Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok?

Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Van egy 3 éves és egy 5 hónapos lányom és egy vőlegényem. Imádom a lányaimat,de hétvégén elmentem a barátnőimmel wellnes-ezni és piszkosul élveztem,hogy nem voltak ott. A kisebbik állandóan bömböl. Minden nap,minden órában,minden percben. Megőrülök tőle. Van,hogy kirohanok a szobábol,becsapom az ajtót és hagyom üvölteni. Szörnyű anya vagyok? Bűntudatom van. Szörnyű bűntudatom,mert mióta az eszemet tudom családra vágytam és most van 2 gyönyörű kislányom,de úgy érzem,hogy megzavarodok. És nekem még segítségem is van. Hogy csinálják azok akiknek nincs? És most félre ne értsetek,mert nem bírnék élni a lányaim nélkül,de sokszor a világból ki tudnék futni. Ezzel csak én vagyok így? Rossz anya vagyok?

2012. máj. 30. 23:16
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Az nem kor kérdése hogy barátnőivel szeretne lenni két, három évente pár napot! Ennyi még 30 évesen is kell!
2012. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Néha én is ki tudnék rohanni a világból és 29 vagyok.1 fiam van kevés segítség.Mondjuk én nem szoktam rácsukni az ajtót,inkább szembe nézek a dologgal.Van,hogy a végén már ideges leszek,de próbálok rájönni mi a baja.De ettől nem vagy rossz anya.Jó anya vagy,mert mellettük vagy és imádod őket és ez a lényeg hidd el.
2012. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én se úgy csokom rá,hogy kulcsra,csak egyszerűen van,hogy kikell jönnöm tőle pár percbe és lenyugtatni magamat,mert én is sírni tudnék néha...
2012. máj. 31. 08:09
 14/22 anonim ***** válasza:
34%
én 19 évesen szültem mert becsúszott most van egy fél éves babám is a nagy lányom már 10 éves és örülök hogy nem görbebottal kell sétálnom a lányaimmal mert mondjuk 35 évessen szültem volna. amúgy nemvagy rossza anya néha énis a falnak mennék ha bömböl a gyerek.
2012. máj. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
36%
Én nem tudnám otthon hagyni az 5 hónaposomat azért, hogy szórakozzak (de ez én vagyok). Ha meg sírós, akkor nem az a megoldás, hogy otthagyom, hanem megnyugtatom, szeretgetem, ha extrém sírós akkor meg dokihoz viszem. Lehet, hogy érzi rajtad a feszültséget. Mindenesetre én 23 évesen alkalmatlan lettem volna anyának, 30 vagyok.
2012. máj. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Tévedés, hogy akkor jó anya valaki, ha éjjel-nappal a gyerek mellett van. Én kifejezetten ragaszkodtam egészen pici korától ahhoz, hogy nekünk is legyen szabadságunk. Két hetes korától marad a nagyijával hetente egy délutánt, amíg mi a férjemmel kikapcsolódunk. Utána mi is frissebben vágunk bele újra a babázásba, és rettentő fontosnak tartom (a munkánk miatt én is, a férjem is sokat járunk konferenciákra külföldre), hogy mással is tudjon időt tölteni, erre ugyanis szüksége lesz. Pszichológus vagyok egyébként, gyermekekkel foglalkozom, és én ezt a filozófiát érzem ránk szabottnak, és nekünk valónak - és a munkám miatt elég tudatosan is készültem erre. Másnak az a jó, ha szimbiózisban él a gyermekkel, én ezt nem tartom okos útnak, de nem vagyunk egyformák.

A bűntudatod az, ami nem jó. Ha neked szükséged van kikapcsolódásra, akkor iktassatok be rendszeresen egy-egy ilyen napot, akár barátnőkkel, akár férjjel. Könnyebb lesz az otthon töltött idő is, ha ezekre a napokra tudsz gondolni. :)

2012. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az utolsóval egyetértek teljesen,1. válaszoló vagyok
2012. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. máj. 31. 08:55
 19/22 anonim ***** válasza:

Én is pszichológus vagyok:) Ugyanazt vallom, mint a kollega. Nem attól lesz valaki jó anya, ha teljesen magához láncolja a gyermekét és saját magáról megfeledkezik. Hetente pár óra kikapcsolódás, tanulás stb. teljesen belefér már egy 5 hós babánál.


A sírás okát viszont érdemes lenne megtalálni, úgy érzem nem vagytok egy hullámhosszon a babóval.. ez teljesen független a szabadidő szükségletétől!

2012. máj. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Voltunk több orvosnál,de mindegyik azt mondta,hogy csak hiszti. 4 orvos megnézte már. :)
2012. máj. 31. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!