Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az esti "nagy szopi" után...

Ha az esti "nagy szopi" után elszívok egy szál cigit, az belefér?

Figyelt kérdés
Nagyon erős dohányos voltam, de amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, többet nem gyújtottam rá. Mostmár viszont majd összecigarettázom magam, és úgy érzem ha csak egyetlen egy szálat nyugodtan elszívhatnék abban a tudatban, hogy nem ártok vele senkinek, az lehet, hogy egy életre boldoggá tenne. Rituális keretekre gondoltam, gyertyafény, hangulat világítás, meg ilyenek :))
2012. jún. 26. 17:31
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Persze, legjobb lenne egyáltalán nem rágyújtani, de most nem ez volt a a kérdés.


Van 0,1-es, régen ultra vagy extra light-nak nevezett alacsony nikotintartalmú cigi, és van pl. a barna Szofi vagy a piros Marlboro kb. 6-8x annyi nikotin, kátrány stb. tartalommal. Ha 1 szálat szív el a kérdező, az pár óra alatt ki fog ürülni a szervezetből és nem megy át a tejbe. Én 6 órát olvastam egy külföldi cikkben tavaly, de ott sem volt megadva, hogy ez pontosan milyen típusú cigire vonatkozik.


Szerintem az a nagyobb kockázat, hogy ha az a bizonyos 1 szál jól esik, akkor újra kell majd újabb szál, először csak napi 1, de a szoptatások után ugyanúgy visszaszokhatsz, pedig most tök jó lehetőséged lenne végleg leszokni.

2012. jún. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Nem, ismerem a korlátaimat, gimis korom óta dohányoztam, tudom, hogy csak ez az egy szál kellene és utána megkönnyebbülnék és könnyebben kibírnám szoptatás végéig. Nem tudom miért, én így működök...

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 27. 00:37
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem belefér. Én is erős dohányos voltam, de már 2,5 hónapos a lányom és rágyújtottam.Már nem szoptatok és ezért nyugodtabban szívtam el. Bár utána ment a mosdás, fogmosás 1000-el :DDD
2012. jún. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Hidd el, kedves kérdező, hogy sajnos a cigi nagy úr. Mondom, én is úgy voltam, mint te, hogy 100%-ig biztos voltam benne, hogy CSAK egy szálat szívok el, nem fogok vissza szokni. Sőt, kb hülyén néztem azokra, akik azt mondták, hogy figyeljem meg, pedig vissza fogok szokni. Az a baj, hogy amint agyban megengeded magadnak a dohányzást, rögtön előhozza a szép emlékeket, nálam legalább is ez történt. Cigi szünet = lazítás, kis pihenés. Elaludt a pici? Fél pohár bor mellé összebújsz a pároddal, na akkor már gyújtsunk is rá csak mégegyre, aztán többet tényleg nem...így kezdődik. Ezt csak azért írom, hogy azért ne lepődj meg, ha megint dohányos leszel.
2012. jún. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm :). Én agyban megengedem magamnak a cigit, és tudom, hogy dohányos leszek, csak nem most, hanem később. tizen- hónap után majd most elszivok egy "jutalom cigit", "szünetként", aztán jöhet még pár hónap a következő jutalom szál előtt, hacsak nem esek közben újra teherbe :-S...
2012. jún. 28. 16:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!