Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
97%
Biztos hogy valami nincs rendben az életedben,különben nem lennének ilyen kirohanásaid.Egyébként ha nem küzdenél szövegértési problémákkal is többek között,akkor nem mondanád h. lusta vagyok,hisz mint irtam NÉHA kap üvegeset,egyébként én is az otthon főző anyukák táborát erősitem,de mégis mélységesen kiakaszt a stilusod és a hozzáállásod.Nem értem miért kell itt igy fröcsögnöd.
2011. ápr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 A kérdező kommentje:

1. Nem gondolod, hogy neked fogok bármit is bizonygatni :)

2. Ne lopd más szövegét, lehetne önálló gondolatod is.

3. Remélem befejeztük ezzel a további társalgást, sajnálom, hogy ennyire csökönyös vagy.


Úgy éreztem, hogy mivel ezt az oldalt sok anyuka olvassa, szeretném felhívni a figyelmüket arra, hogy ne vegyék orrba-szájba ezeket a bébiételeket, ha van választási lehetőségük. Ne higgyenek el mindent, amit az üvegen olvasnak, mert folyamatosan becsapják a fogyasztókat és jelen esetben a gyerekek sínylik ezt meg. A párizsira is rá van írva, hogy húskészítmény, de az nincs ráírva, hogy beledarálják még a csirke csőrét is és minden fel nem használható részét. Az Univer vagy akár a Nestlé sem csak bébiételeket gyárt, hanem ezer féle más dolgot is, ne gondoljátok azt, hogy patyolat tisztaság van azokban a gyárakban. Gondolom ti is hallottatok számtalan bébiétel botrányról, a rákkeltő bébiételtől kezdve a növényvédőszert tartalmazó bébiételen át mérgező és halált is okozó gyerekeknek szánt élelmiszerekről.

További szép napot mindenkinek, remélem, hogy azért néhány értelmes anyukához eljutott a lényeg és meggondolja, hogy érdemes-e főznie a babájának.

2011. ápr. 13. 10:35
 53/62 anonim ***** válasza:
97%

Fúú, most azt hiszed, hogy Te sz@rtad a spanyol viaszt?

Csak azért írtad, hogy felhívd az anyukák figyelmét....??

Hagyjuk már! Szerinted olyan hülyék az anyukák, hogy nem tudják maguktól, hogy mi jó a gyereknek és mi nem? De biztos... Te vagy a világ legokosabb és legbölcsebb anyukája, hiszen csak Te tudod, hogy mi a jó!

Rosszul vagyok az ilyen okoskodó emberektől!

Legközelebb próbálj már meg értelmes kérdést feltenni, nem olyat, amiből csak vita lesz!

Habár szerintem fölösleges is, hiszen Te úgyis mindent tudsz, okosabb vagy bárkinél!

2011. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
97%

Bocs, hogy beleszólok a vitába, de muszáj megjegyeznem, hogy ekkora frusztrált nővel, mint a kérdező, ezeken az oldalakon még nem nagyon találkoztam.

Szerintem menj, lazíts, sétálj egyet a legközelebbi boltig és nyiss ki egy üveges kaját a sok pepecselés helyett;-)

Hogy pontosan mi ellen vagy mi mellett kampányol és MIÉRT, azt szerintem ő semm pontosan tudja (talán az őstermelők fizetett szószólója, másra gondolni sem tudok); az embernek az az érzése támad, hogy az üveges bébikaja az első számú közellenség, ennél mérgezőbbet, halálosabbat mai modern világunkban elképzelni sem lehet.

Ez most komoly? Ezeket vajon előadja valamilyen nem virtuális helyszínen pl. játszótér, családi, baráti közösség, stb? És tényleg valakit ez a sok "okos" érve meggyőz? És neki ez valamiféle küldetés?


Bocs az off-ért, de már amellett, hogy igen szórakoztató az erőlködése, ezeken gondolkoztam el...

2011. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Megint egy kicsit off.

Ha már említetted a Nestlé gyárakat. Te azt gondolod, hogy a Maggi húsleves kockát a bébiétel mellett gyártják, amellett pedig a kávét csomagolják?

A párom épp az EGYIK Nestlé gyárban dolgozik, mindegyik terméküket külön gyárban készítik. Tehát külön gyártják a bébiételeket, más gyárban a kávét, másban a Maggi alapokat, és megint csak másban az üreges figurákat.

