Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok!? [Bőv. Lent! ]

Rossz anya vagyok!? [Bőv. Lent! ]

Figyelt kérdés

Minap nagyon elgondolkoztam azon, hogy én melyik szülői táborhoz tartozom. Valójában mindig is úgy gondoltam, hogy nincs rossz szülő, mert mindegyik a maga módján jó.

Viszont ha magamra gondolok, akkor igen csak elborzongok.

A lányom lassan egy éves lesz, számomra egy tünemény, bármit megtennék érte. Képes vagyok számára bármit megvenni, bármilyen játéküzletet felvásárolni. Ő viszont képes egy sima egyszerű dobozzal eljátszani. Ezzel nincs is gond, mivel tudom (rájöttem már), hogy a legegyszerűbb játékok a gyerekeknek a legjobbak. Kicsit néha csalódott vagyok, leginkább magamon, hogy a lányom nem szereti a sütifaló bödönt vagy a zenélő csigáját.

Imádja a keménykötésű könyveket, de ha leülök vele nézegetni vagy mondom neki, hogy mi micsoda, akkor inkább megfogja és dobálja a könyvet. Nem értem miért .. állítólag a gyerekek szavakból, beszédből tanulnak. Nem tudom, miért nem tetszik ez neki.

Járok vele babázókba (könyvtárak) és természetesen mindennap játszótérre, hogy a gyerekek különböző viselkedési formuláját elsajátítsa. Ilyenkor én is "tanulok" azért 1-2 dolgot.

Próbálom úgy nevelni a lányomat, hogy tiszteletbe tartson másokat is. Tudom, hogy ez neki semmit nem jelent még, de értenie kell, hogy 1 óra hintázás után, azért mások is szeretnének odajutni. Ma pont rám is szólt egy anyuka (ismerősöm), hogy miért nem hagyom, hogy hintázzon, majd várnak tovább még. Tudni kell a lányomról, hogy ő egész nap képes hintázni, de én ezt nem díjazom. Másoké is a játszótér, nem csak az övé/miénk.


Mivel rengeteg anyuka van a környezetembe és nagyon sokkal jóba vagyok, így sokszor dicsekednek nekem azzal, hogy a gyermekük mit csinál. Mindig mosolygok és mondom, hogy milyen ügyes. Nekem viszont nincs dicsekedni valóm.

A lányom nem eszik darabosat, nem fogja meg az innivalóját (nekem kell tartanom), nem jár még egyedül, nem jár a szája egész nap, nem mond szavakat, alig pápázik, puszit se küld, stb..


Szóval, most jöttem rá, hogy egy pocsék anya vagyok. Próbálom neki megtanítani ezeket, de rám se hederít.. Jó múltkor is 4 órán keresztül mutogattam neki a pápát, meg is csinálta. Pár napig szépen ment neki, de most már egyáltalán nem is hajlandó próbálkozni vele.


Ő ilyen megfigyelő típus állítólag, de szerintem valami baja lehet oda bent. Félek, hogy mentálisan nem teljes. Elszeretném vinni kivizsgálásra, de a párom és a védőnő is azt mondja, hogy semmi baja nincs a gyereknek.

Párom egyébként fejlesztőpedagógus. Ő azon véleményen van, hogy nincs elkésve a lányunk, majd csinálja, ha megérett és felkészült rá.


Tehát, elég pocsékul érzem magam :/

Bocs, hogy hosszú lett...


2012. jún. 29. 12:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
86%

Most olvastam fel anyukámnak, aki pedagógus, és üzeni, szülj még néhányat, és akkor nem lesz időd ilyesmin agyalni, meg 4 órán keresztül pápát tanítani. :)

Szeresd a gyerekedet olyannak, amilyen, és ne hasonlítsad másokhoz, mert nagyon hamar tönkreteheted a kapcsolatotokat!

2012. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak egyszerűen nem vagy hajlandó elfogadni a gyerekedet olyannak, amilyen. Meg akarsz felelni talán másoknak, talán egy általad kitalált elvárásnak, és ezt lehet, hogy a kicsi is érzi. Szeretnéd ha csacsogna, járna, pápázna stb. mint a többi gyerek. Ne másokhoz hasonlítgasd, keresd meg benne azt amiben ő ügyes, okos szerethető.
2012. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

túl sokat vársz el a kislányodtól.

ha erőlteted annál jobban fog ellenkezni....


istenem 1 éves még !!!!! hát mit akarsz??????

