Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
91%
Bla-bla-bla... Hagyd már abba, szánalmas vagy! :D
2011. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
94%
És a téli hónapokban melyik bácsika ill. nénike termeli azokat a qrva egészséges zöldségeket és gyümölcsöket?
2011. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 A kérdező kommentje:
Ha már lusta vagy és főzni sem tudsz, legalább ostoba ne legyél :) egymást butítjátok nap mint nap, megnézném élőben is ilyen nagy-e a szátok :)
2011. ápr. 12. 22:40
 44/62 anonim ***** válasza:
96%
menjél mán aludni, holnap a fáradtságtól nem tudsz majd főzni!!nekem viszont csak el kell battyogni a boltba és kosaramba rakosgatni az üvegest :DDD
2011. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
96%
Nyomjátok még, légyszi!!!! :D:D:D:D Korábban azt kívántam, bárcsak törölnék a kérdést, de most már esküszöm, nagyon jól szórakozom... :)))
2011. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 A kérdező kommentje:

nem sok humorral áldott meg a jó Isten...

inkább mást veregess, mint itt a billentyűt állandóan.

2011. ápr. 12. 22:59
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Helló Mindenki!


Én az egyik, itt válaszoló anyuka férje vagyok. Szoktam olvasgatni én is ezt a fórumot. Sok hasznos és okos gondolat van itt. Nem egy rossz dolog!!!


Van egy 14 hónapos fiunk, Akit Imádunk! A feleségem nem szeret főzni, nem is tud, de nem hiszem, hogy Ő ettől rossz anya vagy feleség lenne. Attól még én, nagyon szeretem! Én imádok főzni. Amikor tehetem főzök. De mostanság, elég kevés időm van erre. A fiunknak megpróbáltunk-ő is én is- főzni. Egy darabig ment,ette. De egy idő utánn, a fiunk nem ette meg. Próbálkoztun rengeteg változattal. Van jó pár babaszakácskönyvük. Semmi. Nem tudjuk, hogy miért! Maradt a bébikaja. Vagy megvesszük, vagy a Manónk nem eszik! Mostanság már azért kicsit más, már eszi a mi kajánkat is, de ha nem akkor marad az üveges. Vagy: A gyümölcsöt nem hajlandó megenni, csak bébikajába! Nem kell neki! Mit csináljunk!?

/Azért nagyon nem csodálkozunk, ugyanis sem a feleségem, sem én nem vagyunk nagyon gyümölcsös./ Akkor most ne egyen!?


Írtad, hogy mit csináltak volna anyáink, nagyanyáink idejébe a bébiételt adó anyák! Valószínüleg főztek volna. De az az idő elmúlt!

Moder világban élünk!

Te meg vagy győződve arról, hogy amit, ahogy csinálsz az jó! A legjobb a babádnak. Más is, és Mi is így vagyunk ezzel!!!


Az, ha valaki máshogy csinálja mint mi, NEM FELTÉTLENÜL ROSSZ!

Az idő úgy is megmutatja, hogy amit-ahogy csinálunk a Manóinkal az jó lesz-e vagy rossz!


Mindenki a maga meggyőződése szerint...

2011. ápr. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező,de értsd már meg hogy nem mindenkinek van lehetősége saját kertben termeszteni,vagy néniktől bácsiktól vásárolni,van a kinek csak a snassz kényszerérett Tescós marad,attól meg NÉHA jobb az üveges is.Egyébként,ha megfogadsz egy tanácsot,tedd rendbe a szexuális életed,meg menj el néha szórakozni,mert egy besavanyodott,szűklátókörű,idegbeteg,stb. nőszemély vagy.
2011. ápr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen megfogalmaztad a véleményem rólad, sárga lennél az irigységtől, ha tudnád, mennyire rendben van az életem :) Még egy kérdés, te szándékosan vagy ennyire nehéz felfogású, csökönyös szamár? Tényleg nem jutott el hozzád a lényeg, hogy itt marhára nem te vagy a lényeg, hanem a gyerekek, akinek ki tudja, miket adagoltok be. Azt meg senki ne állítsa, hogy manapság nehéz jó minőségű, akár bio gyümölcshöz és zöldséghez jutni, mert az hazudik. Régen lehet az volt, mert volt 1 élelmiszerüzlet egy lakótelepen vagy egy falura annyi jutott, de ma már minden sarkon üzlet van, úgyhogy nem kell az ócska kifogás. Ezzel is azt bizonyítod, hogy lusta disznó vagy és még buta is.
2011. ápr. 13. 09:25
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

valószínű rám gondoltál amikor az őrjöngő anyukát írtad..

Hát a válaszomat nem őrjöngésnek szántam,csak tények.Amúgy egy bébiétel gyártó cég se lenne már ha szar,mérgezett termékeik lennének.Én nem pártolom se őket,se a paraszt nénit,bácsit,aki ugyanúgy viheti a kívül szép termékeit ami agyonvegyszerezett,műtrágyás,stb..mert hát az se látszik kívülről rajta..Itt nem megbántani akarom azt aki termelő,de ez is előfordulhat..

Írtad,itt,hogy nagyon rendben van az életed..Hát igen ez látszik,mert nagyon ráérsz a hülyeségekre..Biztos a párod megteremt mindent és neked csak az a dolgod,hogy ellásd a gyereket és főzz.

És végül jól írtad első a gyerek,mindenki úgy próbál nekik mindent megadni ahogy az erejéből,pénzéből telik.

Sokszor nem tudjuk mi a jó nekik,aggódunk,félünk,vajon jó anyák vagyunk-e,mert üveges kaját kap,mert nem mindig van időnk főzni,vagy olcsóbb játékot,mint a másik,esetleg turis rucit.. sorolhatnám.

És igen jó ANYA vagyok,mindent megadok az egy szem fiamnak,akit vártam évekig,egy súlyos betegségből felépülve,végig aggódva a terhességet,szülést,és minden napot..

Bocsánat mindenkitől,mert totál eltértem a témától,de utálom ,mikor leszólnak embereket,ismeretlenül,mit sem tudva életükről,a miértekről...

2011. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!