Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adsz bébiételt a babádna...

Miért adsz bébiételt a babádnak? Főzni nem jobb?

Figyelt kérdés

Újra kiírom a kérdésem, mert valaki nagyon megsértődött ezen a kérdésen még délelőtt és cenzúráztatott.

Tehát: döbbenten látom nap mint nap, hogy anyukák szatyorszám cipelik haza az üveges bébiételeket. Miért??

- Nem azért (is) vannak otthon a babával, hogy beleférne az idejükbe egy kis főzés?

- Meddig tart otthon megpárolni egy kis husit, zöldséget a babának frissen? Meddig tart lereszelni egy kis almát, kekszet?

- Jobban megbíznak egy gyárban, mint abban, amit a saját két kezükkel készítenek el?


A babák nagyon figyelmesek, látják, hogy készül az étel, hogy kell krumplit pucolni, almát hámozni stb. A piacon be lehet mindig frissen szerezni mindent, nem is kell minden nap főzöcskézni, mert a babának sokmindent el lehet rakni a fagyasztóba. Ezt miért tartják sokan nagy melónak?

Remélem, hogy a feljelentgető ezen már nem fog kiakadni :)


2011. ápr. 11. 19:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

Hát jó régi a kérdés, de muszáj válaszolnom. Odáig vagy, hogy te a néniktől, bácsiktól veszed a piacon, akik nem pénzéhesek. Nem b+, viccből vannak ott. Szerinted azokat a gyönyörű répákat, krumplikat mind otthon termesztik? Véletlenül sem a Lidlben, Tescoban veszik meg ugye? Mamám is jár piacra viccelődni hehe...Amúgy bizonyára én vagyok béna, de termesztek itthon én is (full bio), és eddig a tökön kívül valahogy semmi sem úgy néz ki a valóságban, mint ahogy az elvárható lenne.

Ja, meg a piacos nénik bácsik (ha a magukét árulják) biztos nem permeteznek? Őket ki ellenőrzi? Mert a multikat azért szokták hébe-hóba.

2014. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 piroska és a farkas ***** válasza:
Hát igen, a kérdés régi. Én azt nem értem, hogy miarossebért nézegeti egyik ember, h a másiknak mi van a kosarában. Az én kislányom például " vegyes táplálkozású". Múlt héten mirelit gesztenyéből, általam főzőtt csirkehusiból, és általam pucolt / bizony!!/ krumpliból volt az egyik ebédje. ma kecskeméti bébiételt kapott, gesztenye-alma-csirkehús. És nem érzem magam ettől rosszabb anyának, sőt, a kislányomat sem sajnálom. feltételezem, h sok családban van még 1-2 ember akiről az anya gondoskodik, nem hiszem, h azt látná, h esténként apa elé is le van téve egy Hipp kaja, vagy az iskolából hazatérő nagytesó univer borsópépet kap az őszi szünetben, tehát a kicsi igenis látja, h az anya a konyhában ténykedik. Mire egyébként tényleg érdekelni fogja, addigra meg már úgyis azt eszi ő is, amit a többiek. Egyébként ma mondtam a férjemnek, h ha még mindig akciós ez a kecskeméti, hozzon vagy 10-et. És lehet, h minden héten kap majd egyet. Mármint a gyerek.
2014. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!