Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkorábbi időpont...

Mi az a legkorábbi időpont amikor elindulnak a babák? (egyedül, segítség nélkül)

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 19:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

hát sokszor az anyukák is felnagyítják nem emlékszenek rendesen mikor van a teljesen egyedül menés és a kapaszkodással menés között a határ.


de szerintem az a gyerek aki 8 hós kora elött megy ott már aggódnék nagyon.

miért?


az a gyermek aki valamit sokkal de sokkal korábban csinál mint ahogy a tankönyvek írják (ugye a tankönyveket a teljesen átlagos babákra írják, habár eltérhet az átlagtól pár hónappal), ott az agy valami müködést kihagy.


nem csak fizikai oka van egy menésnek hanem agyi is. vagy is leginkább agyi. ahhoz hogy egy gyerek pl átforduljon igazán nagy fizikai lét nem kell. az agynak kell érettnek lennie hogy kimonda a testnek hogy fordulj. amíg az agy nem érett addig erre nem képes. ezért elgondolkodtató hogy miért megy öállóan egy 8 hós baba? mit hagy ki? mi nem müködik ami helyett a járásra koncentrál.


szóval szerintem átlag gyerek 10-14 hós kora körül megy. habár én kevésbé aggódnék ha egy 15 hós nem megy még mint hogy egy 8 hós gyerek megy.

2011. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 hónaposan jártam a férjem is, a fiunk 15 hósan.
2011. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az offért, de ez engem is érdekelne, miért jártok emiatt ortopédiára? És ez teljesen biztos, hogy amiatt, semmi más miatt nem lehet?

7 hónapos a fiam, 2-3 hete feláll magától. Mivel még nem mászik, csak kúszik, én a mászásra próbálom rávenni, nem a felállásra, de lekötözni nem tudom.

2011. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!


amikor azt írjátok,hogy 6hósan felállt, azt hogy kell elképzelni? mert az enyém úgy csinála,hogy.ül az ölembe,megkapaszkodik a kezembe és felrugaszkodik-olyankor nagyon elégedett arcot vág,és legszivesebben egésznap álldogálna.tudom,hogy nem szabadna,mert még csak 6hónapos lesz..-persze ettől függetlenül nem biztos hogy korán fog menni is.

2011. okt. 28. 20:52
 15/28 anonim ***** válasza:
80%
Én a felálláson azt értem, mikor egyedül mondjuk kiságy rácsába felkapaszkodva feláll.
2011. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

az a válaszoló vagyok aki az ortopédiára jár a fiával :S

tuti ezért járunk, a korai felállás miatt, kicsit elgörbült a lába és az egyik lábacskája befelé dől mert későn kezdte jól tartani állás közben. azt nem mondom, hogy minden baba így jár, ha korán áll fel, mi nem voltunk szerencsések :( de szerencsére nagy baj nincs, se gyógycipő nem kell, és most már 2 évesen elég annyi D-vitamint szednie mint más gyerekeknek :)

itt régebben feltettem egy kérést ezzel kapcsolatban és több választ is kaptam, tehát előfordul ilyen, nem csak velünk :(


kérdező, az amit te csinálsz, azt nem lenne szabad :( hidd el, nem éri meg. majd ha elmászik a kiságyig vagy az asztalig és tök egyedül feláll, majd az lesz az felállás. addig is fogd a hónalja alatt, ne terheld a kis lábait gerincét, kicsi még hozzá :)

2011. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 7 hónaposan állt fel önállóan, mindenféle segítség nélkül a bútorba kapaszkodva. 10 hónaposan már ment, és ez azt jelenti nálam, hogy egyedül kisétált a szobából, tehát kb 4-5 métert megtett. Ez szerintem elég korai, de az alsó határban benne van. Szerencsére a lábainak semmi baja nem lett tőle. Szép egyenesek.
2011. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg volt egy kisfiú amerikában, aki 6 hósan ment, de őneki van egy "betegsége", nincs testzsírja, csupa izom a fiúcska. 3 éves volt,mikor csinálták a filmet róla, akkor 7 éveseknek megfelelő gyakorlatokat simán megcsinált, 1 éves kora óta felhúzta magát ahogy csimpaszkodott egy rúdra, stb.

Oda kell figylenie, hogy mindig egyen zsírt, mert a szervezete azt nem tárolja, viszont ugye nagyon fontos a gyerekek fejlődéséhez.

2011. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
59%

Sziasztok!

Az én kisfiam 6 hónaposan állt fel. Egy vasárnapi nap volt, vásárlás után, fürdés előtt voltunk. Levetkőzttem pelusra és betettem a kiságyba, én pedig megengedtem a vizét. Mire visszamentem érte a szobába, már állt a kiságyban. Azt sem tudtam hova kapjak,csak kiabáltam az apjának, h jöjjön be. Onnantól kezdve nem volt megállás. amúgy semmi előjele nem volt. Aztán 8 hónapos kora előtt 3 nappal délelőtt pont nálunk voltak barátnőmék. Kisfiam akkor már a bútorok mellett kapaszkodva ment. Délelőtt már mondogatta a barátnőm, hogy figyeljek oda, hamarosan el fog indulni, mert állandóan azzal próbálkozott, h elengedte a bútort és kapaszkodás nélkül állt. Délután játszottunk a nappaliban, ő odamászott az egyik bútorhoz, felállt mellette, elengedte a kezével a bútort, és megtette az első 6 lépést....:))) Nem hittem a szememnek. Arra sem volt időm h elővegyem a telefonomat, h felvegyem videóra. Aztán újból és újból csinálta, nagyon élvezte. Ő sosem, egy percig sem lett vezetve. Állandóan attól rettegtem, h a korai elindulás nem fog ártani a csontozatának. Voltunk ortopédusnál, mert a bal lábfejével picit befele lépett, ezmiatt sokszor elesett. Bentre, siesta szandit javasolt,így helyrejött.

most 25 hónapos, és még csak 20-25 szót használ, tehát abeszédben azért bőven van mit pótolnia.

Van egy 3,5 hónapos tesója, és pont egyik nap beszélgettünk róla, h reméljük ő nem fog sietni sehová.

Szóval nálunk a szó legklasszikusabb értelmében, 8 hónaposan elindult, mindenféle segítség nélkül. Nem nagyítom fel a dolgokat, mert hiába volt az első reakció az, h uram isten, jár a kisfiam, de azután több, aggodalmakkal teli hónap következett.

2011. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

20.03-as vagyok

Kisfiam 6 hónapos volt amikor elkezdett kúszni,rá 2 hétre már mászott és fel is állt.Odamászott az ágyhoz,székhez és felállt teljesen önállóan.Most 9 hónapos és kb 2 hete már kapaszkodás nélkül áll 10-15 másodpercig.Nem lépeget,nem is próbálkozik vele.Amin kicsit aggódok,hogy folyton begörbíti a lába ujjait mintha kapaszkodna.A védőnőm azt mondja ez természetes,ha esetleg járás közben is ezt csinálja akkor kell ortopédiára vinnem.Remélem,hogy nem lesz gond a korai felállás miatt,de mit tud csinálni az ember,nem gáncsolhatom el!?Szerintem /de lehet tévedek/ha egy baba hamar feláll az azért csinálja mert érett rá,elég erős hozzá.Kisfiam 9 hósan 75cm és 9kg

2011. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!