Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek szülés után tönkrement...

Akinek szülés után tönkrement a házassága. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Három hónapos a kisfiam és apuka nem nagyon akar foglalkozni vele,pedig szemmel láthatóan a kisfiam igényli hogy törődjön vele.Mikor meghallja a hangját már mosolyog,és örül.Az egyik baj ez.A másik pedig hogy mikor nem dolgozik és itthon van,állandóan megy a veszekedés köztünk,az ég világon mindenbe belém köt....nem csinálok semmit,lusta vagyok stb stb.El vagyok keseredve mert nem akarom hogy a fiam így nőjön fel,hogy végignézi a köztünk lévő ellentétet,és harcokat amiket vívunk egymással.A férjem elmondta hogy nem szeret itthon lenni,mert ő pihenni akar,és rosszul esik neki hogyha rászólok foglalkozzon a gyerekkel is....állítólag nem hagyom pihenni.Én sem szeretem ha itthon van,mert olyankor mindig görcsben van a gyomrom,bennem van az hogy meg kell felelnem neki,nehogy megint kitörjön a veszekedés.Ha hiszitek ha nem,úgy kelek és úgy fekszem hogy görcsben van a gyomrom,hogy mi jut nekem mára megint.Ráadásul nehezíti a helyzetemet egy velünk élő anyós is,aki azt hiszi neki szültem a gyereket.Mindenbe beleszól,és a kisfiam helyett beszél nekem...mintha szinkron hang lenne.Sokszor úgy érzem ezzel akarja tudtomra adni hogy rossz anya vagyok és nem tudom ellátni a kisfiút.Visszatérve a férjemre már nem szeretem.A három hónap alatt teljesen kiábrándultam belőle.A gyereknevelés annyiban kiteljesedik neki hogy mindent megvesz a gyereknek.De persze rendszeresen rám is kiabálja hogy megvan mindenünk.Gondolkodtam hogy visszaköltözök a szüleimhez,de 500km-re laknak tőlünk,és ha döntök akkor nincs visszaút.De a fiamra is gondolni kell,neki apára is szüksége van.Tudom magamról,én is apa nélkül nőttem fel.A férjemmel már nem tudok tapintatosabb lenni,elhiszem hogy fáradt,hogy sokat dolgozik,de nem egyedül vállaltam a gyereket.Teljesen elvagyok keseredve,legszívesebben csak sírnék.
2011. dec. 30. 07:45
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Majd írd ám meg mit döntöttél?
2011. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%

még emlékszem arra megkönnyebbülésre... de jó is volt! amikor már nem kellett félnem, hogy megint lecseszést kapok valami piti baromságért! hetekig el sem hittem, igazi szabadságmámorban úsztam, és a gyermekemmel is sokkal de sokkal türelmesebb voltam.

ugyanis én is elhagytam babával az apát, és életem legjobb döntése volt. a válás során mindenfélével megfenyegetett, még azzal is hogy megöl, párszor dulakodtunk is, de elmúlt, mindenki jól van, és mára már békés, jó viszony van köztünk.

felfogás kérdése az egész. ha te tragédiaként akarod látni, hogy a gyermeked apa nélkül (vagy nem a vér szerinti apjával) nő fel, az mind a te, mind a gyermeked dolgát megnehezíti a helyzet feldolgozásában. fogd fel pozitívan, élvezd a fellélegzést, amikor magad mögött hagyhatod a férjed okozta stresszt!

én pontosan tudom milyen az a gyomorgörcs, amiről írtál, mindig ezt éreztem a párom munkaidejének végéhez közeledvén. de én már azt is tudom, milyen jó magam mögött hagyni mindezt!

2011. dec. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Döntöttem!Még egy ilyen veszekedés,vagy aljas beszólása lesz költözünk.Erősnek kell lennem a fiam miatt.

De egy kis gondba vagyok...ha költözésre kerül a sor és csak úgy elmegyek innen,nem fog hátrányom származni belőle?Tehát nem válok el,mert az hosszú procedúra,főleg hogy ő bele se menne.Így hát jogosan követelhetné a gyereket,mivel közös a felügyeleti jog hogy házasok vagyunk.Emiatt ha bíróságra vinné az ügyet ugye nem nála helyeznék el a fiamat?Abba belehalnék!!!Mert azt is ígérgette nekem ha elhagyom minden követ megmozgat azért hogy a gyerek nála maradjon.

2011. dec. 31. 11:38
 34/35 anonim ***** válasza:

Szerintem ettől nem kell tartanod. Ahhoz nagyon indokolt eset kell, hogy nála helyezzék el. Gondolok itt alkoholizmusra, drogra, vagy ha nincs a fejed fölött fedél, nem tudod eltartani, stb. De a tgyás ill. családi pótlék azért csak-csak elég a gyerek finanszírozására, a szüleidhez mész, nem az utcára, tehát fedél is lesz a fejetek fölött. Nem hiszem, hogy nála helyeznék el. Egyébként is csak fenyegetőzik, hogy ne hagyd el.. Csak azt nem értem, hogy ha el akarod hagyni fenyeget, hogy vele maradj.. Ha vele vagy, semmibe vesz titeket. Ebben mi a ráció?

Mindegy, a döntésed mindenesetre helyes, Neked és a Picinek sokkal jobb lesz. És ez a fontos.

2011. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek?
2014. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!