Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyóskérdés! Tele lett a...

Anyóskérdés! Tele lett a hócipőm anyósomékkal, okok lent, de nem akarom megbántani a férjemet, mit tegyek, hogy simán rendeződjenek a dolgok?

Figyelt kérdés
Hónapok óta a szokásos feszkó húzódik anyósom és köztem: szerintük nem látják elég gyakran az unokájukat (vidéken élnek, 2 hetente családi ebédelünk náluk, én mondtam, h jöhetnek gyakrabban, h egyeztetünk időpontot, nekik ez így nem jó, nekünk kellene még gyakrabban menni), aztán nem értünk egyet a gyereknevelésben sem, ugyan nem szól bele erőszakosan, de a véleménye megvan mindenről, stb. stb. Mostanában kezdett feltűnni, h a férjemnek több munkája lett, és betegeskedett is sokat, fáradt, kimerült, szabadidejében alszik, sokszor el kellene mennie nagybevásárolni v beszerezni vmit, és képtelen rá, minek következtében egy rakás mindent a kisboltból kell megvennem dupla annyiért... Felmerült, h anyósomék, akik amúgy is hetente járnak Auchan-ba, Cora-ba kocsival, miért nem segítenek annyiban, h néha egy-két-tíz dolgot megvegyenek nekünk (természetesen mi kifizetjük), vagy elmenjenek mondjuk megvenni a gyereknek egy pár csomag pelenkát, ha éppen akciós? Férjem mismásol össze-vissza, aztán nagy nehezen kiböki, h meg se meri őket kérni, és főleg azért nem, mert tudja, h az anyja pikkel rám, és 99%-ban visszautasítaná a kérést, vagy csak nagy lelkifröccsök kíséretében tenné meg. (Mindezt úgy, h közben mindenki (anyósom is) tudja, h az anyám szinte naponta, de 2 naponta biztos segít valamit, beszerez, ételt hoz, ha kell, néha el is mosogat, ha nagyon fáradt vagyok v nyűgös a gyerek. Csak épp nincs kocsija, h Auchanba menjen.) Na ekkor gondoltam, h ennek itt és most van vége, ha ő így, hát én is így, és vége a 2 hetente való családi ebédnek náluk, többet nem megyek, sem én, sem a gyerek, aki még baba, úgyhogy nélkülem nem lehet el órákig. Ha ezt nem teszem meg, sosem veszem rá sem a férjemet, sem anyósomékat arra, h átgondolják, valami probléma van itt. Nem azok a típusok amúgy, akikkel csak úgy mély témákról el lehet beszélgetni. Nem tudnék odaállni, h nekem ez és ez a bajom anélkül, h én legyek a nevetség tárgya. Konok, makacs, önfejű emberek, akiknél robbantani kell ahhoz, h valami megváltozzon. Csak attól félek, nehogy még jobban eldurvuljon a helyzet, és a férjem legyen a célpont. Mit tanácsoltok, hogyan vessek véget ennek a hidegháborúnak?

2012. aug. 12. 13:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Én is megértelek.

Ők már megváltozni nem fognak.

Én nehezen viselem el a Párom szüleit, pedig rendesek a maguk módján, csak öregek, idegesítenek a dolgaik. A rokonok a múltkor mondták is nekem halkan, hogy mérgelődhetek még eleget :)

Ők is elvárták, hogy mi menjünk hozzájuk (2 km-re laknak, mindenhova tudnak menni, sokszor kocsival), már a gyerek 3 hetes korában. Aztán egy ideje nem megyünk, mert a Párom éjjel dolgozik, nappal alszik. Úgyhogy azóta heti 1-2-szer lejönnek, de általában bejelentés nélkül, és általában úgy időzítenek, hogy sétára érnek ide (amikor végre kimozdulhatok és beszélgethetek a többi anyukával) vagy épp alszik.

Azzal mondjuk nincs baj, hogy kocsival elvigyenek, mert szólunk és megyünk, de nem szeretem megkérni őket, mert kész tortúra az egész.

A múltkor nagyon megbántottak, azóta távolságtartó vagyok velük. Párom tesójáéknál már 2-szer elment a baba, pedig ők össze is házasodtak (mi nem, szerintem ezt is nehezen fogadták el). Ők a kedvencek. A sógornőmet megkértem, hogy ne fogdozza a gyerek kezét, mert fogzik és azt szopogatja. Erre legközelebb "apósom" nekemrontott, hogy leteremtettem a menyét! , és hogy rá figyelni kell, nem szabad ilyet, mert érzékeny. Annyit mondtam, hogy én megkértem és ezt másnak sem engedem. Azóta nem beszéltem a sógornőmmel és nem is szándékozok a jövőben. (A sógornőm már a terhesség alatt is végig stresszelni akart, hogy ez lehet meg az, és a Babával kapcsolatban is osztotta az észt. De nem szóltam semmit, merthogy nehogy megbántsam. Persze erről a nagyszülők nem tudtak. De most betelt a pohár, megmondtam a Páromnak is, hogy ha tetszik ha nem, a mi gyerekünk, nem a sógoroméké, mi neveljük.)

Persze, nem a nagyszülőknek kell nevelnie a gyereket. De elkényeztetni meg az ő dolguk. :)

Mi az én szüleimmel lakunk, anyukám azt mondja, ő élete értelme, vigyáz rá, segít mindenben, kérés nélkül. Mert imádja.

2012. aug. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"szerintük nem látják elég gyakran az unokájukat (vidéken élnek, 2 hetente családi ebédelünk náluk,"


Boldog ember, enyémnek a heti 2 látogatás is kevés.

2012. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Egy családban nincs olyan hogy a férjem helyett vagy helyettem...közös dolgok vannak .A felesége van ha a családnak szüksége van segítségre ,nyisd ki a szád.Tényleg kezd szánalmas lenni. Ha ilyen tutyi mutyi vagy nem csodálom ha kétkedve fogadnak a nagyszülők.
2012. aug. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
23-as, igazán kedves vagy! nem vagyok tutyi-mutyi, sőt, ha ismernél, magad is röhögnél ezen a kijelentésen. mint írtam, azért nem én csesztetem őket, mert kész válaszuk van erre. kipróbáltam. nem érek célba. magam nevében előbb kérnék segítséget egy járókelőtől az utcán, mint tőlük. itt a férjemről van szó. mi nem világos még mindig? ha nem érted, bár egyszerűen fogalmaztam, kérdezz nyugodtan.
2012. aug. 13. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!