Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Itt mindenki tényleg...

Anyukák! Itt mindenki tényleg ilyen szuper anyuka, hogy nem csap rá a gyerekere? Nem azt mondom hogy agyonverje, de a kezére vagy a fenekére nem csap rá ha mar századjára mondja el ugyanazt a gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
0%
Tehát as kérdezőnek az egyetlen eszköze a verés (kézre ,fenékre csapás) szép ...
2012. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Szia mindenki! Részben olvastam el a válaszokat! Én leszeretném írni amit a csak kézre vagy popsira ütésről gondolok... kérlek ne pontozzatok le, nem ítélem el azt aki ilyen nevelési módszert választ! Szóval 11 hónapja vagyok anyuka! Első dolog volt amit megfogadtam az az hogy SOHA nem csapok rá nevelési szándékkal sem! Ha 200x mondok el neki valamit és akkor sem úgy csinálja elmondom még 200x....! Pedig én egy rettenetesen indulatos NŐ vagyok! Kiemeltem hogy NŐ mert anyukának igyekszem higgadt maradni! (ami sokszor nehezebb mint munkahelyen letolni 12 órát) Szóval írtam hogy 11 hónapos.... kislány, imádja feszegetni a határokat de mégsem fogom megütni soha, inkább kiválasztok majd egy széket (ha megérti) és azon fog ülni, vagy elveszem a kedvenc játékát de ütni ismétlem soha! Hogy miért nem?? Teszitek fel rögtön a kérdést gondolom és nyomnátok rögtön a piros kezet.. várjatok kifejtem...!


Kb. az emlékeim 5 éves korom óta vannak meg most 26 vagyok... Apukám (és most hallottról vagy jót vagy semmit) de mindegy, szóval apukám állandóan vert minket.. mikor miért.. ha nem volt finom a kaja azért ha ki jött a csirke azért ha sokat ivott azért, de volt olyan is mikor labdával betörtük az ablakot, na akkor orr vérzésig és volt olyan is amikor öcsémmel dobálóztunk a zöld paradicsommal és megdobtuk a szomszéd nénit (véletlenül) akkor is orr vérzésig és hát ha anyu (aki sosem vert) beleszólt kapott ő is! Nos hát 4en vagyunk testvérek és mind így nőttünk fel! Nővéremnek 3 gyereke van és mindegyiket üti vágja :( (ő benne él hogy ő is ezt kapta)


Szóval vissza kanyarodva és bocsi ha felzaklató voltam..... Nem, nem vagyok én és nem is leszek szuper anyuka mert nem csapok rá de bennem ez lányok mai napig él... nem hiszem hogy ha most popsira vernék akkor később 12 évesen nem kapna egy baromi nagy maflást! Nekem ez olyan mint a soha nem gyújtok rá..... Szóval ez az én történetem.... Nem érdekel ha el kell neki mondanom ismétlem 1000x ugyanazt mert hogy nem sokáig kicsi egy 5 éves meg megérti úgy gondolom azt hogy NEM! És még egy történet ezt valamelyik mesélte barátnőm akinek 2 éves a lánya! Pelenkázáskor már akkorákat rúgott barátnőmbe hogy rácsapott a lábára.... Szerintetek mit tanult ebből?? Azt hogy legközelebb hatszor meggondolom hogy anyuba rúgja e??? Ááááá, következő nap nagyapánál egy hatalmas lábon csapással indított..... Ez az ő esetük, lehet más gyerek nem így reagál! Köszönöm hogy végig olvastatok és szép estét!

2012. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:

21.01 es!

ja nalam az egyetlen nevelesi eszkoz ha en agyba fobe verem a gyereket!! mekkora egy idiota vagy te!!! gondolom meg nincsen kolykod..

2012. máj. 28. 21:27
 24/62 A kérdező kommentje:

21.11 es!

mi neharagudj nem vagyunk ilyen elvetemultek mint a te szuleid voltak neharagudj:( az ilyet en is melysegesen elitelem!! undorito szamomra is!

MEGEGYSZER A GYENGEBBEK KEDVEEERT ELMONDANAM HOOOOOGY!!!!

