Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
én adok neki bébiételt is, meg főzök is, pl a zöldborsót nem paszírozgatom, hanem s bébiételhez főzök egy kis krumplit + húst, összefőzöm és kész. De az azért néha eszembe jut, hogy vajon a bébiétel milyen zöldségből-gyümölcsből készül? Csak hazaiból?
2011. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
90%
Drága moderátorok!!! Nem törölnétek véletlenül ismét ezt a szánalmas provokációt?? Köszi előre is!
2011. ápr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%
Most gondolom jót röhögsz otthon a gép előtt ülve, hogy mennyi "lusta" anyuka fel van háborodva. Biztos hogy én is találnék a gyereknevelésedben hibát!!! Senki sem tökéletes. Egyébként én is üveges kaját adok a babámnak, tehát én is a "lusta" anyukák táborába tartozom. Most 6 hós és üvegessel kezdtem a hozzátáplálást is meg ezután is azt fogok neki adni még egy darabig biztos. Jobban megbízok az ellenőrzött alapanyagokból készült bébikajákban, mint akármelyik piacon, nagy áruházakban árult felfújt termékekben!!!
2011. ápr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

Én is üveges kaját adok a babókámnak és azt is kapja, amit mi eszünk. Volt, hogy főztem neki, de mire mindent beletettem volna, amire szüksége van, hát többre jöttem volna ki pénzügyileg, mint egy üveggel... Akartam pl. gesztenyéset csinálni neki, aminek kilója 1300 körül volt, plusz a sok pepecskedés vele...

+ az én párom sokat dolgozik, a gyerkőc meg sosem volt jó alvó - hogy legalább akkor időm lenne főzni - , általában rajtam csüng, a mixertől úgy ordít, hogy megszakad a szíve... nem az a fajta baba, aki nyugodtan ül és nézi, hogy anya pucolja a krumplit, almát stb.


ennyi, lehet ítélkezni...

2011. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
97%

A kérdés valóban továbra is provokatív, és ha a kérdező kicsit gondolkozott volna, mielőtt a "hasznos" kérdését felteszi, talán rájött volna a fent már felsorolt érvekre.


Csak ismételni tudom az előttem leírtakat; amíg nem a saját kezeddel szeded le a saját kertedben termett gyümölcsöt, zöldséget, dolgozod fel a saját területeden nevelt állatot, nem tudhatod, mit adsz a gyerekednek.

Nagy naivságra vall, aki azt hiszi, a piacon árult termények egytől egyig egészségesek.

Már ha van valakinek lehetősége kisgyerekekkel, babával, babakocsival manőverezni...

2011. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:

Szerintem ez csak néhány idegbeteg anyukának provokatív. Semmi hátsó szándék nem volt, hogy feltettem ezt a kérdést, pusztán kíváncsi voltam, hogy miért és miért bíztok meg ezekben az ételgyártókban. Miért kell ezen kiakadni?

Mindenki azt ad a gyerekének, amit akar, itt nem is erről volt szó. Én csak azt nem értem, hogy miért mindig a dolgok könnyebb oldalát fogják meg a mai anyukák és bármilyen provokatív is egyeseknek, igen, az a véleményem, hogy nagyon sok a lusta és túl kényelmes anyuka. Nem tudom, hogy ezek az anyukák mit csináltak volna mondjuk 40 évvel ezelőtt, amikor még kézzel mosták a babaruhákat, meg főzték ki a pelenkát naponta, közben három-négy gyereket is elláttak, nem volt porszívó, mosogatógép meg cumifertőtlenítő... Abba pedig senki nem halt még bele, hogy nélkülözte télen az őszibarackot vagy mást, szóval minden gyümölcsnek és zöldségnek meg volt a szezonja és azt ették ami megtermett. Mellesleg fagyasztással minimális a vitamintartalom veszteség, csak hogy tudja ezt is a hőbörgő hozzászóló!

De hagyjuk is, úgy látszik itt néhányan túl érzékenyek :)

2011. ápr. 12. 11:13
 27/62 anonim ***** válasza:
Nem vagyok lusta, egyszerűen a változatosság kedvéért kap néha bébiételt a kisfiam. Adódhat olyan szitu, hogy pl. nem vagytok otthon, nem tudsz főzni neki, hozzá kell szoktatni, hogy a bébiételt is egye meg.
2011. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

De jó Neked, hogy Te ilyen okos, bölcs és szorgalmas anyuka vagy, Kedves Kérdező!

Biztos Te vagy a legszuperebb anyuka ezen a világon!

De attól még nem kell sz@rnak nézni és fikázni azokat, akik üveges kaját is adnak a gyereknek!

Nem hinném, hogy Te még egyszer sem adtál a gyermekednek üveges bébiételt vagy gyümölcsöt!

2011. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
Mert nem tudok főzni...
2011. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 A kérdező kommentje:

Bármilyen hihetetlen, nem adtam még üvegeset soha és remélem, hogy nem is lesz rá szüksége.

Nem mellesleg nagyobb esélyt látok arra, hogy egy ételgyárban ami tele van finom zöldségekkel és gyümölcsökkel több egér és patkány van, mint otthon a lakásban. De nem érdekes, adjátok csak szegény gyerekeknek, aztán lesz majd kapkodás, ha egyik este a híradóban bemondják, hogy x gyerek halt meg vagy betegedett meg, mert valami tévedés történt a gyárban. Pont.

2011. ápr. 12. 13:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!