Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkorábbi időpont...

Mi az a legkorábbi időpont amikor elindulnak a babák? (egyedül, segítség nélkül)

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 19:05
1 2 3
 21/28 Bogyo110 ***** válasza:
100%
hát nemtudom mikortol de pl én 10 hónapossan tettem már pár lépést e egyedül de viszont az én lánykám még csak kúszik nem ál fel és 9 hónapos akkor el van késve?
2011. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Hugom 9 hónaposan indult el egyedül.
2011. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősünk kislánya 9 hónaposan járt el, egyedül. Másik család kisfia szintén ennyi idős volt.
2011. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
én sem direkt állítom a lábára,hanem pl: amikor az ölembe akarom ültetni,már ki is feszíti a lábát és inkább álldogálni szeretne..! de azért nyilán nem hagyom hogy a saját súlyát tartsa..
2011. okt. 29. 15:48
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 8 hónaposan állt fel először és 11 hósan kezdett el önállóan sétálni. A fiam 6 hónaposan állt fel, odamászott a kanapéhoz és felállt mellette. Én is sokat aggódom még most is, nehogy valami gondja legyen emiatt. Bár a mászást nem hagyta ki, rengeteget mászik. Most 7,5 hós, és az ágy mellett kapaszkodva végisétál, és ma elfelejtkezett magáról és kb 5 mp-ig kapaszkodás nélkül állt. Kíváncsi leszek, mikor fog elindulni, de remélem, van még addig egy kis időm :))
2011. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Néha komolyan annyira dühít egyes anyukák hozzáállás ezekhez a témákhoz. Az enyém már kezdetű modnatok, meg a nagyszülők,"kedves" érdeklődök "és áll már? jár már? eszik már egyedül? bilizik?" típusú kérdések. Nem kell sürgetni, semmit nem jelent ha bármit is korábban csinál. A mászás az egyik legösszetettebb és összehangoltabb mozgásforma, minél tovább mászik annál jobb. Én kisfiam 8-9 hósan húzta fel magát a járókában, azóta mindenhol 10 hónapos, és soha nem mászott csak kúszott, úgy tűnik a mászást egy az egyben kihagyja, pedig örülnék ha még nem indulna el. Vannak népek ahol a csecsemőket születésüktől fogva szorosan bepólyálva tartanak majd 1 éves korukig, tudósok megfigyelték, hogy ők utána 1 hónap alatt esnek át a teljes mozgásfejlődéses szinteken, 1,5 éves korukra pedig ugynaolyan a mozgásuk teljesen mint egy bármilyen gyereknek...A baj azzal még amikor nagyon korán elindulnak felállnak, h ilyne pici korukban még nem alakult ki a félelemérzet, viszont még sérülékeny a kobak, 1 mp alatt megvan a baj, irgalmatlan nagyokat tudnak zakózni, még úgy is h le sem veszed róluk a szemed. Járás segítők és egyéb társairól inkább nem is monodk semmit elég sok orvos megválaszolta már neten is, mindenhol h rohadtul nem egészséges, légyszi NE. De vannak akik csak azért is nyomatják h elmondhassák hogy "már jár!!".
2012. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 11 hónaposan már önállóan járt,a kisfiam csak 15 hónaposan!
2013. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Normálisan tekintem azt is később 18-24 hónaposan indulnak el a gyermekek önállóan. Testvérem 19 hónaposan én 20 hónaposan indultam el.
2013. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!