Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül lennék, ha 1 éves kor...

Egyedül lennék, ha 1 éves kor után tejet adnék babámnak?

Figyelt kérdés

Van még olyan aki 2 éves kora előtt tejed adott nem tejitalt?

Jövő hónapban lesz 1 éves fiam, és még szoptatom, és szeretném is szoptatni, de nem hinném, hogy 2 éves koráig szoptatni fogom...(nem olyan mennyiségű a tejem, meg tervezzük a kistesót, nem tudom, hogy tudnám szoptatni terhesen)

De nem szeretnék tejitalt adni...nem kapott soha tápszert, és nekem szimpatikusabb a tej.

Ezzel nagyon az árral szemben úsznék?


2011. szept. 4. 21:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan adhatsz neki 1 éves kora után.Ha 2-3 éves kort ajánlanak az azért van,hogy termeljük a profitot a tápszergyártóknak,Legalábbis én így hallottam.
2011. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

:) kitől hallottad?

Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de szerintem is így van:)

2011. szept. 4. 21:38
 13/23 anonim ***** válasza:
31%

Lehet hogy le leszk pontozva de egyet ertek azzal a valaszoloval aki irta hogy mi is tejen nottunk fel. Meg had linkeljek be egy kepet egy tescoban kaphato bebi buzadara hatoldala ez van:


[link]


6 honapos kortol, zsirszegeny tehentejben fozzuk meg... En 3 hetes voltam amikor anyukam kenytelen volt fele viz, fele tejet adni, mert az az egy fajta tapszer amit akkor lehetett kapni sugarban jott ki belolem es nem gyarapodott a sulyom. Semmire nem vagyok allergias, makk egeszseges vagyok.

Nem kotekedes keppen irtam, mindenki maskepp csinalja, en azt is megertem aki nem akarja meg adni.

2011. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 xStefix ***** válasza:
100%

Ha nincs a családban allergiás (nemcsak tejre ill. ételre!), akkor nyugodtan kipróbálhatod 1 éves kora után. Ha házitejet adsz, azt viszont nagyon óvatosan, fokozatosan tedd, mert az pláne nincs "lebutítva"; ami egyrészt jó, mert természetes, másrészt viszont eléggé megterheli a kicsik veséjét...


A "régiek bezzeg felnőttek a tehéntejen" egy külön történet, de ebbe most nem mennék bele.

(dietetikus-hallgató)

2011. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 xStefix ***** válasza:
100%
De persze amíg szoptatsz és elég tejterméket eszik (joghurt, sajt stb.) mellé, addig ez úgysem lesz annyira napirendi pont, gondolom.
2011. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A környezetemben a legtöbb anyuka 1-1,5 éves kortól adja a tejet. (Egyébként érdekes, de legtöbben eddig is szoptatnak.) Az enyém 13 hónapig szopizott, utána két hónapig tejitalt kapott, mert nem szerettem volna, hogy durva legyen a váltás, majd onnantól fokozatosan tejet. Ahogy írtad Te is, először negyed rész tej, a többi tápszer, utána fele stb.

De az sem baj, ha kihagyjátok a tápszert.

2011. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki, valószínű nem lesz semmi baja bár a tejben lévő vas és társai (már amennyi van benne) nem szívódik fel egy ekkora gyerekben:-/
2011. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%
a fiam 11 honapos volt amikor tejre valtottunk a lanyom 3 hos amikor feles tejet kapott, mert semmit nem evett meg, se cici, se tapi, semmi...makk egeszsegesek mind a keten
2011. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Mi próbáltuk egy évesen bevezetni, de a kisfiam hasmenést kapott tőle. Így másfél éves korában tudtunk áttérni. Addig Humana babatejet ivott.
2011. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az ikres vagyok. Két nap miatt korababák a fiaim, 35+5 hétre születtek, így koraszülött osztályon voltak, 11 naposan jöttünk haza. Hála Isten ezen az osztályon és kórházban, ahol voltam nagyon szorgalmazták a szoptatást, az elejétől mellre lehetett tenni, két óránként mentünk, 5 napos koruktól roomingban voltam velük. A kórházban általában egyszerre szoptattam őket, de itthon nem ment, mert akkor volt 21 hós a lányom, úgy kellett hogy szoptassak hogy bármikor ugorni lehessen hozzá is, ha kell, kettővel meg nem ment. 4-5 hetes koruktól kaptak tápit pótlásnak, de az egyik nem bírta, így ő lett a pótlásos baba, másik csak anyatejes. Így egyszerre ettek, a tápis az etetőszékben. Volt egy időszak amikor nap közben szinte csak tápis volt az egyik, aztán egyik napról a másikra egyre kevesebb kellett. 4 hósan kezdtem őket hozzátáplálni, 6-7 hós korukra annyit ettek már szilárdat, hogy a pótlásos se fogadta el a tápit, elég volt a kaja meg az anyatej.

Egyébként nagyon szép és jó dolog ikrekkel, nem csinálnék semmit másképp, de 8-10 hós korukig nagyon nahéz volt, főleg a harmadik miatt.

Most már szépen eljátsdzanak együtt.

2011. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!