Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyóskérdés! Tele lett a...

Anyóskérdés! Tele lett a hócipőm anyósomékkal, okok lent, de nem akarom megbántani a férjemet, mit tegyek, hogy simán rendeződjenek a dolgok?

Figyelt kérdés
Hónapok óta a szokásos feszkó húzódik anyósom és köztem: szerintük nem látják elég gyakran az unokájukat (vidéken élnek, 2 hetente családi ebédelünk náluk, én mondtam, h jöhetnek gyakrabban, h egyeztetünk időpontot, nekik ez így nem jó, nekünk kellene még gyakrabban menni), aztán nem értünk egyet a gyereknevelésben sem, ugyan nem szól bele erőszakosan, de a véleménye megvan mindenről, stb. stb. Mostanában kezdett feltűnni, h a férjemnek több munkája lett, és betegeskedett is sokat, fáradt, kimerült, szabadidejében alszik, sokszor el kellene mennie nagybevásárolni v beszerezni vmit, és képtelen rá, minek következtében egy rakás mindent a kisboltból kell megvennem dupla annyiért... Felmerült, h anyósomék, akik amúgy is hetente járnak Auchan-ba, Cora-ba kocsival, miért nem segítenek annyiban, h néha egy-két-tíz dolgot megvegyenek nekünk (természetesen mi kifizetjük), vagy elmenjenek mondjuk megvenni a gyereknek egy pár csomag pelenkát, ha éppen akciós? Férjem mismásol össze-vissza, aztán nagy nehezen kiböki, h meg se meri őket kérni, és főleg azért nem, mert tudja, h az anyja pikkel rám, és 99%-ban visszautasítaná a kérést, vagy csak nagy lelkifröccsök kíséretében tenné meg. (Mindezt úgy, h közben mindenki (anyósom is) tudja, h az anyám szinte naponta, de 2 naponta biztos segít valamit, beszerez, ételt hoz, ha kell, néha el is mosogat, ha nagyon fáradt vagyok v nyűgös a gyerek. Csak épp nincs kocsija, h Auchanba menjen.) Na ekkor gondoltam, h ennek itt és most van vége, ha ő így, hát én is így, és vége a 2 hetente való családi ebédnek náluk, többet nem megyek, sem én, sem a gyerek, aki még baba, úgyhogy nélkülem nem lehet el órákig. Ha ezt nem teszem meg, sosem veszem rá sem a férjemet, sem anyósomékat arra, h átgondolják, valami probléma van itt. Nem azok a típusok amúgy, akikkel csak úgy mély témákról el lehet beszélgetni. Nem tudnék odaállni, h nekem ez és ez a bajom anélkül, h én legyek a nevetség tárgya. Konok, makacs, önfejű emberek, akiknél robbantani kell ahhoz, h valami megváltozzon. Csak attól félek, nehogy még jobban eldurvuljon a helyzet, és a férjem legyen a célpont. Mit tanácsoltok, hogyan vessek véget ennek a hidegháborúnak?

2012. aug. 12. 13:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Igazából én sem értem a gondot. Szerintem ezt csak te kreálod. Minek mennének neked bevásárolni? vagy ha akarod, hogy menjenek, kérd meg. Ennyi. Nem itt kell nyavajogni, hanem kinyitni a szádat anyósnak.


Azért nem viszed a gyereket, mert nem tesz meg valamit, amire senki sem kérte?? Hát, ha ilyen menyem lenne, ne is haragudj, de jól kiosztanám.

2012. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.

nem én kérem meg, mert nem nekem kell segíteni, hanem a férjemnek. szóval pont, hogy ha én kérném, azt hallanám, h de hát miért nem ő szól, h segítségre van szüksége? mi vagyok én, a védőügyvédje? ő meg nem szól, mert (és itt kanyarodik vissza a szál) nem akarja azt hallani, h bezzeg...

nem büntetésből nem akarok kimenni és vinni az unokát, hanem csak úgy gondoltam, ha ők megtehetik,h kedvük szerint segítenek v ne ennyivel,én is megtehetem, h kedvem szerint elmenjek v ne hozzájuk. márpedig semmi kedvem hozzá. szó nincs arról, h kötelességük lenne, dehogyis! csak elvárható, szerintem. az is elvárható, h felajánlják. elvégre ők is azt várják, h vígan dalolva, önszántunkból látogassuk őket 2 hetente.

nem is arról van szó, h mennyire tudok mit megoldani egyedül. csak a gesztusról. főképpen. igaza van annak, aki azt írta: ha ilyenek voltak, ilyenek is maradnak, akkor is, ha már van unoka. hozzáteszem: kicsit még rosszabbak is most, mert eddig legalább nekik se voltak elvárásaik.

2012. aug. 12. 17:40
 13/24 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezt most nem értem. Miért a férjednek kell a segítség? Nem ételt, háztartásba dolgokat kérnétek hogy vegyenek?


