Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki nem porszívózza a...

Van, aki nem porszívózza a babája orrát, amikor az náthás? A gyerekorvosunk nagyon ellene van, de másképp hogy szedjem ki a pici orrából "a cuccot"?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 15:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 62%-os!

Szerintem neked egyszerűen szerencséd volt eddig.

De a véleményed számomra olyan, mint azoké, akik ellenzik az antibiotikum adását. Mert hát régen sem volt, mégis felnőttek a gyerekek. Ja, amelyik meg nem, azt elvitte a tüdőgyulladás, mint anyám mindkét testvérét.

Én egyébként még soha nem hallottam gyerekorvostól olyat, hogy káros lenne, szerintük a pangó váladék a káros.

2011. okt. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

itt - a kérdezőnél hallotttunk egy normális orvosi véleményt

és a klinikákon - ahol a tönkretett nyálkahártyákat műtéti úton gyógyítják(persze felnőtteknél, affigra gyűlik egybe a sok stimulálás) - ott is hallhatunk

De nemekm 8, kössétek rá a porszívót

2011. okt. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
* -t **addigra ***nekem (bocs, sietek el)
2011. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%

Én az orrszívás egyik áldozata vagyok, pedig anyám nem dugdosta folyton az orromba, csak ha valóban beteg voltam és szükséges volt.

DE.

Az orrszívó tönkreteszi a nyálkahártyát, az orrban található csillókat pedig károsítja (ezek "fognák fel" a légutakba kerülő bacilusok legnagyobb hányadát). Az erre alkalmazott orrcsepp (ugye, orrszívózás után) benzalkónium-kloridot tartalmaz (plusz az egy éves kor fölött ajánlott még citromsavat is!), és az eleve legyengített nyálkahártya felületére kerül, újra beváladékoztatva azt.

Hozzátenném, mint a testnedvek legtöbbje, az orrváladék is a szervezet öngyógyító reflexének termékanyaga, ergo azért cuccos a gyerek orra, mert a nyálkahártyája így próbálja kitisztítani a légutakba került, a szervezet számára káros hordalékokat (vírus, bacilus, fertőzés, stb). Erre anya válasza az, hogy a küzdő nyálkahártyát meggyengíti az orrszívóval, majd ismét arra kényszeríti a nyálkahártyát (az orrcsepp használatával), hogy öntisztulás helyett mesterségesen respektáljon az orrcsepp nedvesítő anyagaira, ergo újfent termeljen orrváladékot - amelynek nincs, vagy alig van ebben a helyzetben szerepe, hisz nem önmagától, hanem kényszerből termelődik, és épp ezért kevesebb ideje van a nyálkahártyának a káros hordalékok "összegyűjtésére", kevesebb mennyiségű lesz a valósan kidobandó anyag az orrváladékban.


Ezt attól a doktornőtől tudom, aki 13 éve kezel súlyos allergia és abból később kialakult asztma miatt. 24 éves vagyok. A nyálkahártyám állapotába most ne menjünk bele.


Ha a pici náthás, próbáld meg a kamillás gőzölést, illetve a párásítót, továbbá a gyógyszertárban lehet kapni vény nélkül kiváltható orrkrémet - ezt nem szabad az orrába kenni, csak és kizárólag az orra alá! Picit mentolos illatú, nem marja ki a kicsi bőrét, de segít a légutak tisztán tartásában.

2011. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, már ezen a kérdésen is kiakadtok néhányan...jaj...

Szerintem senki nem akarja rákötözni agyerekre az orrszívót, de ha úgy adódik, hogy használja valaki, az meg miért gond?

Ez a kérdés megint arról szól, ha aki nem használja, vagy épp használja jobb, ügyesebb, okosabb.

Hát egyik sem.

Én nem is gondoltam volna, hogy ezen a kérdésen lehet ennyit háborogni, és megsértődni.

Ha a gyerek hajlamos a betegségekre, akkor orrszívóval és anélkül is az lesz.


Kérdező, nyugodtan használd, de ha nem szeretnéd, akkor kérd ki az orvos véleményét, mert ha azt mondja ezt nem szabad használni, akkor adjon tanácsot, hogy mit tegyél.

2011. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok!



