Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egek, mi ez az őrület, hogy...

Egek, mi ez az őrület, hogy minél hülyébb nevet adjunk a gyerekünknek?

Figyelt kérdés

Senki meg ne haragudjon, de nem bírom magamban tartani! Ma már kb. öt olyan kérdést olvastam, hogy mit gondolunk erről meg arról a névről... istenem, miért kell egy ember életét előre megkeseríteni olyan nevekkel, mint Zenina, Harper, Nauszika meg mit tudom én, ezek csak az elmúlt öt percben szemem elé vágódott ötletek és variációk. Most komolyan, attól különleges egy gyerek, hogy minél idiótább és kimondhatatlanabb neve van? Akkor az én gyerekem ássa is el magát a viszonylag átlagos nevével? Én meg szégyelljem magam, amiért nem voltam képes különleges nevet adni neki?

Ez csak valami kétségbeesett próbálkozás, hogy minél egyedibbek legyünk, vagy tényleg tetszenek egyeseknek ezek a nevek?

Bocsánat ha valakinek az elevenjébe találtam!


2012. febr. 6. 11:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy a mi generációnk megcsömöllhetett a velünk egyidős tucatnevek miatt, mint az Orsolya, Mónika, Tünde, Andrea és társai. Nem feltétlenül egyediek akar nak lenni, csak nem akarnak a mi szüleink hibáiba esni (pl. az én középiskolai osztályomban 3 Orsolya, 3 Melinda, 2 Tünde, 2 Edina stb volt). Én igazából sok érdekes, különleges, de hagyományos névvel találkoztam itt: Iván, Jakab, Hermina, Mózes, Kornél, díjazom, aki ilyen neveket választ. A fiam Sebestyén, klasszikus, de nem ultramoden-felvágós-nagyzolós névnek tartom. A lányom örökzöld Eszter. Én azt vallom, hogy amíg egy hagyományos, pl. református naptárban több száz név van, hülyeség leragadni 10-20 nál, mint szüleink idejében az általam felsoroltak, vagy nagyszüleink idejében a sok Erzsébet, Margit, Katalin, János, István meg Imre meg Géza. Persze a ló másik oldalára sem kell átesni (lásd Benett, Eperke meg a többi, újonnan anyakönyveztetett név)
2012. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem azok a kérdések,amiket kiemeltél,kamu kérdések.Legalábbis a Nauszika,meg a Harper biztosan.
2012. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó! Mindkettő név létezik elárulom neked. Nauzikát ismerek is személyesen, mert tanított engem. A Harper pedig külföldön lett felkapottabb név.

Azért mert te nem ismered ezeket a neveket, más még szeretheti, bocs, hogy nem mindenki olyan csőlátó mint te vagy!

2012. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a hülye névvel a szülők tudat alatt azt kompenzálják, hogy valami pluszt adjanak a gyereknek.

Illetve ebben élik ki azt a minimális kreativitásukat, amit amúgy normál ember a hobbijában.

2012. febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem a hülye névvel a szülők tudat alatt azt kompenzálják, hogy valami pluszt adjanak a gyereknek.

Illetve ebben élik ki azt a minimális kreativitásukat, amit amúgy normál ember a hobbijában."


Azért ezt durvának tartom. Mindenkinek a maga dolga, hogy milyen nevet ad a gyerekének. Én speciel úgy választottam nevet, hogy több szempontból se szúrjak ki a gyerekkel. Mivel nekünk a családnevünk is tömeg, nem szerettem volna pl Kiss Adriennek (egyébként nem ez a nevünk, de hasonló tömeg) hívni, amiből ezer van, de annyira ne legyen kirívó sem. Ennek ellenére eleinte nagyon sokan visszakérdeztek, hogy mi a neve? Azóta már egyre elterjedtebb a neve, én itt is egyre többet találkozom vele. A lányom Amina lett.

A fiam Barnabás, bár én Barnát szerettem volna,a férjem hajthatatlan volt.

Sógornőm kislánya Angyalka, bár meg nem fordult volna a fejemben ilyen nevet adni a gyerekemben, mégsem nézem hülyének. Az ő dolga.

2012. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 krisztivan ***** válasza:
Szerintem is mindenki el tudja dönteni hogy hogyan akarja nevezni a gyerekét.Nekem fontos volt az egyedi név.Krisztinának hívnak.Az általános suliban 6 Krisztina volt,így végig a vezetéknevemen szólitottak.A középsulikban is volt 4-5 azonos vevű.Nagyon utáltam hogy az én szép nevemet nem tudom használni.Ezért a fiam egy ősmagyar nevet kapott,amit ráadásul az apja talált neki.Én meg örültem mint az a bizonyos majom.Csege a fiam neve:-))
2012. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jé a sógornőm fiát is Csegének hívják, bár ők a születésétől fogva a 2. nevét használják a kisfiúnak :)


Egyébként szerintem sem kell azzal foglalkozni, hogy ki milyen nevet ad a gyerekének, valaki különlegeset valaki egyszerűt, valaki szokványosat valaki saját nevet talál ki. És? Senkinek semmi köze hozzá, ahhoz meg, hogy csúfolják a gyereket nem kell különös névvel rendelkeznie, a gyerekek találékonyak.

2012. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek a magánügye. :) Az én gyerekeimnek átlagos nevük van, de tetszenek a ritkább nevek közül is. Amúgy meg régen is voltak furcsa nevek. És régen a Nikolett, Dóra, vagy Boglárka is idétlen, különcködő névnek számított, ma már viszont senki nem tesz rájuk megjegyzést, mert olyan átlagosak.
2012. febr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
13! Nem azt mondtam,hogy a nevek nem léteznek,természetesen tudom hogy vannak ilyen nevek.Arra próbáltam célozni,hogy a kérdező(k)direkte provokatív célzattal vetették fel a problémájukat,és nem azért mert valóban azt akarnák adni a gyereküknek.A Harperes legalábbis biztosan.
2012. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Miért ne adhatná valaki pl. éppen ezt a nevet a gyerekének? Ki vagy te hogy ítélkezz mások felett? Angyalka, Csege, Harper (lassan becsorognak a külföldi nevek is) népszerűek mert nincs sok belőlük az országban. Én szeretem a különleges neveket, de nagyon tetszenek a hagyományosak is. És nem ítélek meg senkit se ismeretlenül.
2012. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!