Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
délelőtt is írtam,most is írok.én általában főzök,de volt olyan időszak,mikor a fiam csak az üveges kaját volt hajlandó megenni.aztán van,mikor lusti vagyok és nem főzök.mindig van itthon üveges és szokott azt is kapni.direkt adtam neki,hogy ismerje az ízeket.nem válogatós 16 hónapos.
2011. ápr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
90%

A párom olyan cégnél dolgozik, aminek az egyik ágazata az egyik bébiétel gyártó cég. A gyermek születését követően 2szer adnak csomagot, 4-6 hónapos korban, és 6-8 hónapos korban (vagy 8-12 hónapos korban, attól függően, melyik 2t választjuk). A kornak megfelelő bébiételt tartalmazott, gyümölcsös kajcsik, desszertek, kompótok, babajoghurt, babapuding, tejpép, főzelékek hús nélkül és hússal, tápszer, enni-inni való tejpép.

Így nekünk egy huncut fillérünkbe sem került a hozzátáplálás kezdete, és nem kellett turmixolgatni sem. Piac felénk nincs, kis faluban lakunk, autónk sincs, hogy a közeli városba menjek piacozni.


8-9 hónapos koráig ette ezeket az üveges kajákat, utána fokozatosan váltottunk arra, amit mi is eszünk. Egyáltalán nem lett válogatós, mindent megeszik. Így sosem kellett pepecselni a turmixolással, mert 8 hónapos kora után már csak villával törtem össze neki a darabos ételt.


Pl. én utálom a sütőtököt, a párom ugyan megeszi, de meg nem tudja csinálni (én a szagától is rosszul vagyok), így azt is üvegessel oldottuk meg.

2011. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
Én azért adok üveges bébiételt mert télen nincs semmi.A szezondolgok (alma,banán,krumli,répa,rizs)mind megfogják a babámat,ezért azzal csinján kell bánnom.Meg nem is eheti ugyanazt körbe körbe,abban meg ugye egyet értünk hogy télen nincs nagy választék normális gyümölcsből,zöldségből,ami van az meg nagyrészt izetlen génkezelt kényszerérett sz@r.Ettél függetlenül viszont hetente többször főzök a babámnak,és ahogy nől a baba,és jön a jó idő,még többet fogok.
2011. ápr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
85%

Bocs előre is, hogy off-al kezdem, de nagyon kezd elegem lenni az ilyen kérdésekből, mint ez, vagy a miért vesz valaki ilyen-olyan márkás cipőt, ruhát, játékot a gyerekének, miért nem jó neki a piacos, kínai, használt, stb.

Én nem vagyok lusta disznó, hanem egy egy kisvárosban, ahol nincs piac, így több tíz kilómétert kéne mennem egy almáért, idénygyümölcsért - ami most ugye nincs olyan, amit adhatnék ha pici lenne a babám. Nem tartom magam szar anyának azért, mert üvegeset eszik a gyerkőcöm. Annál rosszabbnak tartanám magam, ha nekiadnám a szennyezett olcsó paprikát, paradicsomot, éretlen-kényszerérett íztelen gyümölccsel-zöldséggel tömném, csak mert most a piacon csak az van és "hű, de marhára nem nyúlok üvegesért, ha beledöglöm se" elvhez kötném magam. Az üveges legalább ellenőrzött, nem úgy, mint a nagyáruházak szúrópróbaszerűen megkukkantott lefizetett ellenőreivel megnézetett árúja. - a piacon meg ne hidd, hogy olyan marhára ellenőrzik azt, amit vezsel. Mit gondolsz, az öreg néni-bácsi nem permetezi pl. az almát, barackot, amit a gyerkőcnek adsz...ráadásul nem is tudod mivel, szemben a nagyvállalkozóval, aki csak szabályszerű "mérgeket" használhat. Szóval mindkettő mellett van érv-ellenérv is. Dűlőre meg soha nem fog jutni senki ebben a kérdésben sem.

A lényeg: mindenki azt vesz, ad a gyerekének, ami szíve joga, és kész.

2011. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
100%

Én azért adok neki néha üvegeset, mert amióta bejött a jóídő szinte csak aludni járunk haza(nem alszik a babkocsiban), és előtte szokott enni.Mivel egész nap lenn vagyunk, nem főzök.De törekszem arra, hogy több legyen a hazai íz, mint az üveges.

Tényleg azt hisszük, hogy a piaci cuccok hű de frissek és egészségesek........de nagyon nem így van!

2011. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
100%

Amikor akciós, én is jól feltankolok az üvegesből. Olyankor kapja, mikor vmiért nincs időm külön főzőcskézni neki. Vagy csak lustább vagyok.

De leggyakrabban az én főztömet eszi.

Nincs abban semmi, ha valaki üvegest (vagy csak azt) ad a gyereknek.

Anno én is sokat ettem, mert anyámék építkeztek, nagyanyám vigyázott ránk. Ő főzött a munkásoknak, mosott ránk, stb. Semmi bajom nem lett a bébiételtől, anyámat sem vonom kérdőre emiatt! :D

2011. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
97%

nos...

én nagyon sokáig üvegeset adtam a babámnak, és nem érzem magam szar anyának ez miatt, sőt...

felelőtlennek tartom az olyat, hogy valaki bemegy a tescoba, megveszi a hypózott húst, a kényszerérett mérgekkel teli gyümölcsöt zöldséget, otthon elpepecseli azt az egy szem krumplit..stb...aztán meg csodálkozik, hogy mitől beteg a gyerek...

én megvettem az üvegeset, és nyugodt szívvel adtam neki, mert ellenőrzött alapanyagból készült, minden benne van ami kell a babának megfelelő mennyiségben...természetesen amit a barátunktól kaptunk, kis konyhakerti 100% bio zöldséget megfőztem neki örömmel, de nem ehet minden nap tököt meg répát. amúgy ha lefagyasztod az sem friss már, nem igaz?

azon kívül ne gondold, hogy a piacon a bácsika nénike nem permetezte le, csak még pluszban azt se tudod mivel, mikor, mennyire stb...

szóval ki így ki úgy, de imádom az ilyen kérdéseket, lehülyézni meg szidni a másik anyukáját, mert másként csinál valamit, a sok superanyuka, hmmmmm....sajnos nem olvastam a reggeli kérdést, de talán jobb is......

2011. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
87%

basszus ez miért foglalkoztat téged?

nem mindegy????

törődj a magad dolgával

örülj neki hogy egy minta anya vagy mi meg egy felelőtlen kis csitrik

2011. ápr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
58%
Elég provokáló kérdés. Nem csoda, hogy valaki töröltette délelőtt!
2011. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
87%

A saját dolgoddal törődj szerintem is, miért kell ilyen kérdést kiírni egyáltalán??

Egyébként ha tudni akarod, itt van a piac egy köpésre, hetente kétszer is van de nem vagyok hajlandó kimenni vásárolgatni. Egyszerűen nincs kedvem hozzá. Na ehhez mit szólsz koma!??

Micsoda kérdés ez és úgy látom még te vagy felháborodva("feljelentgető")jézus...

2011. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!