2012. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Rossz dolgok ezek az elvárások, és igen a legtöbb elvárásod túlzás. Szakemberek szerint korosztályát meghaladóan értelmes és szociálisan fejlett lányom van, aki most 22 hónapos: 1 hónapja játszik a formabedobóval, ha kedve van hozzá és kb. 3 hónapja tudok neki úgy mesét olvasni, hogy érdekli is :) Az evés egy rémálom még mindig, amikor fogzik alig eszik és darabosat nagyon keveset. Márpedig folyamatosan fogzik még mindig.

Énekelj, mondókázz sokat és hagyd játszani azzal, amit ő szeretne, akkor fog maximálisan fejlődni.


Egy kis segítség:

[link]

Ha még mindig úgy látod, hogy gond van, keress szakembert, maximum meg fog nyugtatni :)

2012. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%

17 hónapos a fiam! 8 hónaposan bedobta kör formát a dobozba 10 hónaposan minden formát bedobott a megfelelő helyre anélkül hogy ott ültem volna mellette és mutogattam volna erőltettem volna..nagyon hamar járt..pápát elkezdett inteni 7 hónaposan aztán abbahagyta hónapokra bőven egyéves kora után kezdte el ujból,ugyanigy voltunk a formázással is(bár feltételezem nem elfelejtette hova való csak nem érdekelte)

Mielőtt még azthinnéd ez dicsekvés elmondom hogy nem mond még egy szót sem,nagyon sok mindent megért de annyit mond hogy nem de azt is ugy hogy mam-vagy mem..engem a sogornőm huz állandóan hogy miért nem mondja még hogy vau-vau meg anya meg anyámkinja mert az ő lánya ilyenkormár rég mondta..

Eszembe nem jutott még hogy ezért azt higyjem hogy vmi baj van vele..

A fiam kimondottan utálja ha sok gyerek van körülötte..vagy sirni kezd és a nyakamba mászik vagy csak ül és nézi őket..szintén nem hiszem hogy ok az aggodalomra..

Szóval a lényeg tul parázod,baromi nagyok az elvárásaid és visszakéne venned mert a gyerek fogja meginni a levét..

Mi lesz ha az iskolában nem lesz osztályelső? Sz@rd le magasról a dicsekvőket jó nekik a te lányodnak is biztos van vmihez tehetsége erre kéne rájönnöd ahelyett hogy azon feszkózól hogy neked nincs mivel dicsekedned! Ez alapból szégyen egy anya szájából..azért mert vmit később csinál a gyereked mint a többi attól az ugyan olyan nagy teljesitmény!

Ha meg orákig erőlteted hogy pápázzon ne csodálkozz hogy nem fogja szeretni csinálni..Ehhezmég hozzá jön az is hogy látja is a csalodott arcodat amikor nem pápázik biztos remekül érzi magát a kislányod ilyen helyzetben mit mondjak..

Hagyd hogy a maga tempojában fejlődjön és probáld meg élvezni az anyaságot és megismerni a gyerekedet mert az alapján amit leirtál olyan távol áll tőled hogy ihaj!(nem érzelmileg gondoltam)

2012. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mi az a pápázás vagy mi?(bocsi ha hülye kérdés)
2012. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
amikor integet?azt hittem vmi speciális fejlesztő játék...
2012. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Az a borzasztó, hogy ezt mondani kell neked, hogy mit szeress a lányodban és mit ne várj el tőle. Az anyai ösztön neked nem elég? Úgy szeresd ahogy van!
2012. jún. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 xStefix ***** válasza:
53%
Örüljön, akinek az anyai ösztöne rögtön, pöccre kialakult és jól működik... Szerintem sokunknál nem megy ez azért ilyen könnyen. Nekem pl. majdnem 1 év kellett hozzá, lehet, hogy a Kérdező is hasonló típus.
2012. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!