Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? 5...

Szülés utáni depresszió? 5 hónapos a gyermekem, nagyon nehéz szülés volt, szoptattam, de eleinte valamiért nem akartam szoptatni, később ez javult.

Figyelt kérdés
Szeretem, jó, hogy itt van...de: Néha nagyon megijedek, hogy most már soha nem leszek "szabad", soha nem fogok tudni pihenni? Ha lefektetem és egyedül alszunk éjjel, mindig attól rettegek, hogy felébred, mert félek, hogy egyedül nem tudnék mit kezdeni vele. Unom az életemet. Semminek nem tudok örlni, minden idegesít, mindenre ugrok, keserű vagyok. Ez el fog múlni valaha????
2011. nov. 6. 16:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Nekem 0,5 irt fel a doki. Első nap be is vettem egyet, de tegnap már csak felet. Segített ez is. Tényleg elmúlt a szorongásom. Estefelé vettem be, mert általában akkor jött ki mindig ez a feszültség.
2011. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

Szia!

Mar en is irtam.

En az anyosommal laktam 3 evet. O tenyleg kiboritott naponta a vallasos storijaival. Amugy hetente az ordoggel beszel:), meg kulonbozo angyalok jonnek el hozza almaban.

Gondolhatjatok! 3 even keresztul egyutt ebedelni vele, s kozben kulonbozo istentiszteleteket hallgatni kazettan!........

Azota kulon lakunk, mar 2 eve........es a kapcsolatunk nagyon jo. Ritkan, hetente egyszer talizunk, a lanyomat imadja, es milyen jo, hogy kb havonta egyszer nala alszik, masnap templomba mennek, a ferjem es en meg kimozdulunk:)

2011. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

anyospajtikkal kapcsolatban:

szar ugy, ha naponta atjar hozzatok, probald ezt csokkenteni, de mindenkeppen legy jo kapcsolatban vele. Rosszat ugysem akar o sem!

HAllgasd meg a hulyesegeit, dobj fel 1-2 temat, pl hogy csinalja a piskotat stb.

Ha kicsit idosebb lesz a gyerek, akkor nala lehet majd hagyni 1-2 orara, amikor is te elmehetsz mondjuk vasarolni v baratnozni stb........Gondolj csak bele!

(az en modszerem:

neha-neha elofordul hogy beallitok hozza, hogy a lanyom akart jonni, merthogy mennyire szereti a nagyit. Csakhogy anyunak van egy kis dolga. Aztan hopp, lelepek egy oracskara)

Anno engem is idegesitett minden baromsaga pl a tevet ordogi doboznak hivja stb (persze a legnagyobb sorozat-nezo:) ). NA meg mindent jobban tud. Nem baj, egyik fulemen be, masikon ki......


A lenyeg, hogy szukseg van a nagyikra. Senki sem tokeletes.

2011. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Én csípem az anyósomat. Most is tudok rá számítani, csak néha túlzásokba esik, és néha megfojt. De szerintem hamarosan elbeszélgetek vele.

Tesóm is ajánlotta a fronint, de én inkább a valeriánnára gondoltam,mert az nem recept köteles. Vagy ez két egész más gyogyi?

2011. nov. 9. 16:54
 25/40 anonim ***** válasza:

Rákérdeztem a pszichátertúl,de azt mondta a valeriana nem ér semmit,viszont sokan dicsérik.

Nekem a 0,25-ös frontint írta fel.Másfél órája bevettem egy felet,de nem sok javulást érzek,csak annyi,hogy a hányás elállt.Már az is az idegtől van!!!!!

2011. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
A valeriana nekem nem segített semmit. A frontinból viszont a 0.25-nek a fele nagyon kevés. Nyugodtan vegyél utolsó egy egészet, vagy 0,5-t. Hidd el, hogy nem leszel kába, de használni fog. Én tegnap már nem is vettem be. Csak át kellett esnem rajta,ha az elején veszel be, akkor szerintem nem zuhansz bele jobban és nem is kell sokat szedned. Legalábbis nálam ez a tapasztalat.
2011. nov. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Na majd meglátjuk...szerzek frontint, mert orvoshoz egy darabig tuti nem jutok el.
2011. nov. 10. 07:06
 28/40 anonim ***** válasza:

Csak mennyi ideig lehet szedni a Frontint is,hogy ne szokjak hozzá?Mert valamiel jobb,mint az antidepresszáns szer szerintem!

Én a másikat károsabnak gondolom,ezért nem merem újrakezdeni,pedig tényleg pocsékul vagyok.Este már hánytam is.De bevettem egy fél frontint 0,25-ból.Lelkileg jobb lett,de valahogy egy kicsit elkábított.Citromfű tea használ?Együtt lehet a frontinnal?Én most Neuroptimot kaptam,de csak 3 napja szedem.Nagy változást még nem érzek.Bár első nap csodálatosan voltam.De tegnap?????

2011. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Aki írta,hogy szedi (szedte) a Rexetint, miért szedte?
2011. nov. 10. 10:00
 30/40 anonim ***** válasza:

Nagyon hosszú lenne,ha ezt leírnám.Kapkodtam a levegőt,nyeldestem s mindig ásítoztam.Felkerestem egy magán pszichátert s felírta a Zoloftot.12 napig szedtem s azóta még betegebb lettem.Azt hittem vagy megpusztulok,vagy megörülök.Ezt hozta ki a gyógyszer.Aztán visszamentem kaptam egy másikat,de ott meg borzalmas mellékhatások voltak.Majdnem 2 dobozzal szedtem be 3 hónap alatt,mert lecsökkentettük az adagot.

A tejem visszajött,amit féléve elapasztottak,mivel 16 hó-ig anyatejleadó voltam,rettenetes fülzúgást kaptam 3 hét után s jöttek s rossz álmok.Ezt eltekintve segített a gyógyszer,mert tényleg jól voltam.Most abbahagytam holnap lesz 4 hete s visszatért a szorongás belém.A nagyon rossz gondolatoktól nem tudok szabadulni.Szóval még betegebb lettem,mint mikor felkerestem az orvost.Most kaptam tőle egy tréning lemezt,hogy 25 perc alatt hallgassam meg!Ha nem javulok vissza kell vegyem a Rexetint,de még várok vele,hátha a gyógynövényes szer segít,mert idegekre van.

Gondolomn em 1-2 nap alatt hat.Mégcsak 3.napja szedem.

Azt mondta nekem ez tipikus gyes betegség s menjek el részmunkaidőbe dolgozni.

A 4 gyerekkel,már 14 éve itthon vagyok.

Próbáld meg inkább a frontint,minthogy antidepi szerhez nyúlj,én márcsak tudom!

2011. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!