Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki hasonló helyzet...

Van még valaki hasonló helyzetben? Ti hogy bírjátok? (többi lent)

Figyelt kérdés
7 hónapos kislányommal vagyok itthon. Hálás vagyok érte és hálás vagyok a férjemért is. A probléma az egyedülléttel van. Egyedül vagyok mindenféle segítség nélkül a szülés óta (még az első fürdetést is egyedül csináltam). A férjem reggel 8-tól este 8-9-ig dolgozik sokszor hétvégén is, falu szélen lakunk, mindenféle "élet" (gondolok itt a boltokra, társaságra) 40 perc sétára van, autóm nincs, hogy a közeli nagyvárosba be tudjak néha menni, szomszédok sem nagyon vannak, a család és a barátok nagyon messze. Tehát egész nap itthon vagyok, nincs kihez szóljak, nincs aki segítene, mindent egyedül csinálok (a gyermekágyi lábadozás alatt sem segített senki), a férjem este teljesen kimerülve rogyik haza, nincs már energiája ránk, de mégis megteszi, ami tőle telik, aminek én nagyon örülök, csak az egész napomon sokat nem változtat. A nap minden percében mindig mindenre - a gyerekkel kapcsolatban - én reagálok. Veszélyeztetett terhes voltam, szóval már több, mint másfél éve be vagyok zárva, el vagyok zárva mindentől, és egyre jobban látom magamon, hogy kezdek megkattanni, amellett ez a gyereknek sem jó. Persze vannak jobb napok is, de általában nagyon nehéz. Van még valaki hasonló helyzetben? Ti hogy viselitek? Vagy tudna valaki tanácsot adni, vagy valamit mondani, hogy mit tehetnék? Minden napot egyre nehezebben viselek. Köszönöm, hogy végig olvastátok.

2012. máj. 22. 17:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hajdú-Biharban, 10e fős kisváros, de inkább falu.
2012. máj. 22. 19:04
 12/15 anonim ***** válasza:
szia! Én külföldön élek egy olyan országba ahol nem is tudom a nyelvet! ugyhogy barátkozás alapból kilőve..a férjem bár reggel 11kor megy el itthonról 10:30nál előbbsosem ébred mert hajnal kető körül ér haza..vendéglátó egységünk van! de ha hamarabb hazaér akkor sem ébredreggel korábban..reggel 7től mig nem ébred a férjem kergetem a gyereket hogy fel ne ébressze apát.. minden teendővel egyedül maradtam én is..megértelek.. néha olyan jó lenne ha csak megfürdetné vagy átpelenkázná valaki..de nincs senki se közel se távol..marad az internet ahol bár segitséget nem kapok de néha beszélek tesommal vagy régi bnőkkel..de az isritka.. VISZONT! mivel az anyukádnak sulyos pszichés problémái vannak igy lehetséges hogy Te is örökölted erre a hajlamot!ezért mindenképpen azt ajánlomhogy vagykeress fel szakembert vagy szerezz be egy diáklányt pl a falubol akibe megbizhatsz és 7-800Ft-ért oránként vigyázna a babádra..tudom a mai világban ez is nagy pénz..de a gyermekednek szükségevan rád egészségesen és Neked ki KELL mozdulnod mert amugy is nehéz az anyaság nem hogy egyedül..még egy félmunkaidős apával is az lenne!Kérlek fogadd meg a tanácsomat..valamit csinálnod kell
2012. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én sajnos tapasztalattal nem tudlak segíteni, én még csak most fogok faluba költözni a párommal és majd gyermeket vállalni, de már előre félek, ez a helyzet fog rám is várni. Rettentő pörgős életem volt eddig is, bár már egy ideje semmi másra nem vágyom csak gyermekre.

Én csak azt tudom javasolni, mozdulj ki nem csak fizikailag fejben, lelkileg is. Keress valami elfoglaltságot ami örömet okoz. Én hímezni szeretek, és élvezem ha alkothattam valami újat. A házi munka sajnos az ember nyakába szakad, de azt szokta anyukám mondani, senki nem fogja helyettem megcsinálni, néha ott lehet hagyni egy pár edényt mosatlanul is és a ruhát se kell mindet vasalni.

Remélem sikerül tovább lendülnöd, és ha már a poronty menni fog, jobban a nyakatokba tudjátok venni a falut-várost!

2012. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én is hasonló cipőben járok,nekem sincs és nem is volt segítségem.Mi is a falu szélén lakunk,de legalább kocsi van.Nagyon aktív életet éltem,de a terhesség alatt elkopott szinte mindenki.én is a babával vagyok egész nap/nem panaszkodás/,apa szintúgy hulla fáradtan ér haza este,ha van kedved barátkozni,írj nyugodtan.Talán azt a kis depit ki tudjuk beszélni!
2012. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Nemrég sikerült beszerezni egy esernyőre csukható babakocsit, és meg fogunk próbálkozni a városba való bebuszozással... De meg kell valljam, hogy nem vagyok jobban. A férjem nemigazán érti, hogy miért akadok ki olyan sokszor, de nem lehet hibáztatni, sosem élt egyedül. Szóval a lényeg, hogy buszozni fogunk, ugyanis valahogy meg kell írnom a szakdolgozatomat is, mert hogy még az is...

2012. máj. 26. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!