Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek ez kedvességnek számíta...

Nektek ez kedvességnek számítana vagy inkább már idegesítő? Többi lent

Figyelt kérdés

Anyósom folyton olyan dolgokat vesz meg hozzájuk, amiket én is megveszek itthonra a kislányomnak. Oké, érezze magát otthonosan náluk. De miért jó az, ha ott ugyanazokat a dolgokat látja, mint itthon? Most a biztit az ugyanolyan formájú, alakú, méretű, színű, márkájú bili verte ki. Érdekes, anyukám teljesen másmilyet vett és mégis tudja a gyerek, hogy az a bili és mire való. De ez van játékokkal, mindennel...

Engem ez picit zavar. Vagy örülnöm kéne mennyire figyelmes?


2012. jún. 11. 11:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Oké,nincs benne semmi rossz elvileg.De képzelem,azért idegesítő lehet,amikor kihangsúlyozza..gondolom tudnál még mesélni róla..:)
2012. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Gondolom csak azt szeretné ha a gyerek minél többet lenne ott.nincs ebben semmi rossz hisz nagymama.
2012. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Még annyit hozzátennék,az enyém semmi játékot nem enged elhozni a fiaimnak tőlük.Nagyon idegesítő,mert ha rákattan a gyerek és közben jönnénk már haza,mindig visítva kell a gyerekeket elhoznom,mert véletlen sem engedi,hogy hazahozza.Pedig másnap visszavinném.De nem,ő kiemeli,hogy:ezzel csak itt játszhattok!Gondolhatod,mennyire érti a két éves gyerek!
2012. jún. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet, hogy anyósod nem akarja kockáztatni, hogy a gyerkőcnek esetleg nem fog tetszeni - így használni sem fogja - az adott dolgot? (Amit pedig otthon használ, azt biztos máshol is fogja...)

Anyósom a mai napig emlegeti, hogy sógornőm csak egy cumit volt hajlandó elfogadni. Na, abból egész raktárnyit vettek, mert az első "cucó", elveszett... Napokba telt, míg találtak ugyanolyant, addig gyakorlatilag csak félórás alvások voltak...

2012. jún. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

De az más, hogy anyós nem engedi elvinni a cuccokat és az is más, amit a kérdező kérdezett. Nem, nem zavaró ha ugyanolyat vesz, sőt! Ezzel elismeri a TE döntésedet. Ugyanis kifejezésre juttatja, hogy elfogadja hogy te döntesz a gyereknevelést illetően, amit te veszel a gyereknek, azt vesz ő is, hogy náluk is a TE általad kiválasztott dolgok legyenek. EZ maximálisan figyelmes gesztus szerintem!


(anyós sztorikat nem írok, mert ez nem a "beszéljük ki az anyóst, hanem egy konkrét kérdésre kértek konkrét választ)

2012. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem kedves tőle. Az én anyósómék házának van egy kisebb apartman része, itt vagyunk mi, ha látogatóba érkezünk, és ezt ők is nagyon otthonosan rendezték be a babánknak. Ő még pici, én kértem, hogy bizonyos dolgok ugyanolyanok legyenek, mint itthon, hogy ne zökkentsük ki a kislányt. Persze, nem mind ugyanaz, de a legtöbb hasonló. Én ennek csak örülni tudok, és annak is, hogy mielőtt vásárolnak, mindig megkérdezik, hogy hol és mit vegyenek. Az én anyukám nem kérdezi, de ő tőlünk 3 percre lakik, így jobban képben van, hogy mikor mire van szükség.
2012. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Akkor magamba szállok és elgondolkodok... :))

Biztos más dolgai miatt annyira utálom, hogy ebben az ügyben is csak a rosszat látom. Igazából tényleg nem tudok mérlegelni, mert "imádjuk" egymást.

2012. jún. 11. 16:39
 18/19 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindenki tartson egy kis önvizsgálatot, mielőtt az anyósát szidná, én örülnék, ha lenne kivel összezördülni, ha nem halt volna meg az anyósom 4 éve, és ismerhetné a - hamarosan - 5 pici unokáját.
2012. jún. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egymásból induljon ki senki, hanem magából.


Igen kérdező, valószínűleg azért látod minden lépését és tettét ördögtől valónak mert egyébként sem szereted. De tudnod kell, hogy azok is tesznek néha jó dolgokat, akikkel nem vagyunk jóban. Én anyósom is ilyen. Csinál elképesztő gáz húzásokat, de tud jóarc is lenni.


Utolsó, nálad pedig nagyon sajnálom ami történt, de tudod aki nem szereti az anyósát, nincs vele jóban, annak nem hiányzik. Mármint sajnálja persze mint embert, hogy eltávozott, de nem fog hiányozni neki a veszekedés.


Én anyósom olyan, hogy egyszer kenyérre lehet kenni, egyszer meg legszívesebben nem is találkoznék vele hónapokig! Ez van. A kérdező anyósa bármilyen is, ez a tette, hogy mindenben a menye választását választotta ő is a kicsinek, szerintem maximálisan méltányolható volt! Tiszteletben tartotta ugyanis, hogy a kicsi anyukája által választott dolgokat adja ő is a gyereknek. Az anyósok ritkán csinálják ezt, ugyanis legtöbbjük vagy semmit nem vesz magukhoz (mint enyém pl.), vagy mindenáron túl akarja szárnyalni anyuka döntését, és drágább, márkásabb dolgokat vesz magához a gyereknek (ezt is nap mint nap olvasom itt)


Tehát a kérdésre válaszolva: akármilyen anyósod, ez a tette most jó volt.

2012. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!