Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? 5...

Szülés utáni depresszió? 5 hónapos a gyermekem, nagyon nehéz szülés volt, szoptattam, de eleinte valamiért nem akartam szoptatni, később ez javult.

Figyelt kérdés
Szeretem, jó, hogy itt van...de: Néha nagyon megijedek, hogy most már soha nem leszek "szabad", soha nem fogok tudni pihenni? Ha lefektetem és egyedül alszunk éjjel, mindig attól rettegek, hogy felébred, mert félek, hogy egyedül nem tudnék mit kezdeni vele. Unom az életemet. Semminek nem tudok örlni, minden idegesít, mindenre ugrok, keserű vagyok. Ez el fog múlni valaha????
2011. nov. 6. 16:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Nekem is 5 hónapos a kislányom és most padlón érzem magam :( Eddig jó volt minden, de mióta bejött a rossz idő, korán sötétedik teljesen magam alá kerültem. Komolyan depressziósnak érzem magam. Nem tudok örülni semminek, hiába nézek előre nincs semmi, ami boldogsággal töltene el. Eddig ugye azért tudtunk menni sétálni. Kimentünk a parkba stb. Jó volt, de most... Pedig imádom a kislányom és nagyon sokára sikerült. Tényleg nagyon akartuk. Férjem külföldön dolgozik, igy sokat vagyok egyedül.
2011. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Azért érdekes...én azt hittem, hogy nagyjából egyedül vagyok ilyen érzésekkel, de mint látom egyáltalán nem egyedi.

Olyan sokan hallgatnak erről, és hányják az ember szemére, hogy miért nem vagy boldog?, hogy már ettől is rosszul érzem magam.

Az anyósom pl a következőt mondta: Nem értelek mi a bajod, nincs hiteled, boldognak kéne lenned.

Mert nics hitelem? Csupán ennyi kellene a boldogsághoz? Röhögönöm kell.

2011. nov. 7. 12:15
 13/40 anonim ***** válasza:

:)


En irtam mar az elejen, nekem van a 2,5 eves lanyom.


Szerintem ez egy olyan dolog, amin mindenki atesik. Csak a szuper-anya tipus nem beszel rola es magaba fojtja. Es eljatssza hogy milyen boldog, meg mennyire jo az egesz.......

Nem hiszem, hogy egy ido utan eleg legyen egy nonek, hogy otthon uljon, se tarsasag, se semmi, es boldogga tegye a szopcsi, meg a sz@ros pelenka.

En 6 honap utan voltam padlon. A lanyomat akkor kezdtem el elvalasztani, beteg lett, nyugos, a ferjemet mivel dolgozott, volt h napokig nem lattam. Se net, se baratnok........de legalabb szepen lefogytam:)

A legszanalmasabb az az volt, amikor megfoztem, kitakaritottam, elaltattam a lanyomat es csak ultem......majd felhivtam a fodrasz csajt, hogy jojjon el beszaritani a hajam. Csakhogy legyen egy kis tarsasagom:), akkor mar kb egy hete nem beszeltem felnott emberrel.


De tenyleg valtozik ez. Imadok a lanyommal foglalkozni (amugy pedagogus vagyok). Ahhoz kepest, hogy egy eve meg azt vartam, hogy mikor megy mar oviba, hogy lenyugodjak en is, ezeven nem fogom kuldeni. Meg egy ev egyutt, velem:)


Szegyen h ezt leirom, de anno nem tudtam orulni a gyerekemnek. Sot, ha visszagondolok, egy kezemen meg tudnam szamolni azoknak a napoknak a szamat, amikor jol ereztem magam es kipihent voltam es csak ugy orommel neztem a lanyomra.


Ettol fuggetlenul akarok masodik gyereket, de milyen jo lenne, ha egybol 2 evesnek szuletne:):):)


Nekunk sincs hitelunk, szabadidomben forditgatok, abbol van eleg jo penz, hogy meg egy darabig nem fogok visszamenni dolgozni.


Ugyhogy nyugi csajok, ez az idoszak el fog mulni es ujra teljes embernek fogjatok magatokat erezni es a gyereketeket is mas szemmel fogjatok nezni, ha mar lesz egy kis eszecskeje, beszelni fog stb.

