Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos a kislányom és...

Egy hónapos a kislányom és egy szobába alszom vele. Szeretnék visszamenni a hálóba a párom mellé, de nem merem ott hagyni a picúrt! Szerintetek mi a legmegfelelőbb idő ahhoz hogy egyedül lehessen hagyni éjszakára?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 12:17
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
53%

Szia. Na ezert most le fognak pontozni, de nem erdekel.

Kisfiam 8 hetes, es 4 hetes koratol a sajat szobajaban alszik a sajat agyaban. Van legzesfigyelonk es a szobaja is kozvetlen a mienk mellett van.

Amikor meg kicsi volt akkor a mi szobankban aludt mozesban, de az mar kenyelmetlen volt neki, es mi is ugy voltunk vele mint te, hogy szerettuk volna ha kulon van, es hozzateszem nem azert mert nem szeretem, csak neki is sokkal jobb most hogy nem velunk egy szobaban alszik. Amig velunk egy szobaban volt, minden kis neszre felriadt, es en is hulla faradt voltam.

En ugy szoktattam a sajat agyaba hogy az o szobajaban csinaltam mindent, ott szoptattam, ott altattam, ringattam. Amikor mar elaludt beletettem es azota nagyon jokat alszik. Atalussza az ejszakat, kiegyensulyozott boldog kisbaba.

Egyebkent nem vagyok hive annak hogy egy babanak a szulei kozt kelljen aludni. Kozeli ismerosunknel ott aludt a baba, most 3 honapos es nem hajlando a kisagyban aludni, es mar ok is fogjak a fejuket hogy elrontottak, hisz a gyerek egesz nap az anyjan van, ha lemerik tenni sir.

Na de visszakanyarodva, hogy mi a legmegfelelobb ido, azt nektek kell tudni. Szerintem mindenkinek maganak kell eldontenie hogy mit, mikor lat jonak a babajaval kapcsolatban. Ha te ugy erzed hogy elerkezett az ido, akkor nyugodtan hagyd a szobajaban. Ha barmikor felsir, at tudsz hozza menni.

Persze csak akkor hagyd magara ha van legzesfigyelotok, meg persze nem azon fogsz idegeskedni es parazni hogy mi lehet a babaval.

2012. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
57%

Én meg azt mondom, hogy kutya baja nem lesz, ha külön kell menni. Az valóban jobb megoldás, hogy amíg szopik éjjel, addig TI (te és a párod is!) költöztök be a babához, esetleg egy matracra fekszetek mind a ketten. Így kényelmesebb mindenkinek.

Nem javaslom a párkapcsolatot beáldozni a baba oltárán, a feleségnek a férj mellett a helye! Lehet nyugodtan lepontozni, én meg ebből láttam rengeteg problémát, amikor baba a szülők közé állt!


Ha van légzésfigyelőtök, esetleg bébiőr, akkor kutya baja nem lesz, és nem lesz lelki sérült ne aggódj. Az a nagyon fontos, ha szüksége van rád, akkor legyél mellette, ha sír, ha éhes stb. Sírni soha nem szabad hagyni.

Én a babámat 3 hósan tettem át, mert kinőtte a bölcsőjét a kiságy meg nem fért be a hálóba és mi sem a gyerekszobába.

Nagyon kiegyensúlyozott kislegény:)

2012. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
47%
2 hónaposan lett külön szobája ami három lépésre van a mi hálónktól.Így utólag belegondolva rögtön ott,a saját kuckójában kellett volna altatni.Van légzés figyeló,így teljesen nyugodt vagyok!
2012. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
25%

Figyelj, a saját példámat írom le. Én addig "húztam" az időt, míg egyszercsak 2 évesen toporzékolt, h ő nem akar új helyre (szobába) menni.

A kistesóval már nem leszek ilyen gyengekezű. 6 hónapos kortól (ill. ha már nem kell hozzá felkelni éjszaka) egyedül lehet hagyni, külön szobában. Az elején nehéz, de hosszútávon kifizetődik! (merészebbek már előbb is külön merik altatni, olvasom)

2012. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Szerintem ezt neked kell érezned. Az a fontos, hogy a babának és neked mire van szükséged, és ez egyénenként változó. Nálunk 4 hónapos volt a babánk, amikor észrevettünk, hogy jobban alszik, ha nem vagyunk a szobájában. Nekem sokkal nehezebb volt mint neki, de a baba igényei az elsők. Figyeld meg, hogy mire van szüksége. Én csal először néhány estét aludtam külön szobában, aztán fokozatosan egyre többet, míg végül 5 hónaposan már teljesen egyedül aludt, és azóta végig alussza az éjszakákat, kivéve, ha jönnek a fogai, vagy egyéb betegségeknél. :-)

2012. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
80%
egy hónaposat nem hagynám ott semmi kincséért se be a mi szobánkba még pár hónapig. én most költözök vissza páromhoz jövö héten festjük a gyerekszobát és ott fog egyedül aludni Kicsi lánykám aki 21 hónapos lesz addigra de egy fiatal babaát nem hagynám magára egy szobába
2012. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látod, ahány ember, annyi tapasztalat.

Mi az elsőt kezdetektől külön szobában altattuk, de nem jött be a szoktatás. 2-6 hónapos kora között végigaludta ugyan az éjszakát, azóta azonban nem, pedig már 2 éves.

A kicsi velünk alszik, majd meglátjuk, később hogyan lesz, de csodát nem várok.

2012. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan 6-8 hetesen költöztem vissza a hálóba. Akkorra beállt, hogy kb mikor kel fel éjjel enni, nem is kelt fel "csak úgy". Evett, elaludt cicin (erről nem akartam leszoktatni, 4 hónaposan magától leszokott), visszaraktam az ágyába és én is visszafeküdtem a sajátomba.
2012. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
76%

Komolyan le lett pontozva az aki, azt írja, hogy egy 1 HÓNAPOS csecsemőnek még szüksége van az anyja közelségére???

Mindenki tegye úgy ahogy jónak látja, de nehogy már ezért minősítsétek le az anyukákat...

2012. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
48%
Ez az egész lepontozás rendszer nagyban rontja a holnap minőségét...na mindegy..
2012. máj. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!