Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem, mért kell felhizlal...

Nem értem, mért kell felhizlalni a gyerekeket!?

Figyelt kérdés

Szoktunk járni a közeli játszótérre, és csupa olyan gyereket látok 1 év körüliek, és olyan dagadtak, hogy nem igaz! (természetesen nem arra gondolok, hogy a tápszer miatt fújódik föl, mert az én kicsim is pufók volt amíg csak tápszeren élt) Nem tudom mért kell agyon etetni egy kicsi gyereket is! Láttam egy kislányt 1 éves volt, és olyan kövér volt hogy nem fért bele a hintába!

szörnyű!


Nálunk is van reggeli ebéd vacsora, uzsonna meg tízórai, de nem adok neki olyan ami annyira hizlal. Ö is kap fagyit, meg kekszet, de keveset, és inkább kölesgolyót, meg gyümit adok neki rágcsálni, és most 15hónapos a fiam, és normális a test súlya, nem sovány de nem is dagi, hanem pont jó.



#dagigyerek
2012. jún. 11. 10:40
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Azt is észre vettem, hogy mindenki magára veszi ezt a kérdést!
2012. jún. 11. 11:03
 12/39 anonim ***** válasza:

Vagy, hogy mekkora a hinta felétek, mert nálunk még én is beleférek a babahintába.

Másrészt nem tudom milyen tápszert ivott a gyereked, de ha felfújta nem lehetett valami jó, mert a tápszerek mostanában NEM fújják fel a gyereket.

Aztán sok gyerek csak husisnak tűnik, mint pl az első babája, de nem az. Pici babában (1-2 év) elhízottat nagyon ritkán látok, talán nem is láttam. Nagyobbakból már többet.


Mennyi egyébként a pont jó testsúly szerinted? Csak, hogy a te fiad súlya pont jó

2012. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
Nincs igazság alapja,mivel leírtam hogy mennyit ÉS miket eszik!!!Innen lehet látni,hogy ez alkati dolog.Azt én sem pártolom mikor csokival tömnek egy ekkora gyereket,de magánügy.Sajnálom,hogy ennyire uncsi életed van,hogy abban leled örömöd,hogy összeesküvés elméleteket gyártasz,vajon otthon ki mivel tömködi a gyermekét :D
2012. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Igen,én magamra mert husis a gyerekem,de nem azért mert minden szír-szart belétömök!!!És a gondolata is sértő,hogy lehetnek olyanok akik azt feltételezik rólam.
2012. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Már hogyan lehetne egy gyereket "agyon etetni".Annyit eszik minden gyermek,amennyire szüksége van,ha kér kap még,ha nem kér,nem etetjük tovább.

Mindannyian mások vagyunk,a gyerekeink sem egyformák,szerencsére.

2012. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

1 évesen még csak-csak elmegy, ha kicsit pufi egy baba. Azt a babahájat nagy eséllyel úgyis ledolgozza, amikor már egész nap jön-megy, futkározik, ugrabugrál stb.

Szerintem az sokkal gázabb, amikor nagyobb gyerekek (3 év felettiek) kövérek! És persze a szülők azzal magyarázzák, hogy egyrészről ilyenek a génjei, másrészről meg állandóan enni akar.

Van a fiam csoportjában 2 ilyen kislány, ők is 5 évesek, de széltében kb. 1,5x akkorák, mint a fiam, aki 19-20 kiló. Egyértelműen hájasak, mint ahogy a szüleik is. Erre nincs mentség, ez pusztán a rossz étkezés és a kevés mozgás miatt van.

Félreértés ne essék, nem kell mindenkinek pálcikának és színizomnak lenni, de azért egy 10-15 kg feletti súlyfelesleget ne magyarázzanak már azzal, hogy ilyen a testalkatuk... Na meg még ha így is van, akkor meg ne tömjék magukat és a gyerekeiket egész nap cukros, zsíros, agyonsózott kajákkal, aminek a legnagyobb része üres szénhidrát vagy zsíros hús, inni meg persze csakis a cukrozottak jöhetnek szóba, persze nulla mozgás mellett. Szegény gyerekek már a tornaóra elején izzadnak és nem bírnak egyhuzamban 5 percet sem mozogni. Anyuka-apuka meg csak mosolyog, hogy milyen aranyosak a gyerek hurkái...

2012. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Jaj változó, mindenkinél más és más tudod jól.
2012. jún. 11. 11:09
 18/39 anonim ***** válasza:

Én például ismerek olyan ikreket, ahol az egyik rettentő kövér, a másik meg egyszálbelű.

Pedig ugyanazt kapják enni

2012. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Csak felszeretném hívni a figyelmet, az elhízott gyerekekre! és mi szülök vagyunk a felelősek azért hogy a gyermekeink miként nőnek fel! Hogy mennyire lesznek egészségesek! Kérlek tegyünk meg mindent amit csak lehet, hogy boldogok legyenek később is!
2012. jún. 11. 11:26
 20/39 anonim ***** válasza:
én meg arra hogy ne adjon neki senki update kajákat,mert rettentően egészségtelenek az a sok édesítő,meg a kálium a sóban stb. a cukor százszor egészségesebb
2012. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!