Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szülés után tönkrement...

Akinek szülés után tönkrement a házassága. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kisfiam és apuka nem nagyon akar foglalkozni vele,pedig szemmel láthatóan a kisfiam igényli hogy törődjön vele.Mikor meghallja a hangját már mosolyog,és örül.Az egyik baj ez.A másik pedig hogy mikor nem dolgozik és itthon van,állandóan megy a veszekedés köztünk,az ég világon mindenbe belém köt....nem csinálok semmit,lusta vagyok stb stb.El vagyok keseredve mert nem akarom hogy a fiam így nőjön fel,hogy végignézi a köztünk lévő ellentétet,és harcokat amiket vívunk egymással.A férjem elmondta hogy nem szeret itthon lenni,mert ő pihenni akar,és rosszul esik neki hogyha rászólok foglalkozzon a gyerekkel is....állítólag nem hagyom pihenni.Én sem szeretem ha itthon van,mert olyankor mindig görcsben van a gyomrom,bennem van az hogy meg kell felelnem neki,nehogy megint kitörjön a veszekedés.Ha hiszitek ha nem,úgy kelek és úgy fekszem hogy görcsben van a gyomrom,hogy mi jut nekem mára megint.Ráadásul nehezíti a helyzetemet egy velünk élő anyós is,aki azt hiszi neki szültem a gyereket.Mindenbe beleszól,és a kisfiam helyett beszél nekem...mintha szinkron hang lenne.Sokszor úgy érzem ezzel akarja tudtomra adni hogy rossz anya vagyok és nem tudom ellátni a kisfiút.Visszatérve a férjemre már nem szeretem.A három hónap alatt teljesen kiábrándultam belőle.A gyereknevelés annyiban kiteljesedik neki hogy mindent megvesz a gyereknek.De persze rendszeresen rám is kiabálja hogy megvan mindenünk.Gondolkodtam hogy visszaköltözök a szüleimhez,de 500km-re laknak tőlünk,és ha döntök akkor nincs visszaút.De a fiamra is gondolni kell,neki apára is szüksége van.Tudom magamról,én is apa nélkül nőttem fel.A férjemmel már nem tudok tapintatosabb lenni,elhiszem hogy fáradt,hogy sokat dolgozik,de nem egyedül vállaltam a gyereket.Teljesen elvagyok keseredve,legszívesebben csak sírnék.
2011. dec. 30. 07:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Költözz haza, én három évig tűrtem, ugyanezt mondta nekem is, hogy nincs visszaút. Mikor egyszer nem is gondolta, elmentünk meglátogatni nagyit és nem tértünk haza. Mikor látta, hogy nem megyünk haza telefonon hívogatott, nem válaszoltam. Este ott is volt utánunk, nem tudta, hogy mit ígérgessen, hogy kérje a bocsánatot, de akkor már nálam nem volt visszaút. A gyereknek megmagyaráztam előtte, hogy mi elköltözünk, mert nem jó ez így sem nekem sem neki. A kis drága rákérdezett, hogy azért, hogy ne veszekedjünk többet apával? Nálad ez a helyzet még nem áll fenn. Tapasztalatból mondom, én sem kellett volna megvárjam a három évet. Pedig nálunk nem volt anyós sem a képben.

Te tudod igazán. Én ezt csináltam, most is egyedül vagyok, nincs párom, de egyelőre nem is kell. Apuka rendszeresen látogatja a kisfiát, fizeti a gyerektartást. Én pedig megnyugodtam és kisfiam nem egyszer megjegyezte már, hogy mióta Nagyiéknál vagyunk többet mosolygok.

2011. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
50%

Ha nekem éjszaka beszólna egy ilyet miközben etetném a KÖZÖS gyerekünket, komolyan mondom az első vonattal utaznék haza, és gondolkodjon el magán ez a "kedves" ember...

Gondold át melyik a jobb apával, de állandó viták és feszültségek között élni, vagy apa nélkül NYUGALOMBAN!!

Nekem ha lett volna választásom gyerekkoromban a másodikat választottam volna, de az első jutott....

