Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy zajlik egy...

Nálatok hogy zajlik egy védőnői látogatás?

Figyelt kérdés

Mert nálunk katasztrófa...

Eljön, kezet azért mos, felveszi a kisfiamat, és ringatja, miközben mosolygunk egymásra.

Ha kérdezek, akkor is kitérő válaszokat ad. Majd 20 perc mosolygás után távozik és közli, hogy most már havonta én vigyem mérekezésre a gyereket, mert ő nem jön többet.

Kb. ennyi.

Nyugtassatok meg, hogy a magyar egészségügy nem ennyire botrányos színvonalú, mint nálunk Pest megye egy kis falucskájában.

Ja, és a gyerekorvos ki sem jött, miután hazajöttünk a kórházból, pedig állítólag előírás...


2012. aug. 23. 13:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes egy védőnői látogatás. Én frissen végzett védőnő vagyok, és ilyet azért még nem láttam, és a védőnőnek a gyerek iskolás koráig mennie KELL!! Persze ritkábban, de KELL! És születés után az orvosnak is ki kell mennie!
2012. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

hmm

nekem kijött az orvos 2-3 alkalommal a 3ik babánál pl


védőnő?

az első gyereknél még volt 2x jött ki majd elküldtem a fenébe és lemondtam a védőnői szolgálatot mert akkora hülyeségekkel jött h a hajam égnek állt tőle


a 3ik gyereknél már 36 hetes terhesen megírtam a papírt h köszi de nem kérek belőle


a gyerekorvosnál van védőnő aki megméri a gyereket és minden kérdésre válaszol :-)

2012. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, aki védőnő!

Mit kellene csinálnia a védőnőnek?

2012. aug. 23. 13:16
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha ez megnyugtat nálunk kézbe sem veszi, kezet se mos, de mindenre válaszol, ha kérdezem. Amúgy a védőnőnek (javítson ki a frissen végzett, ha tévedek) nem kötelező kimenni, csak a baba 3 hónapos koráig azt hiszem, utána be kell vinni legalább havonta a védőnőhöz "látogatásra", még a legapróbb faluban is. Félévenként 1-1x bejelentkezhet családlátogatásra -ha akar, ha muszáj, vagy sűrűbben ha nagyon hátrányos helyzetű a család. Dokinak meg tényleg kötelező kimenni első alkalommal. Elméletileg a védőnővel, de ez kacifántos, mert egy másik helyen ahol laktunk együtt jöttek, aztán elköltöztünk, ott az a "szokás" h a védőnő és a doki külön jönnek a babát meglátogatni. De az kötelező, mikor a kismama kijön a kórházból!

2012. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Na az érdekes, hogy ki kell(ene) jönnie a védőnőnek, mert nálunk ugyan ki nem jön. Csak egyszer volt, amikor megszületett a baba, azóta nem és nem is tervezi hogy kijön.. Most 7 hónapos a baba.

Én,ha akarom vihetem hozzá a rendelési idejében. Néha el szoktam vinni, főleg mert ott megméri hány kg a baba. Pont tegnap voltam, kérdeztem is tőle a hozzátáplálással kapcsolatosan, de csak kitérő válaszokat adott, nem lettem tőle okosabb, semmi hasznosat nem mondott sajnos.

Ja és Pesthez közeli kisváros.

2012. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Neked még jobb. Az én "kedves" védőnőm egyszer jött el, amikor hazajöttünk a kórházból és ezzel le is tudta. Úgyhogy nyertem! :))
2012. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

a miénk hat hetes koráig hetente jött(ha szabin volt,küldött mást)aztán olyan 9hónapos koráig havonta...Azóta is benéz néha,de csak pl azért,h szóljon oltás következik,vagy ilyesmi.Mi mehetünk a fogadási idejében,vagy munkaidőben,ha előtte felhívom..Mobilon meg bármikor hívhatom.Mindig segít,kérdezi,hogy hol tart a gyerek a fejlődésben.Megnyugtat,ha problémánk van.Viszont érdekes,ő pl. soha nem akarta megfogni a gyereket,vagy bármi ilyesmit.

Ja,kórházból írtam neki sms-t,h mikor jövünk haza,és másnap jöttek a gyerekorvossal..

Olvasva a válaszokat,baromi szerencsések vagyunk.(dunántúli megyeszékhely)

2012. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk doki ki sem jött. A védőnő amikor hazajöttünk a kórházból közölte, hogy infulenzás tünetei vannak, de jön délután. Hát közöltem vele, hogy a 4 napos babámhoz ide ne jöjjön köhögve, tüsszögve, lázasan. Ezt nekem kellett mondanom!!! Rá 1 hétre jött ki, persze amikor a baba és én is aludtam. :-S Beköszönt, kérdezte hogy hogy vagyunk, és közölte hogy vigyem be a gyerekorvoshoz a babát, mert még nem is látta a doki. Én?????

Azóta nem jött. Havonta bájvigyort felvéve elviszem és leméretem a fiam. Ennyi. Kérdéseket nem teszek fel neki, mert a válaszokat kerüli, vagy nem értem a sok blabla között a lényeget. (Pedig nem tartom magam butának.) :-D


Nem általánosságot írtam le, hanem a mi esetünket. Egyébként remélem én is, hogy csak nálunk ilyen a helyzet, máshol jól működik a védőnői szolgálat.


Komárom megyei anyuka

2012. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is Komárom megyei vagyok,látom nálunk ilyen jó az ellátás :D

Hozzánk ki sem jött a gyerekorvos /2 hónapos lesz a fiam/ ,orvos akkor fogja látni,mikor leviszem hozzá a 2 hónapos oltásra.

A védőnő kijött hozzánk,miután hazaértünk a kórházból. Meg volt azonkívül 2x megmérni a fiamat. Tegnap is akart jönni,de mivel akkor hívott mikor a gyerekek aludtak,így nem kértem belőle. /egyszer már felverte őket, huhh azt a napot nem felejtem el soha/

2012. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Szülés után, miután haza jöttünk 3 napon belül kijött, a doki csak 5. nap.

Az első hónapban hetente jött, utána elvileg havonta kell jönnie, azt hiszem az első év végéig. Nálunk 5 percet szokott lenni, nagyon max. 10 percet. A gyereket nem fogja meg.

2012. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!