Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hogy zajlik egy...

Nálatok hogy zajlik egy védőnői látogatás?

Figyelt kérdés

Mert nálunk katasztrófa...

Eljön, kezet azért mos, felveszi a kisfiamat, és ringatja, miközben mosolygunk egymásra.

Ha kérdezek, akkor is kitérő válaszokat ad. Majd 20 perc mosolygás után távozik és közli, hogy most már havonta én vigyem mérekezésre a gyereket, mert ő nem jön többet.

Kb. ennyi.

Nyugtassatok meg, hogy a magyar egészségügy nem ennyire botrányos színvonalú, mint nálunk Pest megye egy kis falucskájában.

Ja, és a gyerekorvos ki sem jött, miután hazajöttünk a kórházból, pedig állítólag előírás...


2012. aug. 23. 13:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Van egy úgynevezett gyermekegészségügyi törzslapom, amibe vezetnem kell a látottakat és a tanácsoltakat. Minden gyereknek külön van, és a védőnőn kívül más nem láthatja (még az orvos sem kéri soha)

És abba pl 1 látogatáskor ilyesmiket írnak:

-Rendezett családi körülmények

-víz, villany, fűtés megoldott

-gyermek enyhén icterusos, köldökcsonk áll

-anyatejes

-...

Meg tanávsokat, amiket adtam

pl

-anyatejes szoptatás szorgalmazása

-fürdetés

-bőrápolás

...


De pl ebbe is be kell írni az oltásokat, vagy ha orvosnál volt a gyerek, akkor a leletét meg ilyenek.


Ezeknek 2 nagy jelentősége van

1. ha vmi történik a picivel, akkor elő lehessen kapni, h a védőnő tényléeg látta e a babát rendszeresen, és miket tapasztalt

2. védőnőváltás (költözés) esetén ezt a dokumentumot az új védőnő látja, és ha találkozik a családdal, akkor ne álljon ott bambánm, hanem tudja, h mire számítson. Pl ha egy autista gyereket kap, és nem tud róla, akkor ne kezdjen azzal, h kiakad, mert a gyerek vissza van maradva, illetve lássa, h megkapott e minden oltást meg ilyenek.

2012. aug. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

De akkor pl. nálunk, ahol összesen 1x volt a védőnő és többet nem is fog jönni szerintem akkor itt hogy tölti ki a mi törzslapunkat? A hasára üt és beírja hogy minden ok?

Ellenőrzi ezt valaki hogy ő nem jön ki sosem?

2012. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Lát titeket az utcán, boltban, vagy a gyereket ovi/bölcsiben, esetleg ha bementek vmiért a tanásadóba és beírja, h ott volt... sajnos vannak ilyen felelőtlen, munkájukat nem végző védőnők. És sajnos az ilyen idióták (bocsánat, de nem tudok rá jobbat használni) miatt nézik le a védőnőket, pedig egy komoly, értelmes és gyönyörű hivatás le(het)ne
2012. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Köszi! Még egyre válaszolsz?:) Szóval egyszer még kicsi volt az első baba és éjjel nagyon kimerültem, kb. délelőtt 10ig aludtam(babával együtt), amikor csöngettek. A védőnő volt, én meg talpig pizsamában, rend volt, de nem az a tipp-topp védőnőfogadós ,persze beengedtem, meg elmondtam mi a szitu, de ezt is beírta vajh a törzslapra magának ?:S

Mert olyan "cikinek" éreztem....:S

2012. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira 'jelentéktelen' infó, h ha nem egy szemétláda a nő, akkor nem, mert nem azt látta, h te egy szál pizsamában vagy, a gyerek meg a szekrény tetején mászik, vagy késekkel játszik. Én pl gyakran mentem úgy látogatni az oktató védőnőmmel (mi előre bejelentkeztünk) h az anyuka pizsamában várt, vagy éppen főzőtt és csupa maszlag volt a melegítője vagy a gyerek épp a gyermeki kreativitását élte, és míg az anyuka főzni próbált, a gyerek elővett mindent a konyhában (tálakat, serpenyőket, kanalakat) és tette volna bele az ételbe meg ilyenek. Ezekből annyi lett beírva, h figyelmes a gyermekkel, a ygerek kreatív, játékos...

Akkor van beírva, h koszos, ha látszik, h nem egy véletlen alkalom, hjanem 2 centi a por, és lépni nem lehet a sok kacattól a földön és fix, h az nem 1 nap alatt került oda, hjanem hetek alatt. Szóval ne érezd magad rosszul :)

És kérdezz nyugodtan, ha még szeretnél:)

2012. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Köszi!:) Jajj, most nagy kő esett le a szívemről, mert rendes a védőnőnk, csak nekem jut mindig eszembe ez a kis "malőr"....De az is biztos, h nálunk sosincs kupi, próbálok úgy lefeküdni este, hogyha felkelek ne a koszos edényektől büzölgő mosogató várjon pl. Szóval bármilyen fáradt is vagyok, este még összepakolászok, csak akkor kb. 4x keltem fel hozzá, mert jött a foga, és teljesen kész voltam, mint egy zombi kb....:S
2012. aug. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert a védőnőnek (mint pl nekem) nem feltétlenül van gyereke, látunk annyi családot, h néha elcsodálkozunk, h mégis képesek ennyire rendet tartani :) Nyugi, nem kell neked 'védőnőfogadós rendet tartani :) Nem vagyunk mi gyermekvédelmisek :) Éld a megszokott kis életed, mi csak megfigyelük, és nem abba fogunk belekötni, h miért van pl néhány játék szétdobálva, vagy miért van 2-3 vagy akárhány mosatlan edény (persze ne legyen hetekig rohadozó edény)
2012. aug. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Szia!


22-es vagyok. Köszi a választ!

És olyan lehet,hogy pl. itt sok a gyerek a mi kisvárosunkban és nincs ideje mindenhova elmenni? És így szelektál hogy ahol minden ok oda nem megy, vagy esetleg azt gondolja hogy ha van valami gondunk akkor úgyis megyünk mi a rendelésére...?

Itt évente kb. 100-105 gyerek születik és 3 védőnő van rá. Ez sok munkának számít?

2012. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak kicsit sok gyerek :) 1 átlag védőnőnek az éves születésszáma átlagban 30 körülire tehető, de van, ahol csak 10-15 :)

Meg kell oldani! Menni kell midnenhova!

2012. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Egy védőnőnek a terhes anyák+ a 0-6 éves korú gyerekek és oktatási intézménybe nem járó gondozottak száma összesen 250 fő lehet (10%-kal túlléphető) Ez a teljesíthető mennyiség :)
2012. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!