Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
92%
Te nem vagy normális! Pont.
2011. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron szórakozottan vettem 1kg paprikát, öreg mamókától a piacon.

1hónap után is olyan volt, mintha akkor szedtem volna, míg a saját sose permetezett kezelt pár nap után ráncos lett..

Szóval csak vedd a friss alapanyagokat. Csak remélni tudom, hogy a bébiételben kevesebb a méreg.

2011. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
96%
Hát te tényleg nem vagy százas!!Honnan szedsz ilyen badarságokat?? szerintem fogalmad sincs ezek a bébiételek mennyi vizsgálaton mennek keresztül.dilis...
2011. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
94%

Arról nem beszélve, hogy most van Japán miatt ez a radioaktív sugárzás veszély!!! Tudom mondták hogy nem jelentős az érték amit mértek, de most egyre jobban emelkedik. Szerinted ami felénk jön pl eső felhő, azt a csapadékod nem szívják magukba a földeken termett gyümölcsök, zöldségek? De igazad van! Mindenki azt ad a gyerekének amit a legjobbnak lát. Én maradok a Bio üveges bébikajáknál! Nekem ez a legbiztonságosabb és a Babámnak is!!!

Egyébként szerintem sem vagy normális! De ez nem csak az én véleményem! Ilyen kérdést csak az tesz fel ezen az oldalon, aki nagyon ráér, vagy épp nincs kihez szólnia és inkább kötekedik. Ebben éled ki a boldogságod! Szánalmas!!! PONT!

2011. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 csill79 ***** válasza:
94%
Jókat mulattam a válaszokon:)A kérdezőnek üzenem,hogy feldobtad a napomat:))))Kezeltesd magadat,mert nem vagy normális!!!!Ja és nagyon ráérsz te szuper anyuka,nincs valami sürgős főznivalód?
2011. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:

Lehet Ő röhög rajtunk, és a Hipp kupakját tekergeti, csak unatkozott...

No megyek, mert a hintőport ha már segítettem szétszorni, akkor felpucolom:)

2011. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt megkérdezném,hogy te csak azért vagy otthon hogy minden percedet csak a babára fordítod?Mert igen valójában azért vagyunk gyesen,gyeden..stb.De konkrétan én takarítok,mosok,főzök,kertes házban lakunk és kint is van teendőm,kert,virágok,udvar rendbetétele.Szóval le lehet döbbenni,mert van mikor én is szatyorszámra veszem a bébikaját,amikor innen faluról eljutok a városba.Ettől függetlenül majdnem minden nap főzök és amiből ehet kap is.Egyébként te meg vagy győződve arról,hogy amit neki megfőzöl az milyen minőségű,Te termeled otthon?Mert miért kéne jobban bízni a piacos cuccban,mint az ellenőrzött babakajában?Én leginkább olyan alapanyagból szeretek főzni,amit a családunk termel,mert tudom,hogy az jó,télire fagyasztjuk,ha tudjuk.De igen BOLTI kaját is eszik..:)
2011. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
94%

Hallod ha még1x gyerekek halálozásáról és betegségéről írsz, vagyhát szinte fenyegetsz, akkor én áááhhhhhhhh...

te tényleg nem vagy 100-as, hogy ilyen szavakkal dobálózol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit OFF.

A párom 34 éves, két öccse 28.

A párom is kapott anno üveges kaját, mert első gyerek volt, szerettek volna neki mindent megadni, és nem azért, mert anyósom lusta volt főzni. Falun laktak, TSZ-ben dolgoztak, a párom fél éves korától már visszament dolgozni, hajnalban járt fejni a teheneket. Mikor hazament, ment kapálni a kertet, vagy napszámba járt kapálni, metszeni, szüretelni, kukoricát törni, mikor minek volt a szezonja.

Mikor megszülettek az ikrek, ők is kaptak üveges kaját, mert ketten voltak, egyszerűbb volt néha az üvegeshez nyúlni, mikor egyszerre két gyerek üvöltött.

Ennyit arról, hogy régen csak házi kosztot kaptak a gyerekek.

Persze, kaptak azt is, de kaptak üvegeset is, mégsem lett semmi bajuk, nem haltak meg, nem voltak betegesek. Most is, felnőttként az évi 1 "kötelező" megfázáson kívül sosincs semmi bajuk.

Ne ítéld el azt, amit nem tudsz, hogy ki mit miért tesz!

Mindenki úgy eteti a gyerekét, ahogy jónak látja.

2011. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:

Az én napomat is feldobták az őrjöngő tápos (konzerv) gyerekek anyukái :)) Megnézném, hogy hol termelik a ti híres BIO gyümölcseiteket tonnaszámra és miféle megkímélt csirkét darálnak bele az üvegbe.

Azért leírom, mert bizonyára nagyon érdekel mindenkit, hogy a legtöbb zöldség és gyümölcs olyan paraszt bácsiktól és néniktől van, akikben jobban megbízom mint a pénzéhes gyárakban, még véletlenül sem Tesco-ban veszek ízetlen gyümölcsöket.

Arról meg már a fentebb őrjöngő anyuka is biztos hallott, hányszor előfordult már a történelemben, hogy mérgezett étel került a bébiételes üvegbe. És akinek ez még nem esett le, a gyerekek érdekében kérdeztem, hogy miért is kell ilyennel tömni őket, mikor van választási lehetőség, hiszen ők az elsők és a legjobbat érdemlik mindenből.

2011. ápr. 12. 21:02
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!