2011. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
.
2011. nov. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:

Tegnap 9.21-es vagyok

Azóta voltam dokinál a belgyógyászaton(nem ez a probléma miatt, hanem a vérnyomásom magas) és azt mondta, hogy olyankor, amikor a baba 4 hónapos lesz, többnyire minden anyánál kijön a depresszio. A hormonok miatt. Ettől kicsit megnyugodtam. :) Irt fel frontint és azt mondta, hogy akkor vegyek be belőle, ha nagyon magam alatt vagyok. tegnap vettem be estefelé a legkisebb adagból és sokkal jobban éreztem magam. Azt mondta, hogy nem lehet hozzászokni, ha nem szedem rendszeresen. Esetleg probáljátok meg Ti is.

2011. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Wz a tipikus szülés utánni depresszió.Nekem most jött ki a 4.gyerek után pedig ő már 23 hónapos.Nekem nem kimondott depresszióm van,hanem szorongásom rossz gondolatokkal,ami szerintem még riosszabb!Tegnap voltam pszicháternél s azt mondta et a tipikus gyes betegség,mehjegyzem én már 14 éve itthon vagyok.Azt tanácsolta valahogy menjek el dolgozni még ha pár órára is.Tényleg nehezen bírom.Szedtem rá antidepresszáns is,de olyan sok mellékhatása volt,hogy abbahagytam.Viszont visszaestem ugyanúgy.Az előző válaszoló jól írta,hogy néha egy kicsi frontin segít 0,25.

Ha csak néha kapod be nem szoksz hozzá.Nekem is felírta tegnap s kaptamn egy gyógynövényes szert is erre a betegségre.Csak azt tudom mondani inkább keress fel egy szakorvost,nehogy rosszabb legyen!


Minden jót!

2011. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én vagyok az utolsó előtti :)

Én is inkább szorongást érzek, rossz gondolatokkal. Azt hittem ez a depresszió. :) Na mindegy, de nagyon rossz. Alapjában egy nagyon vidám, mindenben a jót kereső ember vagyok. Ezért is nagyon furcsa számomra, hogy ilyeneket érzek. És ezek a rossz gondolatok... Nem tudtam semmit találni, amitől jobban éreztem volna magam. De a frontin tényleg segített. Ma már nem veszek be, mert tegnap is sokkal jobb volt. Szóval bizom benne, hogy sokkal jobb lesz. Na meg jön a karácsony, ez mindig jó érzésekkel tölt el :)

2011. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Az utolsónak üzenem,hogy az utolsó előtti vagyok!Dettó ugyanez a bajom.Azt mondta a pszicháter,hogy tipikus gyes betegség mivel már 14 éve itthon vagyok.Mivel szedtem antidepresszáns,de a sok mellékhatás miatt abbahagytam így gyógynövényest szedek 2 napja s bízok benne,hogy helyrejövök.

NEUROPTIM!4500 ft körül van,de jó az idegekre nézd meg itt a neten.

S mellette lehet szedni a frontint is.Mennyit szoktál a frontinből bevenni?Én felet vettem be,de annyira nem oldott fel!

2011. nov. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Tudjátok regnap nálam kiborult a bili. Hihetetlen, nem ismereke magamra. MINDEN idegesít. Ha leesik a törölköző a helyéről azon is úgy felhúzom magam, hogy szét tudnám tépni a törölközőt, vagy leszaggatni a helyéről. Idegbeteg állat vagyok. Az anyósom is kikészít teljesen. Nagyon közel laknak hozzánk, minden nap találkozunk, de én még olyat nem tudtam csinálni a gyerekemmel ami neki megfelelt volna, vagy ő ne tudta volna jobban csinálni. Biztos ez is közrejátszik...de egyre nehezebben bírom. A tesóm javasolta nekem is a frontint.
2011. nov. 9. 09:38
 20/40 anonim ***** válasza:

Próbáld meg,mert ennél csak tényleg jobb lehet.Ha hébe-hóba kapkodod be,nem tudsz hozzászokni.Én hétfőn voltam pszicháternél s most én is ez ezt csinálom.Bár nekem a fél nem sokat old fel.Egyet meg még nem vettem be!Most próbálkozok a csodaszeremmel s bízok benne!Ha nem lesz jobb vissza kell térjek a Rexetinre.Antidepi szer.

Sokat segített,mert nem gondolkoztam,de a mellékhatásai borzalmasak.Abbahagytam,de most minden kezdődik előről.Nem gyógyítanak meg ezek a szerek.Csak pillanatnyilag jók,míg átvészeled a nehéz időket.

Próbálom én is legyűrni,de nem igazán megy.

4 gyerek az 4 gyerek.

Anyósoddal meg ne is foglalkozz,valahogy kerüld a társaságát.Vagy teljesen együtt laktok????Menjetek sés sétáljatok nagyokat az neked is jót tesz!

S fel a fejjel!!!!


Minden jót!

2011. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!