Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti anyukák hogy néztek ki?...

Ti anyukák hogy néztek ki? Terhesség előtt is így terveztétek? Van műkörmötök? Póthajatok vagy hosszú hajatok? Szolárium? Mikor vásároltok magatoknak ruhát? Csinosnak érzitek magatokat?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 1. 23:43
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
Érdekes a pontozás. Az sem jó ha van műhaj, az sem ha nincs. Az sem jó ha csinosnak érzi magát az ember, az se ha nem... :D persze vannak kivételes esetek akik pozitívan jöttek ki a válaszadásból. Én személy szerint sosem költöttem sok pénzt ruhára. Mindig is sajnáltam rá. Amíg nem volt gyerkőc addig inkább a házunkra/kertünkre, a kutyáinkra költöttünk.
2012. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én bevallom őszintén, rajtam maradt 10 kiló plusz szülés után! Nem is foglalkoztam vele, problémák voltak a szülésnél, minden energiámat a babámra fordítottam, amikor haza jöhetett a kórházból! Most másfél éves, és év elején elhatároztam, hogy nyárig le kell adnom a felesleget! Most méredzkedtem, 2 kiló még a plusszom, és ha azt sikerül leadnom, akkor leszek annyi, mint terhesség előtt! Akkor éreztem magam jól a bőrömben! Műkörmöm az volt előtte is, és utána is, amikor már a pici olyan egy éves lehetett! Szoliba is járok, bár nem olyan sűrű, mint előtte! Így, hogy fogytam, elkezdtem újra csinos rucikat vásárolni! Most kezdem magam újra jól érezni, úgy, ahogy vagyok! Lehet, hogy ha nem lett volna problémás a szülés, és nem lett volna az a sok stressz, akkor előbb elkezdek magammal foglalkozni, de soha nem késő!
2012. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 hónapja szültem. Nagyközségben,kertes házban élünk. Nekünk a rezsi viszi el a bevételünk nagy részét,valamint a lakáshite. De havonta kb. 10ezer Ft-ot magamra tudok költeni. Félhosszú hajam van,természetes vörös, mindig is melíroztattam,terhesség alatt is,és most is. 3 havonta megyek fodrászhoz,3500ft. Műkörmöm volt,de rövid és igényes,mert amúgy beszakad és felválik a teteje,tehát egészségtele,ez havonta 1800Ft,mert lakkzselét használok. Én még soha nem éreztem magam ilyen jól a bőrömben,mint most. Középiskolásként egy pulykatojásnak éreztem magam a 60 kilómmal és a szeplős arcommal. 48kg-mal kezdtem a terhességet, 68-cal fejeztem be. Most 58 kg vagyok,de mindenki dicsér,hogy mennyire rám fért. Főleg a férjem,h nem vagyok csont és bőr. A hasamon van felesleg,de tornázok itthon! Terhesség alatt egy bandázst és egy kismama harisnyát vettem magamnak,mert nagyon jó divat volt,és a tunikáimat kombináltam cicanadrággal,minden oda nyúlt,ahova kell. :) Ruhát nagyon sokáig nem vettem magamnak szülés óta,mert arra vártam, h elnyerjem a végleges alakom. Viszont tele van a szekrényem jobbnál jobb farmerekkel,nem jönnek rám, így most viszem őket a bizományiba,és veszek rajta magamnak mást! :) Egyébként karácsonyra és nemrég a névnapomra ruhákat kértem,elmentünk együtt megvenni,amire szükségem volt,így nem volt lelkiismeret furdalásom,h mennyit költöttem a közösből magamra. Mivel a gyedet sem én teszem el, a férjemmel összerakjuk a bevételeinket,minden közös, így akkor költök többet magamra,amikor megtehetjük! :) De nem leszek csak azért igénytelen,mert akkor leszek jó anya! Hetente 1x mosok hajat,és minden reggel szempillaspirál,hidratáló arckrém. Szoliba nem járok,mert volt már egy bőrdaganatom! De akkor is nőci akarok maradni! :)))
2012. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdekes ez a pontozás. Ha valaki nem azért vásárol ruhát, mert hízott a terhesség alatt, hanem mert szeret vásárolni és megteheti, az le van pontozva. Nem tudom, miért szur ez szemet valakinek.