2011. dec. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal,hogy ha nekem ilyet beszólnának este etetés közben, komolyan lépnék. Ez egy nem normális dolog,még akkor sem, ha ő tényleg fáradt! Mindenki fáradt, anya, apa, akinek gyereke van,de ilyenkor nem ez a fontos. Sztem ő odavan magától,hogy hozza haza a pénzt, és azt gondolja Neked ő az Atyaúristen. De tudd,hogy ez nem így van. Van kihez menned! Te is rámész és a gyereked is! Egy apa nem viselkedik így,én nagyon kilennék,ha ilyen lenne a helyzetem. Nekünk ikreink vannak,gondolhatod mennyi fáradtsággal jár,de látom az apjukon,hogy akármennyire is fáradt,kimutatja nekeik a szereteét és foglalkozik velük. Sztem cselekedj vmit! Főleg,hogy már nem szereted...szted mi fog változni? Mert sztem csak rosszabb lesz,a gyereked ezt a "mintát" látja majd, már pár hónap múlva is tapasztalni fogod nála,a viselkedésén, hogy milyen környezetben növekedik szegénykém:( Remélem tudsz dönteni és lépni, legyen ez az újévi fogadalmad!
2011. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
És ha azt mondanád, hogy "nyaralni" mentek a szüleidhez, mert ritkán látják az unokájukat? 1-2 hetes ott tartózkodás alatt mindketten átgondolhatnátok nyugalomban a dolgaitokat.
2011. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
67%
Anyost tegyétek ki!!!Küldjétek albérletbe!Én megőrülnék, ha egy plusz személy velünk élne.Mi lesz 2-3-10 év múlva?
2011. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem csak anyós nincs benne! 9 hós a kisfiam, apa állandóan üvölt velem, mert szerinte én nem csinálok itthon semmit, próbálok megfelelni neki, de mostanra elfáradtam, ha megkérem vmire a babánk érdekében pl.: készítse el a vacsoráját az a válasz, hogy és őt erre tartom és csicskáztatom, ő sem tette egyszer sem tisztába, aztán ha veszekedünk a fejemhez vágja, h elköltözik, neveljem egyedül a gyereket, de ami a legjobban fáj, h örökké üvölt a gyerek előtt, tanácstalan vagyok, albérletben lakunk és nekem ha összeveszne velem nincs hova mennem, albérletet meg nem tudom egyedül fenntartani! Nehéz helyzet!!!!
2011. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
A szüleidhez nem tudsz menni? Vagy anyaotthon?
2011. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ,aranyosak vagytok!Megint megkönnyeztelek titeket!!Újévi fogadalomnak tényleg jó lesz,hogy döntök,és lépek!!!Nem akarok gyáva lenni,a fiam a legfontosabb nekem,és ha magamért nem is,miatta lépnem kell!!!
2011. dec. 30. 12:10
 29/35 anonim ***** válasza:

A pasid semmibe vesz mindenkit maga körül, téged, a gyereketeket, de még az anyját is. Csak önmaga fontos a számára. Mivel felnőtt ember, ez nyilvánvalóan később sem fog változni. Ha nem akarsz boldogtalan lenni, és a gyerekednek is kiegyensúlyozott, nyugodt életet akarsz biztosítani, akkor mielőbb lépj. Talán nem is baj, ha a szüleid ilyen messze laknak, és nem a szomszéd utcában. Persze a szüleiddel ezt előzetesen beszéld meg, ne váratlanul toppanj be, kezedben a gyerekkel, hogy na, akkor én most hazaköltöztem...

A pasi meg csak fizesse szépen a gyerektartást, ahogy kell. Nehogy lemondj róla!! Ha akarja tartani a kapcsolatot a gyerekkel, ne tiltsd semmiképpen, lehet, hogy később mégiscsak feltámadnak az apai érzései, és hiányozni fog neki.

2011. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Szüleimnek már többször beszéltem erről,mikor úgy voltam hogy ezt már nem bírom tovább.Ők szívesen látnak minket,azt mondták ha szegényesen is,de segítenek felnevelni a pici manómat,és rájuk bármikor számíthatok.
2011. dec. 30. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!