Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok!? [Bőv. Lent! ]

Rossz anya vagyok!? [Bőv. Lent! ]

Figyelt kérdés

Minap nagyon elgondolkoztam azon, hogy én melyik szülői táborhoz tartozom. Valójában mindig is úgy gondoltam, hogy nincs rossz szülő, mert mindegyik a maga módján jó.

Viszont ha magamra gondolok, akkor igen csak elborzongok.

A lányom lassan egy éves lesz, számomra egy tünemény, bármit megtennék érte. Képes vagyok számára bármit megvenni, bármilyen játéküzletet felvásárolni. Ő viszont képes egy sima egyszerű dobozzal eljátszani. Ezzel nincs is gond, mivel tudom (rájöttem már), hogy a legegyszerűbb játékok a gyerekeknek a legjobbak. Kicsit néha csalódott vagyok, leginkább magamon, hogy a lányom nem szereti a sütifaló bödönt vagy a zenélő csigáját.

Imádja a keménykötésű könyveket, de ha leülök vele nézegetni vagy mondom neki, hogy mi micsoda, akkor inkább megfogja és dobálja a könyvet. Nem értem miért .. állítólag a gyerekek szavakból, beszédből tanulnak. Nem tudom, miért nem tetszik ez neki.

Járok vele babázókba (könyvtárak) és természetesen mindennap játszótérre, hogy a gyerekek különböző viselkedési formuláját elsajátítsa. Ilyenkor én is "tanulok" azért 1-2 dolgot.

Próbálom úgy nevelni a lányomat, hogy tiszteletbe tartson másokat is. Tudom, hogy ez neki semmit nem jelent még, de értenie kell, hogy 1 óra hintázás után, azért mások is szeretnének odajutni. Ma pont rám is szólt egy anyuka (ismerősöm), hogy miért nem hagyom, hogy hintázzon, majd várnak tovább még. Tudni kell a lányomról, hogy ő egész nap képes hintázni, de én ezt nem díjazom. Másoké is a játszótér, nem csak az övé/miénk.


Mivel rengeteg anyuka van a környezetembe és nagyon sokkal jóba vagyok, így sokszor dicsekednek nekem azzal, hogy a gyermekük mit csinál. Mindig mosolygok és mondom, hogy milyen ügyes. Nekem viszont nincs dicsekedni valóm.

A lányom nem eszik darabosat, nem fogja meg az innivalóját (nekem kell tartanom), nem jár még egyedül, nem jár a szája egész nap, nem mond szavakat, alig pápázik, puszit se küld, stb..


Szóval, most jöttem rá, hogy egy pocsék anya vagyok. Próbálom neki megtanítani ezeket, de rám se hederít.. Jó múltkor is 4 órán keresztül mutogattam neki a pápát, meg is csinálta. Pár napig szépen ment neki, de most már egyáltalán nem is hajlandó próbálkozni vele.


Ő ilyen megfigyelő típus állítólag, de szerintem valami baja lehet oda bent. Félek, hogy mentálisan nem teljes. Elszeretném vinni kivizsgálásra, de a párom és a védőnő is azt mondja, hogy semmi baja nincs a gyereknek.

Párom egyébként fejlesztőpedagógus. Ő azon véleményen van, hogy nincs elkésve a lányunk, majd csinálja, ha megérett és felkészült rá.


Tehát, elég pocsékul érzem magam :/

Bocs, hogy hosszú lett...


2012. jún. 29. 12:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
LEhet, hogy tudod hogy minden gyerek más, de nem fogadod el, hogy a gyereked nem olyan mint a többi akikkel most naponta találkozol. Borzasztó olvasni, amiket írsz a lányodról! Hogy olyan mint egy darab fa! Neked inkább egy díjnyertes kiskutyát kellett volna vállalnod, hogy taníttasd, akivel mehetsz dicsekedni, nem gyereket! Ebből lesznek az olyan anyák, akik lelki terrorban fogják tartani a gyereket, ha a színötös mellé becsúszik kétévente egy négyes!
2012. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

Ne görcsölj ennyire!

Tudja ő,hogy mennyi kaja elég neki.Az én lányom 22 hónapos,de egy evésre kb egy süteményestányérnyi kajának a felét képes csak megenni.Kb 11 hónapos koráig csak pépes gyümiket volt hajlandó enni,mostmeg a boltba ha megyünk már hisztizik a rúd kolbászért:)Mászni csak 11 hónaposan kezdett,járni 15 hónaposan.Még most is csak kb 10 szót mond,plusz egy pár állathangot utánoz.

Most voltam bölcsis szülőin,és az összes gyerek akivel együtt fog járni sokkal többet tud nála.Erre csak azt mondta az ovónő,hogy nyugodjak meg minden gyerek más!

Ja és még most sem hajlandó önnállóan enni.

Szóval én már lesz@rom,hogy ki tud többet a lánypomnál!Majd ő is megtanul mindent amikor megérik rá és a tiéd is!