Miért nem mentek együtt anyósékkal?

2012. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

én nem tudok menni, mert itthon sok a dolgom, és a gyerekkel is én megyek a játszótérre.

férjem tudna menni este v hétvégén, de olyan fáradt a melóból hazajövet, h még én beszélem le róla, h a volán mögé üljön. hétvégén sokminden más is van, többek között rokonlátogatás. persze, h végül valahogy elintézzük, de néha jól esne, főleg ha csak 1-2 szükséges dolog van, de mondjuk súlyosabb, és/vagy érdemesebb nagytételben venni, megtennék ők helyettünk. nem tudom, most elég érthető voltam?

miért mennénk velük? annak mi értelme lenne? :-)) akkor már megyünk külön, önállóan. valami félreértés van... nekünk van kocsink, csak időnk meg energiánk nincs. érted... legalábbis ebben jól esne egy kis segítség. másban nem kell, nem is kapunk, nem is baj.

2012. aug. 12. 18:22
 15/24 anonim ***** válasza:

szerintem azért értettük félre, mert úgy látom, hogy a bevásárlás 99%-ban a nők dolga :)

és tényleg nem megbántani akarlak, de én még ilyet nem olvastam, hogy azért apa feladata a nagybevásrlás mert anya sok mindent megcsinál otthon, na meg játszótérre is megy a gyerekkel :D

fél óra múlva fektetem a fiamat és megyek az auchanba bevásárolni nyaralásra, de most átfutott az agyamon, hogy megmondom a férjemnek, ez az ő feladata mostantól én meg majd megnézek addig egy filmet :)))

minden irónia és rosszmájúság nélkül, én irigyellek, hogy ez nálatok a férj feladata, utálok bevásárolni, cipelni a sok karton innivalót, tejet, mosószereket, pelusokat :(

2012. aug. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, de mi együtt is élünk. SZülés után pár nappal megkaptam, hogy egy igazi anyuka meghízik, nem vékony, mint én. Töltött káposztát főzött és amiért nem ettem belőle, szétkürtölte, hogy én fogyózok stb.
2012. aug. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el hogy egy gyerek mellett nincs hetente egy órátok együtt bevásárolni.az én párom is dolgozik de nem olyan nagy cucc egy bevásárlás, simán megcsinálja ha kérem akár hétvégén.vagy ha kell én megyek a gyerekkel hiszen van kocsitok is. Szóval tényleg nem értem a problémát. Pofám leszaladna ha ezért saját szüleimet vagy anyósomékat ugráltatnám.ha ti élnétek vidéken kocsi nélkül még megérteném, de így???
2012. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

15-ösnek: :-)) no hát én nem irigyellek téged, de ahány ház, annyi szokás. igen, nálunk a nagybev Apa dolga, a kicsik az enyémek. és úgy általában véve munkamegosztás folyik, nem részletezem, kevés kivétellel mindent együtt csinálunk. ezért (is) tisztelem és becsülöm a férjem, tök normális felfogású 21. századi ember.

nálatok akkor mi Apa dolga, ha hazaér? filmet nézni?


17-esnek: valószínűnek tartom, h alapjában véve jó a viszonyod anyósoddal, ez mondatja veled, h "a pofád leszakadna"... amint megromlik a viszony, akár egy kicsit is, előtüremkednek olyan dolgok, amelyek jó viszony esetében nem szúrnak szemet. a gyerek születése előtt, mikor még példás kapcsolatban álltunk, el sem tudtam volna képzelni, hogy a sarki közértbe elmenjen miattam v helyettem. de azóta már más lett a helyzet. nekem akkor szakadna le a pofám, ha én lennék az anyós, és a fiam családját ezzel sem (mással sem) bírnám támogatni. de hát különbözőek vagyunk mi, emberek.

2012. aug. 12. 21:32
 19/24 anonim ***** válasza:
15ös vagyok. hát nálunk apa feladata elég minimálisra van korlátozva, ugyanis van egy cége, reggel korán megy, este későn jön, a gyerekét nem is látja egész héten mert már vagy még alszik :( úgyhogy kb. annyi, hogy megnéz 1-1 filmet, hétvégén meg ő takarítja ki a konyhát :))) de szerintem 15-16 óra meló után nem is várhatok ennél többet, becsüld meg a férjedet, ritka az ilyen szorgalmas apuka :)
2012. aug. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
:-)) oké! nálunk Apuka alapjáraton napi 8-9 órát dolgozik "csak", és sokat van együtt a kicsivel is. most egy kicsit többet kell bent lennie, helyettesít. a gyerek körüli feladatok inkább az enyémek, de a háztartásba besegít, takarít néha, v együtt csináljuk, nagybevásárlást intézi, berakja a mosást v kitereget, ha éppen kell. eközben én sem pihenek, ne félj :-)
2012. aug. 12. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!