Kérdezőnek, én írtam, hogy nem divat, de igazad van, divatos is lehet a műköröm, persze, attól függ, milyen körökben mozog az ember. Viszont, nagyon nehéz megtartani az ápoltságot ilyen szempontból, ugyanis nagyon gyorsan nő a köröm, nekem anno már 1-1,5 hét után már látszott, hogy valami nem stimmel, illetve, gyakran megesett, hogy leszakadt, stb. Ezért állandóan időpontokat kellett kérni, és általában nem lehet azonnal menni, mert a jó műkörmösök mind be vannak táblázva, ezért a lenőtt, leszakadt körömmel úgy kellet járkálni pár napig minimum. Persze, nekem rengeteg körmös cuccom van és a végére szépen belejöttem, ki tudtam javítani addig is, de akkor sem az igazi. Úgyhogy, a nem túl vad műköröm jó is lenne talán, ha lenne saját műkörmösöm, aki bármikor a rendelkezésemre állhatna:) Meg baba mellett nekem kényelmetlen lenne, mert akarva akaratlanul is, bármennyire vigyázok, ha picit is megnő a saját körmöm, történnek balesetek. Én rövidre reszelem, levágom a bőrt, olajozom és szépen kifestem, mikor van időm. Jobban szeretem a saját körmöm, sokkal szebb és praktikusabb, nagyon örültem anno, mikor leszedettem végre a műkörmöt.

2012. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos a fiam,még szoptatom ezért szedek Gravidát még heti egy-két szem,nem tudom ennek köszönhető-e,de nagyon gyorsan nő a hajam is,körmöm is. Mindkettőt festem.20 kilót szedtem fel terhesség alatt,mostanra adtam le. Sokkal többet mozgok gyerek mellett,mint a volt melóhelyemen ezért már a narancsligetektől is elbúcsúztam.

Sminkelek minden nap,szolizok is heti egyszer. Ha van rá keret(és úgy csinálom,hogy legyen) akkor meglepem magam minden hónapban,még ha csak egy harisnyával vagy új testápolóval is,ez kell a lelkemnek és mert megérdemlem és minden nő/anya megérdemel egy kis kényeztetést!

2012. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
87%
Azért ne nevezzük igénytelennek azt, akinek nincs műkörme, póthaja, és szoliba sem jár. Én pl nem igénytelenségből nem használok ilyesmit. Jól írta itt valaki, hogy oké, divatos is lehet a műköröm bizonyos körökben, de nem mindenki van olyan körökben. Nekem a műköröm olyan kategória, mint a hidrogénszőke haj színes rikító csíkokkal, tetovált csíkszemöldök stb. Van akinek az ilyesmi ultraigényes divatos dolog, de van aki szerint gáz, nem vagyunk egyformák.
2012. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Na, jól felborzoltam a kedélyeket...... Igen akinek van póthaja, műkörme heti szolizása lepontozza azt akinek ez nem igénye és ez forditva...! Nem jó ez így! Mindőnknek van saját stílusa és persze saját nevelési elve! Megmondom nektek őszintén hogy ez a kérdés számomra azért szolgál hasznos válaszokkal mert letudom szűrni hogy milyenek azok akik átlagban itt válaszolnak egy egy témában... mert ne értsetek félre de pl. akik ki írják a nevüket lásd.: Moira vele szinte ha egy témában írunk mindig megegyezik a véleményünk! Szinte gondoltam hogy ő egy szőke hosszú hajú anyuka, ide vagy oda műköröm! Valaki írja hogy magára nem igen vesz ruhát inkább a gyereket járatja divatosan! Megkérdezném ez miért jó? Oké, ha már ovis, sulis mert ugye ott vannak csúfolások, de egy baba miért jó ha divatos a babkocsiba anyán meg a legutolsó divat szerinti farmer koptatott dzseki van???? Azokat persze akik épp hogy a rezsit kitudják havonta fizetni, nem ítélem el hisz ha mi is így állnánk valszeg napra pontosan ki lenne számolva az aktuális összeg nem hogy hetente ruha....! Jelenleg, a 12700 és a gyedem mind a gyerekre és rám megy! Ez az én pénztárcámban van és én rendelkezek vele! Apával vásárolunk kaját és ő fizeti a rezsit is...! Pénzen még soha nem veszekedtünk mert ő ugyanannyit költ magára mint én! Ja, és középréteg vagyunk... nincs luxus autónk csak egy két vállalkozásunk amiből egyenlőre albira jut és arra hogy komfortosan éljünk...! Ha majd lesz saját házunk (ami jelen Mo-i helyzetben kizárt) nem lesz póthajam és műkörmöm! Ettől este még a felülés meg lesz és a reggeli smink... ez nem kerűl semmibe! De most én nekem ez kell ahhoz hogy kiegyensúlyozottam lássam a világot és neveljem a gyerekem! Ja, és a legfontosabb!!!!! Lányom van! Én neki példát akarok mutatni! Most 9 hónapos, én pedig 26 éves vagyok! 4 évesen remélem én leszek neki a tökéletes minta ami a szépséget illeti! Sajnos engem anyu idősen szült (45) soha nem voltunk olyan szinten hogy egyszer egyszer az ő ruháját sminkjét használjam! Ezt én meg akarom adni a lányomnak! Szép napot mindenkinek és kérlek ne vitázzatok holmi Mártírságon!
2012. ápr. 2. 14:34
 38/52 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nekem is eü probléma miatt 15 kg-ó súlyfeleslegem van!Ezáltal nem érzem magam csinosnak mert a 15 kb-ból minimum 10 kg-ó a hasamon van,ami ráadásul lóg is!Így sajna semmilyen ruhám nem jön rám ezért kénytelen vagyok újjabbakat beszerezni!De én is turkálok vagy leárazásoknál vásárolok!Én igenis minden hónapban veszek magamnak legalább egy ruhát!

