Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem, mért kell felhizlal...

Nem értem, mért kell felhizlalni a gyerekeket!?

Figyelt kérdés

Szoktunk járni a közeli játszótérre, és csupa olyan gyereket látok 1 év körüliek, és olyan dagadtak, hogy nem igaz! (természetesen nem arra gondolok, hogy a tápszer miatt fújódik föl, mert az én kicsim is pufók volt amíg csak tápszeren élt) Nem tudom mért kell agyon etetni egy kicsi gyereket is! Láttam egy kislányt 1 éves volt, és olyan kövér volt hogy nem fért bele a hintába!

szörnyű!


Nálunk is van reggeli ebéd vacsora, uzsonna meg tízórai, de nem adok neki olyan ami annyira hizlal. Ö is kap fagyit, meg kekszet, de keveset, és inkább kölesgolyót, meg gyümit adok neki rágcsálni, és most 15hónapos a fiam, és normális a test súlya, nem sovány de nem is dagi, hanem pont jó.



#dagigyerek
2012. jún. 11. 10:40
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Egy 1 éves gyerek más mint egy 3 éves!!!!!!!

Azt én is elítélem aki hagyja.hogy az ovis,iskolás gyereke világgá hízzon,mert tönkre teszi ezzel,de az is más,meg egy olyan baba is,aki éppen hogy csak elkezdett mászni,járni,futni!!

2012. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

De ha a gyermekkori túlsúlyra akarod felhívni a figyelmet. Ami nem elhanyagolható probléma, akkor miért az 1 év körüli gyerekekkel jössz meg a tápszerrel felfújt babákkal. 1 év körül a gyerekek 99% ha elhízott az tényleg valami betegség miatt lehet, mert az 1 év körüli gyerek még tudja, hogy miből mennyi elég neki. Ha elkezdik chipsel és egyéb szarsággal tömni, az nem 1 évesen kezd előjönni, hanem 3 év körül.

Nagyobb gyerekből sajnos sok elhízott van, de 1 évesből még nem láttam egyet sem. Vannak husibb babák az tény, de ők még nem elhízottak. Mert van olyan, hogy a vékony babából felnőtt korára a család rossz táplálkozási szokásai miatt elhízott felnőtt-kamasz lesz, de van olyan is, hogy a husi baba aki 1 évesen 13 kg volt (alkati, mert nem édességgel tömték) 4 éves korára már pálcika lesz (ilyen a sógornőm lánya).

Szóval ami a többségből kiváltotta a "felháborodást" az az volt, hogy a husisabb babákat rögtön ledagadtoztad és tényként kezelted, hogy a szüleik szarral tömik folyton.

2012. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van!

Kisfiam 1 évesen 10,5 kg volt, 84 cm.Most lassan 20 hónapos, még mindig szépen gyarapodik, 13 kg körül mozog, de egyáltalán nem kövér!Nagyon sokat változott mióta rohangál,most már senki nem mondja rá, hogy duci, míg mikor kisebb volt mindenki azt mondta!

Szóval babáknál még nem lehet annyira félhizlalásról beszélni, de persze oda kell figyelni.


Mondjuk azzal nem értek egyet mikor egy 1 év körüli rendszeresen kap 1-1- kocka csokit.Egyik ismerősünk kislánya e miatt tényleg duci,de a sok sok gyerek közül ő az egyetlen az ismeretségi körömben.

2012. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
En kozelemben van egy 5 hos gyerek,aki nagyon kovér. 10 kg - az anyja mondta. Lányom 17 hos és 12-13 kg. Szegény gyerek olyan kovér, hogy melegben kapkodja a levegot, mert nem tud lélegezni. Ez szornyu.
2012. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
De az az 5 hós gyerek biztos nem attól kövér, mert csokit eszik meg túl sok szénhidrátot, hanem mert vagy beteg (de gondolom gyerekorvos látja így ha erről van szó felhívja az anyuka figyelmét) Vagy bármilyen idegenül hangzik néhány embernek ilyen az alkata baba korban. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a csecsemőkori "túlsúly" az nem igazi túlsúly (kivéve a hormonzavaros beteg gyerekeknél, de őket most ne keverjük ide) A gyerekek, ha elkezdenek mozogni (forgás, mászás, járás stb) akkor "ledolgozzák". Babkorban még nem lehet megmondani kiből lesz kövér gyerek felnőtt...max a szülőkből lehet következtetni, mert ha ők elhízottak akkor nagy eséllyel tovább adják rossz étkezési szokásukat gyerekeiknek is :(
2012. jún. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Én is látok ilyeneket! Sajnos
2012. jún. 11. 12:27
 27/39 anonim ***** válasza:

Érdekes én sose. Na most ez vagy abból fakad, hogy a környékemen mindenki tökéletes vagy abból (és gyanítom ez az igaz), hogy rohadtul nem másokkal vagyok elfoglalva.

Ha annyira zavar a gyerekkori túlsúly ami valóban társadalmi probléma (ha nem is az 1 évesek körében) akkor fel lehet emelni a segged a karosszékből és nekiállni tenni valamit ellene aktívan, civil megmozdulások és akciók keretein belül, de annak, hogy a játszótéren sápítozol és pár másik hasonló anyukával kiröhögitek más ember gyerekét vagy csak szörnyülködtök, hogy szegény gyerek és csúnya rossz szülő, annak semmi értelme sincs.

Nem lesz kevesebb az elhízott gyerek csak a más dolgába beleütöm az orrom típusú emberből lesz egyel több.

2012. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Teszek érte, igyekszem! Nem sápítozom és nem szörnyülködöm!
2012. jún. 11. 12:41
 29/39 anonim ***** válasza:
Csak rosszindulatúskodsz....
2012. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Érdekes, a Schobert-Rubint család felemelte a s.ggét, kinyitotta a száját, meg ki is talált valamit, ami több-kevesebb sikerrel működik is, de ugye az sem jó mindenkinek...

És még mielőtt meggyanúsítanátok: nem vagyok update-rajongó, nem eszem a programjuk szerint és nem is próbáltam a termékeiket sem!

Csak azt utálom, hogy mindig az emberek belekötnek valamibe.

2012. jún. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!