is gondoltam, volt, egy pár nap, hogy nem adtam neki, sőt az olajra is gondoltam már, amit az ebédbe teszek, de ez sem jött be. Ugyanúgy mint a tejtermékek sem.

De most, hogy mondod kedves kérdező nekünk is kb. 8-9 hónapos kora óta van ez a probléma, amióta tápszerrel pótlunk. Pedig az első doboz HA-s volt, mert az maradt a még kezdő vésztartalékból bontatlan. De utána 9 hónaposan már elkezdtem szép lassan a joghurtot, túrót, és úgy gondoltam, hogy akkor meg már minek HA-s, ha a tejtermékeket bírja, akkor a sima tápszert is... lehet, hogy tényleg a tápszertől... De most is tápszert eszik, sőt most HIPP-re váltottunk az ára miatt, és most semmi ilyen tünet. Lehet, hogy a Bebát nem bírta?

A szójatej: én úgy tudom, hogy azt 2-3 éves kor felett lehetne adni, én inkább a rizstejet veszem és a zabtejet. A rizstejből lehet kapni plusz kalciummal dúsítottat. Ezekből szoktam a tejbegrízt, turmixot stb. csinálni. Én a kávét is ezekkel iszom, egyébként én nem is szeretem a tejet. Kakaóval meg luxus lenne a sok cukor miatt.... :o))

2011. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!