Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az esti "nagy szopi" után...

Ha az esti "nagy szopi" után elszívok egy szál cigit, az belefér?

Figyelt kérdés
Nagyon erős dohányos voltam, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, többet nem gyújtottam rá. Mostmár viszont majd összecigarettázom magam, és úgy érzem ha csak egyetlen egy szálat nyugodtan elszívhatnék abban a tudatban, hogy nem ártok vele senkinek, az lehet, hogy egy életre boldoggá tenne. Rituális keretekre gondoltam, gyertyafény, hangulat világítás, meg ilyenek :))
2012. jún. 26. 17:31
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Ooooooooohhhh, ha majd rágyújtok az első cigire, megírom hogy jól esett-e :))). Nem valószínű, hogy nem fog, viszont annyira szerintem meg fog nyugtatni, hogy még egy ideig ne vágyjak rá annyira "veszettül", mint most.
2012. jún. 26. 17:57
 12/35 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem volt tejem, tápszeres volt a kisfiam, ezért annyira nem értek ahhoz, hogy szoptatásnál mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből a nikotin/alkohol, de sok helyen azt olvastam, hogy ha rögtön szopi után elszívsz egy szál cigit,akkor a nikotin annyira nem megy át a tejbe...bár ez lehet, hülyeség, nem tudom. Szerintem egy szál cigitől nem lesz baj, de lehet, hogy nem is fog jól esni, amíg agyban nem engeded meg magadnak. Ha viszont jól fog esni, akkor számíts rá, hogy vissza fogsz szokni. Én is azt mondtam terhesség után, hogy csak egy szál, én biztos nem fogok vissza szokni, stb. És tényleg így is gondoltam! Aztán lett belőle minden nap egy szál. Aztán kettő, három, így tovább. Persze sok sikert kívánok, hogy veled ne ez történjen!
2012. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
94%

En dohanyoztam a baba elott (napi 1/2-1 doboz, 9 ev), aztan letettem. Neha baromira hianyzik, de megallom es nem gyujtok ra, mert:

1. Ha mar ennyi ideig kibirtam.. (terhesseg + 10 honap)

2. A kisertes csapdaja.. (csak meg egyet, egy utolsot, most idrges vagyok es azert, stb.)

3. A ferjem miatt (egyutt szoktunk le)

4. A gyerekem miatt (nem akarok dohanyos anyuka lenni, amikor meg szoptattam pedig a tejnek sem tett jot a nikotin,belekerul, megvaltoztatja az izet.. Tobbet er nekem a babam, mint a cigi)


Ettol fuggetlenul nem itelem el aki dohanyzik, mindenki maga hozza a sajat donteseit az eleteben, en igy dontottem, es baromi buszke vagyok magamra, hogy kibirtam es birom nelkule.

2012. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
93%

Ezt neked kell tudni, hogy neked belefér-e.

Én is dohányoztam a terhesség előtt, napi 1,5-2 doboz simán elment, egy buliban egy éjszaka alatt még több is... Amint pozitív lett a teszt, este még elszívtunk együtt közösen 1-1 szálat a párommal, én azóta sem. Pedig a fiam már 3 éves lesz. Nagyon büszke vagyok magamra, hogy így meg bírtam állni, pedig az elején veszettül hiányzott, voltak tragédiák is, mikor húúúúúúúú, de nagyon elszívtam volna egy cigit, de nem tettem, és már nem is bánom. Baromi drága is lett, meg ennyi idő után már nem is gyújtanék rá. Az árából inkább veszek gyümölcsöt, játékot a gyerekemnek, vagy félreteszem a számlájára.

2012. jún. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te már ezt eldöntötted.Rá fogsz gyújtani!!

Nem értem ha ennyire nem bírod minek szoptatsz?Létezik tápszer is.Jobb neki ha tápszert eszik nem a te nikotinos tejedet.Nem megbántani akarlak, de ne mérgezd szegényt ha már sajnos magadat igen..

2012. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
63%

Annyira szeretem, amikor sokan összekeverik a "Hasznos-Nem hasznos" válasz fogalmát az "Egyetértek-Nem értek vele egyet" fogalmával... Föltesznek egy kérdést. Válaszolok. Saját tapasztalatot írok le. Erre jön valaki, akinek az adott kérdésben saját tapasztalata nincs, legfeljebb csak véleménye van, és lepontoz... Ehhez én eddig csak a politika topicban voltam hozzászokva...

(De pl. ez a válasz a kérdés szempontjából egyáltalán nem hasznos. Mégsem ezért lesz lepontozva...)

2012. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
46%
Hát nézd, ha neked ez csak 1 alkalom mert majdmegveszelérte.... Első babámnál 2 fiatalabb csaj volt mellettem a kórházban, összebariztak mert együtt mentek ki bagózni....Mindenki magának döntse el, h mit mikor nemnyit, megéri-e...?
2012. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem belefér, én ugyan már csak akkor nyúltam hozzá, amikor már nem szoptattam, de azóta is rajta vagyok. Ennyi az erőm, bevállalom...
2012. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Persze, hogy el lett már döntve, hogy rá fogok gyújtani. Szoptatás után mindenképp. Szeretek(szerettemÖ dohányozni, esténként a párommal elfüstölgetni meghitten a fárasztó napok után egy pohár bor mellett. De most addig tényleg jobb a tápszer, mint az anyatej, ha mindösszesen csak egy szál cigit szívok el, és utána akár le is fejem? Ettől már "nikotinos tejem" lesz aminél még a tápszer is jobb????
2012. jún. 26. 19:33
 20/35 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem miután végleg nem szoptatok már.
2012. jún. 26. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!