Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szülés után tönkrement...

Akinek szülés után tönkrement a házassága. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kisfiam és apuka nem nagyon akar foglalkozni vele,pedig szemmel láthatóan a kisfiam igényli hogy törődjön vele.Mikor meghallja a hangját már mosolyog,és örül.Az egyik baj ez.A másik pedig hogy mikor nem dolgozik és itthon van,állandóan megy a veszekedés köztünk,az ég világon mindenbe belém köt....nem csinálok semmit,lusta vagyok stb stb.El vagyok keseredve mert nem akarom hogy a fiam így nőjön fel,hogy végignézi a köztünk lévő ellentétet,és harcokat amiket vívunk egymással.A férjem elmondta hogy nem szeret itthon lenni,mert ő pihenni akar,és rosszul esik neki hogyha rászólok foglalkozzon a gyerekkel is....állítólag nem hagyom pihenni.Én sem szeretem ha itthon van,mert olyankor mindig görcsben van a gyomrom,bennem van az hogy meg kell felelnem neki,nehogy megint kitörjön a veszekedés.Ha hiszitek ha nem,úgy kelek és úgy fekszem hogy görcsben van a gyomrom,hogy mi jut nekem mára megint.Ráadásul nehezíti a helyzetemet egy velünk élő anyós is,aki azt hiszi neki szültem a gyereket.Mindenbe beleszól,és a kisfiam helyett beszél nekem...mintha szinkron hang lenne.Sokszor úgy érzem ezzel akarja tudtomra adni hogy rossz anya vagyok és nem tudom ellátni a kisfiút.Visszatérve a férjemre már nem szeretem.A három hónap alatt teljesen kiábrándultam belőle.A gyereknevelés annyiban kiteljesedik neki hogy mindent megvesz a gyereknek.De persze rendszeresen rám is kiabálja hogy megvan mindenünk.Gondolkodtam hogy visszaköltözök a szüleimhez,de 500km-re laknak tőlünk,és ha döntök akkor nincs visszaút.De a fiamra is gondolni kell,neki apára is szüksége van.Tudom magamról,én is apa nélkül nőttem fel.A férjemmel már nem tudok tapintatosabb lenni,elhiszem hogy fáradt,hogy sokat dolgozik,de nem egyedül vállaltam a gyereket.Teljesen elvagyok keseredve,legszívesebben csak sírnék.
2011. dec. 30. 07:45
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy segítene ha hazaköltöznél.

Nem értem miért mondod, hogy nem lenne visszaút. Te megnyugodnál valószínűleg otthon, és anyós is helyrekattanna. A férjednek meg gondolom hiányoznátok hamar.

2011. dec. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Megmondta a férjem ha egyszer hazaköltözök vissza már nem jövök.Tehát visszaút már nincs...
2011. dec. 30. 08:54
 13/35 anonim ***** válasza:

Ha a férjed ezt mondta, akkor meg is érdemli, hogy elhagyd. Ezek szerint nem vagytok olyan fontosak neki.. Vagy csak a száját jártatja. Minden esetre ha hazaköltözöl, nyugodtabb leszel. Ha pedig a férjed szeret téged és a gyerekét, igenis utánatok megy, és mindent megtesz azért, hogy újra egy család legyetek.

Te pedig ne hagyd, hogy tovább zsarolhasson. Így csak megerősíted benne azt, hogy bármit is mondjon vagy tegyen, úgysem fogod elhagyni.

Nem félsz attól, hogy ha valóban ennyire rossz a házasságotok, és már te sem szereted, ahogy állítod, belép egy 3. személy az életetekbe? Mert ahol nem működnek a dolgok, előbb vagy utóbb történik valami - legalább is az én környezetemben számtalan példa van erre.

2011. dec. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
az apuka felelőtlen és gyerekes. Én a helyedben ma visszaköltöznék "haza". A leírtakból nem gondolom, hogy a "párod" van annyira érett hogy meglehessen oldani a gondokat.
2011. dec. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Már a harmadik személy sem érdekel.Belefáradtam.Tudod mikor az éjszaka kellős közepén is belém tud kötni mert ég a kis villany és nem tud tőle aludni,pedig csak a fiamat etetem,és ahhoz kel a fény és azt mondja nekem kivág engem gyerekestől,akkor szerinted érdekelne a harmadik személy???

Az igazság az hogy félek lépni.Mikor menni akarok mindig azzal áll elő hogy elveszem tőle a gyerekét...meg hogy anyámék majd örülnek a gyesnek meg a családi pótléknak.Nem fogja fel hogy az a kisfiúé,nem az enyém,nem anyáméké.És a szüleim sem pénzéhesek.Elmondtam neki azt is,nem veszem el tőle a gyerekét,akkor láthatja amikor akarja,sőt még gyerektartást sem kérek,csak hagyjon elmenni.

2011. dec. 30. 09:16
 16/35 anonim ***** válasza:
50%
8-as vagyok. Költözz haza. Az a szeretet(?), amit a férjedtől nem kap meg a gyermeketek, bőven kárpótolva lesz a szüleid által, akik szeretni fogják a kisbabádat/unokájukat. Amiket most írtál, abból az látszik, hogy veszítenivalód nincsen, nem egy szuperapát/férjet hagysz magad mögött, hanem valakit. Talán ő is elgondolkozik egy kicsit. Legyél boldog anyuka, és élvezd, hogy van egy kisbabád! Eltelik egy pár hónap, és egyre inkább azt fogod érezni, hogy emiatt a kis emberke miatt érdemes élni. Annyira jó érzés.
2011. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
50%
valakit, akit már 3 hónap után sem érdekel a saját gyermeke.
2011. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
33%
Várjál még a költözéssel,még csak 3 hónapos a pici,benned még dulnak a hormonok,apukának még uj a helyzet,hidd el,ez még javulhat!!!Még ne add fel.
2011. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
A szüleim nagyon szeretik az unokájukat,igaz még csak egyszer látták,de áradt belőlük a szeretet.Anyukám mindig köt a kisfiamnak valamit,kisnadrágot,sapkát pulcsit,és postán adja fel.Mikor haza kellett menniük mindketten sírtak hogy itt kel hagyniuk az unokájukat.Most mennem kell mert itt a férjem.Később leszek.Köszönöm a válaszokat.Megsirattatok.
2011. dec. 30. 09:25
 20/35 anonim ***** válasza:
50%

13-mas vagyok.

Elveszed tőle a gyerekét??? Már elnézést a vulgáris kifejezésért, de le sem szarja!!! Mit veszel el tőle? Max a baszogatás esélyét. A szüleidnek kell a pénz? Ez hülye! Mintha nem tudná, hogy a gyereket pelenkázni kell, tápot kell neki venni, nem árt néha ruhát is, meg ne adj Isten, ha beteg, gyógyszert. És te még gondolkozol? Ha nem érdekel, hogy becsajozik, és tele a hócipőd, csak az ideget eszed, és el vagy keseredve, min gondolkozol? A gyerek érzi rajtad, hogy nem vagy jól. Megéri?

És ha becsajozik, aztán lapátra tesz? Belegondoltál?

A gyereknek tényleg apa kell, de nem feltétlenül az az apja, aki megcsinálta. Találj egy embert, aki mellett boldog lehetsz, aki elfogad téged a picivel együtt, és aki hajlandó őt gyermekeként nevelni, mert ha így haladsz te tönkremész, a gyermeked pedig nem fogja ettől az embertől megtudni, mi az az apai szeretet és gondoskodás!

2011. dec. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!