Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is, akinek nagyon...

Van más is, akinek nagyon válogatós a párja? Problémát okoz ez a gyerek étkeztetésénél?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom és már sok mindent eszik. A férjem viszont alig eszik meg vmit. Se burgonya, se gyümölcs, vagy zöld félék. Csirkehúst, levest egyáltalán nem, főzelékből mindössze 2 félét. Eddig nem csináltam ebből problémát, a főzést is simán megoldottam, de mi van akkor, ha később jön a "nem kérem, mert apa sem eszik olyat" korszak. Van egyáltalán ilyen? Hogyan lehet ezt megoldani?
2011. szept. 10. 13:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az én férjem sem eszi meg 2x ugyanazt a kaját egy héten sem... Ha valamit főzök, az neki napi egy étkezés, ha ebédre eszi, már aznap sem eszi meg mondjuk még egyszer vacsira, még ha finom és szereti akkor sem.
2011. szept. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Hmm :)

A férjem ezeket NEM eszi: csirkehús, picire vágott húsok (pörkölt, bármi), szószos dolgok, tökfőzelék, spenót, sóska, túrós és tejfölös és tejszínes dolgok, krémlevesek.

A fiam ezeket ESZI: rántott hús, főleg csirke, spenót, sóska krumplirürével, krémlevesek, túrógombóc.... :)

Amit úgy tudok főzni, hogy mindhárman megesszük: fasírt rizzsel, levesek, de a fiamnak le kell trumixolni, mert krémesen eszi csak meg, pogácsával, rántott sertés sült krumplival. Ennyi.

(mellesleg és legszívesebben tésztákat ennék sokféle szósszal, meg szószos húsokat nyers zöldségkörettel, gyros jellegű kajákat...én le vagyok tojva. ennyi.)


ja, és a picim hozzátáplálását a jövő hónapban kezdjük. Jó lesz mi? :)

2011. szept. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék a klubba! Az én párom is rettentően válogatós, két kezemen meg tudom számolni, hogy milyen kajákat szeret. Bezzeg a sütemény... És ugyan éppen nem fújjol a kajákra ami neki nem tetszik, de mindig azt hajtogatja, hogy egyszerű kajákat csináljak. Ez nála egyenlő a sajtos tésztával. A múltkor a krumpli főzelékre is azt mondta, hogy neki egyszerű kaját csináljak. Néha komolyan mondom a sírás kerülget, hogy nagy kínszenvedés árán sikerül valamit megfőznöm (merthogy a gyerek általában akkor kezdi rá a hisztizést, mikor főzni akarok), páromnak meg ez se jó, meg az se jó. Csak a szövegelés megy.

De nálunk nem csak ez okoz gondot, hanem az össze-vissza evés is. Elég ritka az, hogy hármasban leüljünk ebédelni/vacsorázni. Ő akkor eszik, mikor éhes, SEMMILYEN rendszer nincs az étkezéseiben. Pl. ha hétvégén 9-fél 10 körül felkel, akkor 10 körül teletömi magát, persze, hogy ebédkor nem eszik semmit. Aztán mikor mi megebédelünk a gyerekkel, eltelik egy kis idő, akkorra megéhezik, és eszik, így persze csúszik a vacsi is, szóval kész vagyok tőle. De képes reggelire is főtt kaját enni, így meg aztán ebédre már pláne nem kell neki rendes kaja. Egyke gyerek volt, anyósom rendesen elkényeztette etéren. Sütemény mindig volt, és nem volt baj, ha ebéd előtt besütizett. Most meg már így 36 évesen "nevelhetetlen".

Tartok tőle, hogy lassan a fiam is elkezdi a válogatást, meg, hogy most nem eszek, mert apa se eszik. Pedig a gyereknél se ragaszkodom görcsösen, hogy mindig ugyanakkor egyen, de megpróbálok tartani egy normális reggeli, ebéd, uzsonna, vacsora beosztást.

2011. szept. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem is gondok vannak még a válogatáson kívül az időbeosztással,ha a párom délbe kell föl,akkor iszik egy kakaót,és csak vacsit eszik.ennyi.
2011. szept. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak gondok, főleg hogy a férjem sokféle ételt nem is ismert!!!

Anyósom húst hússal főzött, és az egész családnak egy marék salátát rakott ki. Vendégség nálunk igazi kínszenvedés.

Mi szegényen nőttünk fel nem tellett ennyi húsra, és én most is zöldségesen főzök.

Na meg arról nem is beszélve, hogy az oldalasról leszedi a zsírt!! pedig azért az igazán nagy luxus. Hozzáteszem anyós kb 20 éve nem nyitott ki szakácskönyvet, és az ő oldalasának a zsíros részét nem is lehet megenni. Na de az enyém világbajnok. Szóval kellett némi győzködés, hogy de ez finom. Mára már megszokta az ételeket (4 éve vagyunk együtt) és megeszi ami van.

A férjem is megtanítottam főzni, és ha nem sikerül neki akkor nem eszem meg. Azt hiszem ez sok lehetett neki és átérezte milyen is az ha valaki ott hagyja az ételt.

2011. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Egyik szemem sír, másik nevet. Örülök, hogy ennyire nem vagyok egyedül ezzel a problémával, de sírok, hogy ilyen sok dilis pasi van (remélem ezzel nem bántottam meg senkit)!

Irigylem azt, akinek a párja engedett, legalább egy kicsit, vagy aki talált megoldást a helyzetre. Mi 9 éve vagyunk együtt a férjemmel és szemernyit sem sikerült az étkezési szokásain változtatnom. Erre még az imádott kislánya miatt sem lesz képes...:(

2011. szept. 28. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!