Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió? 5...

Szülés utáni depresszió? 5 hónapos a gyermekem, nagyon nehéz szülés volt, szoptattam, de eleinte valamiért nem akartam szoptatni, később ez javult.

Figyelt kérdés
Szeretem, jó, hogy itt van...de: Néha nagyon megijedek, hogy most már soha nem leszek "szabad", soha nem fogok tudni pihenni? Ha lefektetem és egyedül alszunk éjjel, mindig attól rettegek, hogy felébred, mert félek, hogy egyedül nem tudnék mit kezdeni vele. Unom az életemet. Semminek nem tudok örlni, minden idegesít, mindenre ugrok, keserű vagyok. Ez el fog múlni valaha????
2011. nov. 6. 16:57
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert szedtem én is a rexetint nagyon nagyon régen. Nekem a pánikbetegségemre írták fel anno, de nem volt jó, nagyon szarul voltam tőle. Szedtem helyette mást, stimulotont, az nagyon jó volt. Tény, hogy sokáig kellett szednem, de nyoma sincs a pánikbetegségemnek. Mondjuk biztos, hogy köze van a mostani "depressziómnak" vagy lehangoltságomnak ahhoz, hogy pánikbteg voltam. Nyilván hajlamosabb vagyok befeléfordulni. Nem szeretnék gyógyszert szedi, de ha a dührohamaimat nem tudom kontrollálni, akkor kénytelen leszek, mert a párkapcsolatom fogja bánni. (vagy az anyós fogsora)
2011. nov. 10. 11:36
 32/40 anonim ***** válasza:

Na végre most egy jót mosolyogtam az anyós fogsorán.Egyből jó kedvem lett.Gondolom neked is megvan a bajod!Mennyi ideig szedted a gyógyszert?A Rexetint?És a másikat?

Mert lehet,hogy én meg kevés ideig szedtem?De én a Frontint jobb megoldásnak látom a magam részéről is.

Magánrendelésre járok!

2011. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Egyébként nem voltak mellékhatások neked a Rexetinnél?

Mert én egyébként jól éreztem magam,csak rossz volt a fülzúgás meg a többi.Holnap lesz 4 hete,hogy elhagytam,de még mindig zúg!

2011. nov. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
18 évesen kezdődött a pánik, most vagyok 35. Olyan 25-26 évesen kezdtem a rexetint, de nem sokáig szedtem, mert mint írtam nagyon rosszul voltam tőle. Nagyon erősek voltak a mellékhatások. Nekem mindig káprázott a szemem, és állandóan olyan volt mintha be lettem volna rúgva:-) Olyan kótyagos is voltam, szédelegtem. Azután jött még 1-2 gyógyszer, nem is emlékszem a nevükre (a rexetinre sem emlékeztem, addig ameddig le nem írtad a nevét)és legvégül jött a stimuloton amit olyan 5 évig szedtem. 3 éve egy darab kedélyjavító, sem nyugtató, sem semmilyen dilibogyó nem ment le a torkomon.
2011. nov. 10. 14:16
 35/40 anonim ***** válasza:

Akkor egyidősek vagyunk.Én is 35 voltam most októberbe!

De neked egy gyerkőc van ugye?

Nekem 4.

2011. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Ezeket a szereket lehet évekig is szedni?

Mert,hogy írtad,hogy 3 évig szedted.S akkor teljesen kigyógyultál?Pszicháter írta fel?

2011. nov. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Nekem 1 gyerkőc, kisfiú. Nem is hiszem, hogy lesz több. Emelem kalapom előtted, és a nagycsaládosok előtt, én képtelen lennék arra amire Ti képesek vagytok.

A stimulotont lehet évekig is szedni, vannak kedélyjavítók amiket lehet. Mindegyikhez hozzászoksz ha évekig szeded, de le lehet szokni róluk. Igen ezt orvos írja fel, csakis szakorvos írhatja senki más. Nagy adaggal kezdtem, ha jól emlékszem 2 szemmel naponta, és a végére már egy negyedet szedtem. Magamtól kezdtem el csökkenteni, szépen fokozatosan. Szóltam róla a dokimnak, ő jóvá hagyta, rám bízta. Sikerült, voltak "elvonási" tünetetek, de ki lehetett bírni.

2011. nov. 11. 09:02
 38/40 A kérdező kommentje:

A teljes meggyógyulást le merem írni. Nincsenek pánikrohamok, nincsen szívdobogás, halálfélelem, ki merek menni az utcára, nem nehezítik meg a napjaimat az idióta, rossz gondolatok.

Ha esetleg előfordul néha néha egy rosszabb napon így szülés után az, hogy érzem elhatalmasodik rajtam, akkor kezelem, nyugtatom magam stb. így nem engedem felszínre bukkanni.

2011. nov. 11. 09:05
 39/40 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy kevés ideig szedtem,mert 2 doboztól mit várjak ugye?

Meglátom a hónap végéig az állapotomat addig szedem a Neuroptim-ot s néha a frontint.Ha nem javul újra elkezdem szedni a Rexetint,mert így meg borzalmasak a napjaim.

4.napja szedem a Neuroptimot s tegnap óta nem vészesen,de megy is a hasam.Szerintem attól.

3 évig otthon leszel a kicsivel????

2011. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nem néztem erre.

Ezeket a gyogyikat sokáig kell szedni, ez a lényegük. A "tartós használat".

Én most elkezdtem a valerianna relaxot szedni, ha hiszed ha nem, egész jól vagyok. Bár a napokban volt egy durva pánikrohamom, de az volt a sejtésem,h ogy meg fog jönni, és így is lett. Szóval csak a hormonok miatt volt.

Nem akarnék nagyon itthon maradni 3 évig...azt hiszem nem bírnám ki. Bár még nem tudom, hogy fogom magam érzeni fél év múlva, vagy hogy fogok viszonyulni a gyerekhez. Gondolom könnyebb lesz már ha nagyobb lesz, mert most még eléggé unalmas:-) A munkahelyemre sajnos nem tudnék visszamenni, és ebben a megyében (borsod) nem nagyon dobálják az állásokat. Majd meglátjuk...és te? Hogy vagy? (ha még jársz erre)

2011. nov. 30. 20:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!