NALUNK AKKOR VAN FENEKRE CSAPAS VAAAAGY KEZRE CSAPAS HAAAA MAAAR 100 SZOR ELMONDTAM SZEPEN ES 101 RE IS UGYAN AZT CSINALJA AMIT NEM LEHET!!!!!!! FELFOGHATOOOO??? LEHET HOGY MAS SUPER ANYUKANAK, EZ FELHABORITO DE HIDDJETEK EL NEM IS NEVELETLENEK ES BARHOVA EL LEHET VELUK MENNI NEM GOND HA BOLTBA MEGYUNK PL :) nem gond ha egy szuletesnapra megyunk pl :D

2012. máj. 28. 21:32
 25/62 anonim ***** válasza:
Oké oké kérdező! De lehet az én apukámnál is így kezdődött! Én ezért írtam hogy 5 éves korom óta emlékszem de hogy mi volt 11 hónaposan vagy 2 évese kitudja...... Mást te nem tudsz bevetni?? Tudod amit írtam? Büntetés vagy megvonás ilyenek?? Én sokszor már csak másképp teszem a hangsúlyt a nevénél mikor épp a kedvenc virágom felé tart és vigyorogva irányt vált....! Biztos hogy úgy jó ahogy ti mondjátok?? Nem tudom! Én szeretek más anyukáktól tanulni akiknek korban előttünk járnak a gyerekeik de ezt nem tartom számunkra irányt mutatónak! És ismétlem én ezt nem ítélem el mert minden gyereket szokatják valahogy! Ha nálatok ez jó akkor oké de én tutira nem vallom hiper anyukának magam mert nem csapok oda......
2012. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
17%

Elolvastam az eredeti kérdésedet (Mit rontottam el?), és a válaszom, igen, én pl nem ütöttem még a 21 hónapos kislányom semmilyen testrészére. Nem volt rá szükség. Tök jó tanácsokat kaptál a kérdésedre, nem értem mi a problémád vele, egy ilyen korú babánál, mint a tiéd (11 hónapos), a figyelemelterelés szuperul működik. Aztán meg ha olvasnál szakirodalmat, és tisztában lennél a baba fejlődésével, akkor tudnád azt is, hogy nem rosszasságból csinálja amit csinál, hanem tapasztalatokat gyűjt, figyeli a reakcióidat. Ez nem azt jelenti, hogy a veszélyes dolgokat engedni kell neki, ezért vagy te az édesanyja, hanem elmondod, hogy nem szabad, és elviszed onnét. Ha most nem, majd a tinédzserkorában megtanulod, hogy mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb, ha feltűnően tiltasz valamit, persze, hogy az érdekli. Hogy te saját magadat hergeled bele, és még rá is ütsz a gyerekedre, az már a te bajod, fel fog nőni így is, úgy is, vannak rossz szülők, akik ok nélkül ütik-verik, kínozzák a gyereket, volt már itt ilyen kérdés, ahol végül ez bukott ki az anyukából. Te szerintem nem vagy rossz anyuka, csak jobban kéne ismerned a tanulási folyamatokat, és kéne egy kicsivel több érzelmi intelligencia. A kommentjeid sajnos nem erről árulkodnak.


Szóval a titok csak annyi, hogy semmit nem kell 100x elmondani a babának, ha itt tartasz, akkor kezdj el gondolkodni, hogy valamit nem jól csinálsz. Ezenkívül, ha egy 11 hós babával nem bírsz, akkor mi lesz veled amikor jön a - szintén teljesen természetes fejlődési állomás a - dackorszak. Akkor felkötheted a gatyádat.


Nagyon ajánlom figyelmedbe Margot Sunderland Okosan nevelni tudni kell c. könyvét. A címével ellentétben nem valami nagyzolós olvasmány, hanem az agy fejlődésének állomásait mutatja be, segít jobban megérteni a babádat, gyerekedet.


Minden jót neked.

2012. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
25%
Ja, és egy helyesírási szótár is elkéne, továbbá a csupa nagybetű a netikett szerint udvariatlanság, ne használd, nem kell ordítoznod, ha felteszel egy kérdést, és válaszok mernek érkezni rá. Akkor sem, ha a válaszok nem pont olyanok, mint amire számítasz.
2012. máj. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 A kérdező kommentje:
a mit rontottam el kerdest nem tettem fel
2012. máj. 28. 22:03
 29/62 anonim ***** válasza:
Fuh 87%-os..... Jól megmondtad.....! És szerintem ettől te sem vagy hiper szuper! Majd a kérdező eldönti mi jó nekik :) Szép estét!
2012. máj. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
Juuuujh és tényleg ott a sorban a MIT RONTHATTAM EL kérdés........ :O :O
2012. máj. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!