Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Itt mindenki tényleg...

Anyukák! Itt mindenki tényleg ilyen szuper anyuka, hogy nem csap rá a gyerekere? Nem azt mondom hogy agyonverje, de a kezére vagy a fenekére nem csap rá ha mar századjára mondja el ugyanazt a gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként attól nem lesz valaki hiperszuper anyuka, hogy sose üt rá a gyerekére, mint ahogy attól sem, ha ráüt - nem ezen múlik. Azért az kissé elgondolkodtató számomra, amikor itt kétségbeesett szülők teszik fel a kérdést, mit csináljanak kamasz gyerekükkel, aki le se sz---rja őket... Nos, ilyenkor gondolom, hogy a jól irányzott atyai/anyai pofonnak biztosan lett volna anno létjogosultsága....
2012. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
72%
2 éves lányom szörnyű dolgokat csinál, egyszerűen a nap végére tépem a hajam mert annyira ideges vagyok. És igen is ha 300 szor elmondom hogy nem szabad és még nevet is rajta akkor kap a popira vagy éppen a kezére, és még be is áll a sarokba és utána sunyin kijön. De nem érek el vele semmit, ugyanúgy csinálja, inkább tépem a saját hajam!:))Szörnyű, nem irigylem a 3-4 gyerekes anyukákat, én még eggyel sem bírok, mi lenne ha ikrek lennének? isten ments!:))))
2012. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
93%

hm, érdekes, de szerintem minél nagyobb egy gyerek, pl. az enyém 3,5 a nagy, annál jobban lehet az értelmére hatni, fölösleges ütni, inkább meg büntibe, kedvezménymegvonás van, mert megérti a dolgokat.

A kicsi meg két éves, és inkább a kezére csapok, minthogy még 100* elmondjam, hogy nem ütjük a tévét a merőkanállal. Mert pár hónapig türelmes az ember, de mikor kis vadállat módjára viselkedik és nem és nem érti meg semmilyen módszerrel, hogy mit szabad és mit nem, akkor igen, ráütök.

Hozzáteszem, gyereke válogatja, van, akire elég rászólni, büntetést beígérni, van, aki meg csak abból ért, ha rácsapunk.

2012. máj. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
9%
Egyetértek a kérdezővel, szerintem sokan csak a pontozás kedvéért járnak ide!
2012. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:

Nem szoktam megütni.Másképp kezelem a kirohanásait.Viszont,ha eltöri a vázát,poharat stb. figyelmetlenségből,tehát az ő hibájából mondjuk labdázik az asztalon,akkor odahívom hozzám,és azt mondom:Hányszor kértelek szépen és bizony a kezére csapok.A lányom jó gyerek (viszonylag),nincs szükség durvaságra,elég ha egy határozott nem és abbahagyja.De vannak néha zizi napjai,na akkor is előfordul a kézre csapás.

Hozzáteszem és kérlek értsd meg egy anyuka nem attól rossz vagy jó,hogy soha nem ütötte meg a gyerekét.Én is kaptam anyukámtól egy két pofont (amikor már nagyobb voltam),de nem vált belőlem rossz ember.És attól,hogy volt,hogy lekevertek még bátran állítom,hogy az én anyukám a legjobb anyuka,természetesen nekem.Szóval nem az az anyaság fokmérője,hogy megcsaptam a gyerekemet vagy sem.

2012. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:

igyvan ahogy irod utolso valasziro!

csak tudjatok attol all egnek a hajam mikor irjak sokaan jaaaj en nem utom meg a kezet se sohaaa, meert az ilyenek a hiper super anyak es irta egy valasziro es vele is egyetertek de nagyon, hogy akkor kamasz korukra miert valnak ilyenne? es a legtobbje biztos nem kapott meg is nezheti magat az anya kesobb mive valik a gyereke,en nekem 3 gyerekem van nem konnyu nagyon nehez foleg hogy szinte egymas utan jottek es meg most kicsik,bizony amikor az 5 eves lanyom meg a 2.5 eves fiam ra zenditenek hat borzalom, es hiaba szolok 100 szor rajuk fejezettek be bizony kozejuk kell csapjak hogy nyugi legyen es a 2 honapos kislanyom kitudja magat pihenni!

2012. máj. 28. 19:58
 17/62 anonim ***** válasza:
85%
18:56os vagyok,igen kérdező igazad van,engem hányszor leszóltak már,hogy a gyerekem lelki beteg lesz majd mert úgy gondolom,hogy kézre fenékre csapás alkalmanként, a nevelés része
2012. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

hat persze hogy a neveles resze! en ugy gondolom,ha nem tennem meg neha hogy kezukre fenekukre racsapok teljes kaosz lenne,azt tehetnenek meg velem amit akarnak, mert ugye egesznap en vagyok veluk itthon az apjuk reggeltol estig dolgozik, hetvegen meg mikor itthon van olyanok mint a baranyok pedig SOHA EGY UJJAL NEM ERT HOZAJUK:) egyszeruen muszaj rendet tanulniuk, en magamat m,eg nem fogom idegbetegge tenni azzal hogy egesznap csak a szolongatasokbol allok ki ! igenis a gyereknek meg kell tanulnia hogy nem korulottuk forog a vilag!

imadom a gyermekeimet az eletem ertelmuk de van egy hatar amit nem lephetnek at!

2012. máj. 28. 20:08
 19/62 anonim ***** válasza:

16-os válaszoló vagyok.

Kedves anyuka,teljesen egyetértek veled,van egy határ amit nem lehet túllépni.Nekem is a gyerekeim az életem értelmei (a 2. még csak pocakban),de vannak szabályok amiket be kell tartani.És bizony ahhoz,hogy rend legyen otthon néha kell valamit tenni.A lányom szerencsére szófogadó,de mint minden gyereknek neki is vannak zizi napjai.Nem érti meg,hogy most nem tudunk a hasamon játszani stb. Ráadásul a lányom nagyon anyás is.Persze elvan mamával,apával...de ha én is ott vagyok akkor rendszeresen a nyakamon lóg szeretné,ha én is játszanék velük.Én nem tartom attól rossz anyának magam,mert néha ráütök.Attól meg egyenesen égnek áll a hajam,ha valaki azt mondja egy kis kézre csapástól lelki beteg lesz a lányom.Mert réved.Inkább csak tudja mi a rend.És mindent szépen megbeszélünk miért kapja,mit nem szabad és teljesen megérti,sőt sokszor magától jön,hogy anya rosszat csináltam.És még mindig tartom a véleményem,nem ez az anyaság fokmérője.

2012. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
számomra bagyon érdekes, hogy 1-1,5 éves kora körül volt olyan periódus - nagyon ritkán - hogy rácsaptam a kezére. Ahogy nő, érzékenyedek én is. Most 28 hónapos, már attól is kisül a szemem a szégyentől, ha rákiabálok valamiért, nem vinne rá a lelkiismeret, hogy ráüssek. Főleg, mert utána egy angyal, és nem azért nem csinálja - rendszerint az evéssel van gond -, mert szándékosan nem akarja, hanem azért, mert pl. rettenetesen fáradt és már azt sem tudja, mi baja.
2012. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!