Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik nem cumiztattáto...

Anyukák, akik nem cumiztattátok a babátokat, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk cumit adni neki és érdekelnének a tapasztalatok hogy esetleg mi mással tudtátok megnyugtatni?Cumisüveget sem adtatok?

2012. aug. 12. 20:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Ha szépen gyarapszik akkor nem kell,elég a cici.Max gyakrabban teszed mellre.
2012. aug. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

értem..


úgy gondolom, hogy ezekre nincsen feltétlenül szükség és megzavarhatja a szopását is. sógornőm is 4 gyerek után ezt mondja. illetve sem a dokim, sem a szülésznőm és a dúlakísérőm nem támogatja, amellett hogy már sok más anyukától hallottam, és szeretném ezeket mellőzni, ha lehet.

2012. aug. 12. 21:25
 13/32 anonim ***** válasza:
Lehet mellőzni persze.Abszolút nem létszükségesek ezek a dolgok, szoptatás mellett.Hiszen a kisbaba azt sem tudja mik ezek a dolgok.Nem is kell hogy megtudja:)
2012. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
:)) köszi a bíztatást!nagyon szeretném ha nem kellenének!:)
2012. aug. 12. 21:53
 15/32 anonim ***** válasza:
Sok sikert:))
2012. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Nekem első Baba, én úgy voltam vele, hogy az lesz, amit ő "szeretne". Vettünk cumit és cumisüveget is 1-1 db-ot, ha kell, legyen. De kezdettől fogva cicimániás, csak szopizik.

2 hetesen próbáltuk a cumit, de kiköpte, a cumisüvegből még a lefejt tejet sem akarta nagyon elfogadni, ökölődött (el kellett menjek itthonról).

Két hónapos kora körül felfedezte a kezét, de nem szopogatja folyamatosan, csak néha, mert leköti a sok játék, mostmár a fogzás miatt szopogatja inkább. Vizet néha adok neki ha megyünk valahová és nagyon izzad (pl. a kocsiban a hordozóban), azt csőrös pohárból issza.

Megnyugtatni pedig úgy tudom, hogy felveszem és ringatom, közben pedig énekelek.

5 hónapos Kisfiú anyukája

2012. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
köszi! nekünk is van azért cumisüveg végszükségre, de bízom benne, hogy nem fog kelleni nekünk sem!:)
2012. aug. 12. 22:21
 18/32 anonim ***** válasza:
31%
Maga a cumi nem zavarja meg a szoptatást, hiszen abból úgysem jön semmi. Ha a babának igénye lesz rá, akkor cumi hiányában az ujját fogja szopni, ami sok szempontból károsabb, mint a cumi. Deformálja a fogakat, szájpadlást és nehezebb róla leszoktatni. Ráadásul a legújabb kutatások szerint csökkenti a bölcsőhalál esélyét, ha a baba cumival alszik.
2012. aug. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
0%

Szerintem babafuggo vagyis ha szulo odaadja a cumit mert neki konnyebb ut akkor a kesobbiekben ne mergelodjon ha nem tudja kivenni a szajabol. Mi soha nem adtunk cumit. Ujjat soha nem szopta.ma masfel eves. Szal jol teszed ha nem is latja mert a cumi rontja a baba szepseget:-)

Ki kell birni a siros idoszakot.es kitartonak lenni mikor masok benyomjak a cumit hogy ne sirjon.buszke leszel magafra hogy te megcsinalod cumi nelkul is a nyugtatast:-)

2012. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Lányok! Nincs tuti megoldás! Az sem jó, ha a gyermek kikészül idegileg a sírástól, mert a szopási ingere nincs kielégítve. Akkor egy anya sem lehet büszke magára, ha így éri el, hogy a gyermeke ne kapjon cumisüveget. Az első a gyermek, hogy mire van igénye. Nekem 3 fiam van. Az első kb. fél éves volt, amikor egy nagynéni belenyomta a szájába a cumit, mert nem bírta hallgatni, hogy amikor ráadom a téli overált, közben sírt. Nekem eszembe sem jutott adni, mert picinek nem fogadta el. De akkor fél évesen tettszett neki...rászokott, egy év múlva leszokott. A második fiam, az elejétől kezdve az ujját szopta, 10 éves koráig. Tényleg megnyúlott az ujja, és a szájpadlását is feljebb nyomta, de a fogai szépek maradtak. De ez minden ujjszopisnál így van. A harmadik három hónapos korában egy hónapig cumizott, aztán többet nem fogadta el, ujját sem szopta, csak szopizott, a mai napig is....17 hónapos. A három közül a legnyugtalanabb kisfiú, mert ugye bár nincs ami vigasztalja, cumisüveget sem fogadja el....de ez az ő döntése nem az enyém. A cicir
2012. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!