Csak hogy félreértés ne essék, hogy milyen tisztaság van a gyárban. Minden évben több audit vizsgálat van, amit egy külsős cég végez, a pincétől a padlásig mindent átvizsgálnak. Ha akármilyen hibát is találnak, először adnak 1 hónap határidőt, ha olyan a probléma, hogy meg tudják oldani, de ha súlyosabb, akkor azonnal be is zárathatják a gyárat. Minden nap minőség ellenőrzésen mennek át a termékek (én is MEOS-ként dolgoztam a gyárban), amit több ember végez, jelen van a gyárigazgató is. És a gyártás alatt is többször ellenőrizve vannak a termékek.

2011. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem loptam senki szövegét,ugyanis a te szöveget annyira lefárasztott,hogy a többiekét elolvasni már nem volt energiám.Egyébként meg én igazat adok neked,most tök komolyan,amiket leirtál előbb a bébiételekről,van benne igazság!De azért halálos méregként ilyen stilusban tényleg nem kéne beállitani.Ha ilyen ideges lennék a főzőcskézéstől mint te,esküszöm a gyerekem még az eljegyzésén is üvegeset enne!!:-)
2011. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
97%

Hogyan mersz te leostobázni, meg lustázni bárkit is?

TE, azért.....jujjh, de le bírnálak köpni, te anyák mintaképe! JAAAAAA!!!!!!!!! Felnyitni az anyukák szemét, jaaaaaaaaaa, te csak veszekedni, meg fröcsögni akartál semmi mást. De add ezt elő élőben is ilyen szavakkal, ugyanebben a stílusban az utcán is a többi anyukának, de ne csodálkozz, ha pofán fognak b.a.s.z.n.i.!!!! Én is azt tenném legszívesebben!!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
95%

én is főzés párti vagyok!

de van egy határ... a babámnak szüksége van télen is vitaminokra és a kóstoltatáskor nagyon fontos, hogy minél több új ízzel találkozzon, kvázi amit csak lehet kóstoltassunk velük ebben az időszakban (persze a 3-4 napokat betartva) mert az allergia hajlama ezzel leszorítható nagy mértékben!


nagyon nincs igazad mikor ennyire görcsösen ragaszkodsz az igazadhoz! Természetesen ha van lehetőség le kell sétálni a piacra és friss zöldséget, gyümölcsöt venni a babának. de télen azért már ne fosszuk meg őket a finom vitamindús gyümölcsöktől mert fúúúj üveges!

semmi gond nincs az üvegessel!

2011. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
96%

Hat en csak fozok(foztem) a fiamnak mert nem szereti az uvegeset, pedig jo lett volna neha ha csak egy uvegeset kibontok es nem pepecselek minden nap a fozessel. Most mar 21 honapos, a mi kajankat eszi.


Viszont kerdezo te ritka bunko noszemely vagy. En a helyedbe nagyon szegyelnem magam,hogy idegen anyukakat lelustazol csak mert nem ugy csinalnak vmit ahogy te. Sztem hiaba irod itt,hogy minden rendbe veled egy lada sorom lenne ra,hogy ez nem igaz.

2011. ápr. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
100%

Megint bebizonyosodott,hogy nagy az Isten állatkertje...

Csak most találtam meg ezt a kérdést,de amit te ide irkáltál...Jobb kedvem lett tőled,az biztos.

Én nem azért vagyok otthon,hogy álljak a konyhában és főzzek,hanem azért,hogy a babámmal legyek,vele foglalkozzak.

Igen,jobban megbízom a Hipp-ben,mint mondjuk a SPARban vagy a TESCOban található gyümölcsökben,zöldségekben...Ki tudja,hogy azok honnan vannak,miket fújkáltak rájuk?!

Ha a bébiételben tényleg mérgező v halálos dolgot lennének,akkor szerinted még forgalmaznának bármit is?

Bevallom,Én azért nem főzök semmit(és nem csak a babának,még magunknak sem főzök,inkább elmegyünk étterembe vagy rendelek valamit),mert nem tudok és nem is akarok főzni,inkább a 7 hós lányommal vagyok,amíg a konyhában kéne szerencsétlenkednem...

2011. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!