Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy zajlik egy...

Nálatok hogy zajlik egy védőnői látogatás?

Figyelt kérdés

Mert nálunk katasztrófa...

Eljön, kezet azért mos, felveszi a kisfiamat, és ringatja, miközben mosolygunk egymásra.

Ha kérdezek, akkor is kitérő válaszokat ad. Majd 20 perc mosolygás után távozik és közli, hogy most már havonta én vigyem mérekezésre a gyereket, mert ő nem jön többet.

Kb. ennyi.

Nyugtassatok meg, hogy a magyar egészségügy nem ennyire botrányos színvonalú, mint nálunk Pest megye egy kis falucskájában.

Ja, és a gyerekorvos ki sem jött, miután hazajöttünk a kórházból, pedig állítólag előírás...


2012. aug. 23. 13:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

3 év alatt, 3 védőnőm volt, és nem költözés miatt, hanem ők váltottak állást:(:(

A zelső a terhesség alatt és szülés utáni két hétben, ő jött hetente, és 3.napon a dokival kijött,megnézni a lányom.

2. védőnő, lányom 3htes korától kb másfél évesig, havonta vittem súlymérésre, +ugye a kötelező oltások, és ő is jött havonta megnézni minket, figyelembe vette mikor alszik a lányom, hívott előtte mindig. Kérdeztem,válaszolt, tapasztalt anyuka is volt, szóval én szerettem,nagy segítséget jelentett, sajnáltam,mikor elment.

Jött utána a3. védőnéni, fiatal, nincs gyereke, most terhestanácsadára is hozzá járok, nagyon szupi, mindnere tud váalszolni, úgyhogy eddig azt mondhatom,hogy én elégedett vagyok:):)

2012. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 alaszka ***** válasza:
Azért az országban szépen különböznek a dolgok nem mondom. Én Heves megyei vagyok, kisváros: első gyereknél terhesség alatt jött a védőnő 1x, aztán a születés után vagy 2x, de 4 hónapos korától én vittem be hozzá havonta. A 2. gyereknél 1x jött a születés után, aztán én vittem hozzá, ja meg egyszer jött 1 kérdőívet kitöltetni velem. A doki a születések után magától nem jött ki, 1 hetes korukban én hívtam fel, hogy kijön-e megnézni, ki is jött, udvariasságból megkérdeztem mivel tartozom, mire közölte hogy 4 ezer Ft! Így a dkihoz csak akkor megyünk mikor muszáj, a védőnőnk nagyon aranyos, jó tanácsai vannak, többet számít a véleménye, mint a dokinknak.
2012. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 alaszka ***** válasza:
Ja, nálunk kevés védőnő van sok lakosra, és 1x mondta hogy ahol tudja hogy minden rendben, oda ritkábban megy, ahol bajok vannak oda gyakrabban (kisebbség is van...).
2012. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hetes a kisfiam,már előre szólt a védőnő,h értesítsem amikor megszületett+ mikor jövünk haza.Hazajövetel másnapján kijött.Mivel volt problémánk a szoptatással 1 órát volt nálunk,masszírozta a mellem ,mindent megmutatott,megnyugtatott.Ő vette észre,h le van nőve a nyelve,ez okozza a problémánkat.kb 2naponta felhívott,hogy hogy vagyunk.Azóta is hetente jön,segítőkész.Most elment 1 hét szabira,de megadta a saját számát,h bármikor felhívhatom ha gondunk van. Azt mondta 6 hetes korig neki kötelező kijönni,hetente. A gyerekorvos a hazajövetel 3. napján jött ki,szintén segítőkész,kb féél órát volt nálunk.Most ő is szabin van,de ő az otthoni számát adta meg,ill.a helyettest ajánlotta.Jövő héten ő is jön hozzánk. Én mindkettejüknek hálás vagyok. Budapest 2. kerületében lakunk.
2012. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Jász-Nagykun-Szolnok megye:

Terhesség alatt volt kint egyszer, megnézett mindent, megdicsérte a babaágyat:)

Mikor megszületett és hazajöttünk a kórházból, naponta jött, mert egyszerűen nem ment a szoptatás.Megmutatta a kézzel fejést stb.

5. napon jött a gyerekorvos, megvizsgálta, mindent rendben talált.

A védőnőt bármikor hívhattam, mindig segített, még egyszer volt, a gyerek két éves kora előtt, akkor beszélgetett a gyerekkel, itt volt vagy két órát.

2012. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Komárom megyében azért vannak másfajta védőnők is. Nálunk a baba 6 hetes koráig jött hetente, utána 1 éves koráig 1,5 havonta. Én bmikor hívhatom (tegnap pl:. este 7kor hívtam-gond nélkül válaszolt), és a fogadási idején kívül is mehetek hozzá ha telefonon egyeztetünk. Mondott már ő is hülyeséget, de ált. hasznos dolgokat mond, és válaszol a kérdéseimre is.

Ha ő jön hozzánk, akkor meg szoktuk beszélni az adott korra jellemző dolgokat. megkérdezi ezt vagy azt csinálja-e már, elmondta mindig a hozzátáplálás részleteit és persze ha kérdezek arra válaszolt.

2012. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Komárom megye szintén. Egy éves koráig minden hónapban jött a védőnő, megmérte, tanácsot adott, akármit kérdeztem, tudott válaszolni. Egy éves kora után eddig egyszer jött, amikor 15 hónapos volt, meg jön a 18 hónapos oltás után is. De arra azt mondta, hogy lehet, hogy csak telefonon kell bediktálni az oltás számát, nem biztos, hogy jön, mert szabin lesz. De tényleg jött mindig.
2012. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. Szóval, mit kell tennie a védőnőnek, azon kívül, amit a tanácsadóban tesz:

A terhesség során 4 alkalommal (leht most 5re változott) KÖTELEZŐEN meg kell látogatni a kismamát, külön kérésre lehet ezt a számot csökkenteni (az is megvan szabva néhány lkátogattásnál, h mikor kell)

A baba születése után 6 hetes koráig hetente kell látogatni a babát és a gyermekágyas anyát.

6 hetes kor után 1 éves korig havonta

1-3 év között 2 havonta (bölcsődés gyerek esetén 4 havonta)

3-6 éves kor között 4 havonta (persze ha óvodába jár, a családi látogatás helyettesíthető, mert ha nincs kistesó az ők szülei általában dolgoznak, és ne vegyenek ki szabadnapot a védőnő miatt)

Nah, és a látogatások során figyelni kell az anya-gyerek kapcsolatot, az életkörülményeket, a gyermek fejlődését, a táplálkozását és minden gyermeket érintő problémáról el kell beszélgetni a szülő(kk)el egészen az első látogatáson a fürdetéstől a hozzátáplálás elkezdése, a fogzás... egészen a beiskolázásig!

Remélem elég bő leírást adtam róla, de ha van kérdés, szívesen válaszolok :)

2012. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
jah, szintén 1es válaszoló vagyok: a látogatások száma szükség esetén bármilyen irányba módosítható, mindenről papírt kell írni, és meg van oldva :)
2012. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Frissen végzett védőnő! Csak érdekel: mindenről írnod kell szövegesen is("magadnak"), mit tudom én Kiss Julcsika 2 hetes, jó családi körülmények, rendes szülők , vártak rá stb. Így ?
2012. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!