2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%
Szóval, leszögezném, igen nagyon rossz, pocsék anya vagy, akinek nem való gyerek, mert nem érdemled meg! Nem azért, amit a gyereked nem tud megcsinálni, hanem a gondolkodásmódod miatt!
2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%
tudod, vannak, akik azt hiszik, az ő érdemük, hogy a gyerek korán jár, vagy beszél. Lószart. Nekem van jó alvó és rossz alvó, jó evő és rossz evő gyerekem, korán járó és későn beszélő és korán beszélő és későn járó. Konkrétan tök ellentétesen fejlődik a két gyerekem. Direkt nem tanítottam semmire őket, maguktól kérdezgettek, ha feltartották az autót, mondtam, hogy autó, valamire rámutattak az utcán, mondtam, hogy traktor. Soha nem tanítottam őket pápázni vagy puszit adni. Vicces, hogy mégis tudják, mert leutánoznak minket. Ne törődj a kompenzáló dicsekvőkkel, hagyd a csudába a gyereked fejlesztését, ami nem érdekli, azt ne erőltesd. Most már látom, hogy csak a dicsekvőknek akarsz megfelelni, hát fölösleges és tönkreteszed vele a boldog babaéveket. Úgy szeresd azt a gyereket, ahogy van, én még mindig azt mondom, hogy szerezzél már be egy szakkönyvet és nézd meg, mit kell tudni egy ennyi idős gyereknek. A dicsekvőknek meg mondjál annyit, hogy nahát de ügyes a gyereked és kész. Ne szállj be a versenybe.
2012. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy rossz anya, csak kissé maximalista (vagy szűz, vagy skorpió vagy szerintem :)) Próbálj meg ilyeneken nem görcsölni. Még ha így is van, hogy ennyi idősen ezt és azt csinálták a gyerekek (amúgy nem mindenkinek kell el hinni mindent, persze van akinek korán fejlődik a gyereke, de van olyan is akinek megszépülnek az emlékek). Ilyenekre ne gondolj, hogy baj van a gyerekeddel, mert ez nem túl szép dolog. Az én kisfiam 12,5 hósan kezdett el járni, most 19 hónapos és mindenhova rohangál, minden lépcsőt megmászik és sorolhatnám. Viszont nem beszél, kb 5 szó a szókincse, ettől függetlenül fel sem merült bennem, hogy gond lenne vele. Majd ha 3 évesen is ennyit beszél, akkor elkezdek aggódni, de addig is hagyom hagy menjen minden a maga útján. Ugyanúgy énekelgetek, mondókázok, stb Neki, de nem nézegetem, hogy ki mit tud a környezetemben, mert mindig lesz olyan aki, többet és jobban tud valamit, ettől előbb utóbb be fogsz kattanni. Amúgy, ha a férjed meg szakember, akkor azért szerintem hallgass rá :)
2012. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Olvasgass egy kicsit a családi kapcsolatok témakörben, ott aztán találsz szaranyát.

Nem vagy te se rossz, se buta, csak áldozatul estél a "versengő mamiknak". Emiatt, ahelyett, hogy élveznéd a kicsiddel töltött időt, figyelnéd, hogyan tanul magától, azon görcsölsz, hogy mit nem tud. Könyörgöm, 1 éves. Gondolj bele, 1 éve még újszülött volt, ahhoz képest mennyi mindent tud! :)

Hidd el, megtanul majd járni, darabosat enni, nem babakocsiban, bébikajával fog suliba menni. Az egy évesek nagy része nem jár még, vagy csak úgy, mint Frankenstein...

15 hónapos a fiam, pont lekakálja a könyveket, fontosabb, hogy felfedezze a világot, rohanjon, és bár sok dolgot megtanult, van, hogy direkt nem csinálja, időszakosan abbahagyja. Beszéd? Ugyan már! Nem bazári majmok, hogy produkáltassuk a gyerekeinket, olimpiát sem rendeznek 1 éves "ki mit tud?" kategóriában.

Szóval nyugi, lazán, élvezd ezt a rövid időszakot, mert észre sem veszed az idő múlását, de már a bölcsis szülőin fogsz jegyzetelni. :)

2012. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Itt az a gond, hogy az 1 évestől elvársz olyan dolgokat, amit csak kevés kisgyermek csinál ilyenkor. A legnagyobb gond, ha ilyen maradsz, akkor valóban nem lesz jó kapcsolatod a gyermekeddel tinikorától mondjuk, mert folyton fusztrált lesz, hogy jaj, nem felelek meg anyunak.

Baromi hamar váltsál és fogadd el olyannak, amilyen.

Ha pedig betegnek látod, vidd orvoshoz. De irreális elvárásaid ne legyenek.

A 16 hós lányom 2 szón kívül semmit nem mondd és eszembe sem jut az, hogy fogyi, hogy a szavaiddal éljek.

Engem kicsit ledöbbentett az írásod. Ne haragudj.....

2012. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy "fogyi" a lányom, hanem, hogy mentálisan nem tudom minden rendben van-e. Igen a kettő jelentheti ugyanazt, de mégsem!

Sürgősségi császárral született 41 hetesen, egy bibliányi szakirodalommal jöttünk haza a kórházból.

A gyerekorvos mégis közölte (akkor), hogy 9/10-es, nincs semmi gond.


Látom, hogy kiegyensúlyozott gyerek, ez tök jó dolog, ilyennek is kell lennie, de nem sűrűn mosolyog.

Közösségben ráadásul csak ül és néz. Egy rezdülés nincs az arcán.. és ez kissé azért már-már rémisztő, akármennyire is "megfigyelő" típus.

2012. jún. 29. 13:51
 19/29 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. vidd el neurológushoz és hamar választ kapsz. Ha kiderül, hogy az idegrendszere, elméje rendben, akkor gondolkozz el azon, amit írtam.
2012. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 xStefix ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, csak aggódsz érte, de ez megint rendben van.

Ha úgy érzed, valami nincs rendben, akkor lépj és kérj szakmai segítséget. Lehet, hogy csak vaklárma az egész, akkor futottál egy fölös kört; de az anyai ösztön csodás műszer, sokszor jó irányba jelez. Ha pedig neadjisten tényleg baj van, akkor se ess kétségbe, hanem tájékozódj, merre és hogyan tovább. Hidd el, hogy a gyerekek még fantasztikusan rugalmasak és mindegyikükből ki lehet hozni a legjobbat, akármi is legyen a maximum kihozható.

2012. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!