Konkrét műkörmöm nincs viszont géllakkoztatom a körmöm!Ez csak egy réteg a saját körmömre és nagyon rövid is!Ez nekem kell is mert amúgy berepedezik,szétválik a körmöm és az veszélyes lenne a babámra!Havi 1500 ft-ot fizetek érte de a körmösöm gyönyörűen megcsinálja,levágra a bőrt mindenféle tápláló olajokkal krémekkel keni be így a bőr sem cafatosodik fel!Nyáron a lábamon is csináltatom!

vállig érő hajam van,nem festetem,nincs póthajam,kb fél évente megyek fodrászhoz a végéből vágatni!Amúgy itthon magamnak vasalom,csavarom,feltűzöm de vmikor csak simán lófarokba van!

Szolizni ilyenkor tavasszal elmegyek 2-3 alkalommal mert ha hófehéren megyek az első strandolásra akkor sz@rrá égek!Azon kívül nyáron sokat vagyunk strandon így elég barna szoktam lenni!

Sminkelni minden reggel sminkelek:szemcerúza,pici púder enélkül nem megyek ki az utcára sem!

Gyantázni magamat itthon gyantázom cak a fazonommal megyek havonta 1x kozmetikushoz!

Szemöldökömet én szedem,festem!


Szóval a lényeg,hogy a súlyfeleslegem ellenére sem hanyagolom el magam pedig én is egy bálnának érzem magam és én is sokszor legszívessebben egy zsákban mennék ki az utcára!

2012. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, tényleg megosztó volt a kérdés.

A lényeg úgyis az, hogy mindenki úgy él, ahogyan jól érzi magát a bőrében. Aki műkörömmel, az azzal, aki nélküle, az nélküle. Mutassunk példát a gyerekeknek, és a külsőségektől fontosabb az, hogy tisztességes, értékeket és erkölcsi normákat ismerő, hasznosító gyereket neveljünk, aki büszke az anyukájára, legyen az festett vagy festetlen hajú. Tetsszünk a férjeinknek, de legfőképpen magunknak. :-)

2012. ápr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kedves kérdező, valóban ízlések és pofonok, kinek mi tetszik!:) Ugyanis lehet ápoltnak és csinosnak lenni műköröm, póthaj és szolárium nélkül is. Én írtam a "köröket", pont emiatt, hogy én más körökben mozgok, ahol ezek a dolgok nem számítanak divatosnak, pedig megélünk és luxusra is telik. Én nem szeretem a mű dolgokat, nekem ez macerás, illetve más dolgokat tartok "csinosnak". De tényleg mindenkinek más az ízlésvilága.

És, nekem kicsit más véleményem van abban, hogy lemártírozzátok azokat az anyukákat, akik magukon spórolnak, hogy a gyereküknek mindene meg legyen. Szerintem meg ez szép dolog, és nagyon nehéz lehet. Mindenkinek más-más a háttere. Nekem nem kell spórolnom, bármit megvehetek magamnak és a babámnak, és biztos, hogy így sokkal könnyebb.

2012. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!