Először is mindenki higgadjon le (:


Nem vagyok orrszívó párti sem ellenző, amíg az én gyerekemhez nem közelítenek vele (:

Mikor először taknyos lett a babám csak kézi orrszívóm volt itthon, mondanom sem kell, hogy annyit ért mint halottnak a csók. Akkor átkoztam magam, hogy miért nem orrszi-porszit vettem, azzal biztos kijönne a cucc.

Egyedül voltam itthon a gyerekkel 7végén, vasárnap nálunk nincs nyitva gyógyszertár az ügyeletes meg messze van gyalog. Így felültettem a kis pihenőszékébe és ringattam, hogy egy picit tudjon aludni. Kb 10 perc után tisztán vette a levegőt, betettem az ágyába és nem tudott 5 percet sem aludni megint nem kapott levegőt. Így a székében töltötte az éjszakát amiben ugye egy picit meg van emelve a fejecskéje. Egyszer sem ébredt. Nem használtam sem sprét sem cseppeket. Nem vagyok gyógyszerellenes sem, de ha egy picit köhög nem váltom ki egyből rá a gyógyszert ha nem ítélem elviselhetetlennek ( álmában köhög,felkel rá, hány vagy ilyesmik). 4 éves nagyfiú és eddig 3szor volt beteg, gyógyszert eddig csak a szemgyulladására kapott.



Nem kell egymásnak esni. Szerintem. Mindenki elírta a tapasztalatokat, ennyi.

2011. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj, elhinném ezt a szerencse dolgot

DE

Elvittem fiam laborpapírját egy kórházi főorvosnak (se IgG se IgA sejtje gyakorlatilag nincs)és azt mondta legalább egy torokgyulladása lehetett volna, de a tüdőgyulladás, arcüreggyulladás, mandulagyulladás, fülgyulladás hetenként sem lenne meglepő- mert, úgy egyébként immunglobulin pótlásra lenne szüksége. Már ha egyáltalán gondozásba lenne. De nincs, mert sosem volt beteg. Oké születése óta folyamatosan náthás, köhög, de ez sosem fajul el. (antibiotikumra is egyszer volt szüksége)Úgyhogy ez nem szerencse dolga.

És biztos vagyok benne, hogy ez azért van, mert nincs tönkre téve az orrnyálkahártyája, bélrendszere. És így ez tökéletes védelmet biztosít számára, és nem megy rá a baj a fülére, mandulájára stb.


Viszont nyilván vannak kivételek, mikor szükség van orrszívásra, orrcseppre. De ez biztosan nem szimpla nátha és nem naponta többször. Mondom emlékszem gyerekkoromban hetente egyszer! szívták le a gyerekek orrát. És a gyerekorvosnál is csak ennyiszer. Nam naponta meg félóránként.

2011. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes volt a babám, amikor benyelt egy csúf náthát. Hálát adtam az égnek a porszívóért. Ilyen picikének, ha tele az orra, nem hogy aludni, enni is alig tud, szegény csak fuldokolt szoptatás közben. A legtöbb porszívónak állítható a szívóereje, ha nem a csúcs fokozaton szívjuk le a váladékot, nem bántja a nyálkahártyát. Tengervizes orrspray-vel kombináltam még a "kúrát", azon az első télen még egyszer volt rá szükség, de azóta sem! Mellékhatása talán annyi, hogy a kicsi nem retteg a porszívótól, hanem élvezi, mikor takarítunk :)))).

Én már csak azért is szívtam a bébi orrát, mert az unokatesóimnak a mi gyerekkorunkban sokszor volt begyulladva a füle, volt akinek műteni is kellett, ezt szerettem volna megelőzni, ha lehet.

Mongol ismerős mesélte, hogy náluk a kisgyerekek orrát az anyukák a szájukkal szívják ki...

2011. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs porszívós orrszívó, az a hagyományos orrszippancs van, három éves múlt a gyerek, de mindig ki tudtam vele szívni amit kellett.
2011. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Na megint egy hasonló téma amin az ember nem tud eligazodni:

csinálja vagy nem?

Árte vele vagy nem?


Ez olyan mint,hogy kell e a fiúk kukiján húzogtani a bőrt vagy sem?


Így legyen okos egy mai anyuka!

2011. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!