Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki örökbe...

Van itt olyan, aki örökbe adta a babáját?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok ezzel együtt élni? Nem nagyon rossz? Túl lehet ezen lépni?

16 éves vagyok és teherbe estem, tudom, felelőtlen vagyok, buta, nem kéne szexelni, de most teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mit tegyek.



2012. szept. 23. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
31%
Bocsi kétszer küldtem el az üzit :))))
2012. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
61%

Én a helyedben elvetetném! Tudom, hogy nagyon nehéz!!! Azt is tudom, hogy le fognak pontozni, de hidd el ez lenne a legjobb döntés. 16 éves vagy, és mi van, ha 10 év múlva feltör benned az anyai ösztön? El tudnád viselni, hogy már van egy gyermeked, aki már az iskolapadot koptatja, de te még nem is láttad???

Én nem tudnám elviselni! Belehalnék! Főleg így közel a 30 évemhez.

Szép dolog az is, ha valaki örökbe adja a gyermekét, de aztán tudja is azt elviselni!! Nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy ebben egyedül dönts! (szerintem)

Ha más nem keress fel egy védőnőt és ő segít ebben, akárhogy is lesz!

Kitartás! A szívedre vagy az eszedre hallgatsz? Kíváncsi leszek!

2012. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 A kérdező kommentje:
igen, de most nagyon sokat olvasgattam, igazából főleg itt teherbeeséssel, abortusszal kapcsolatos kérdéseket és mi lesz, ha nem lehet majd gyerekem? vagy én is megőrülök pár év múlva tőle, mint néhány nő...
2012. szept. 23. 12:12
 14/64 anonim ***** válasza:
73%
Azért már most a mai világban egy abortusz rutin műtétnek számít (sajnos v. öröm, mindenki döntse el), de még véletlen se jusson olyan az eszedbe, hogy esetleg később nem lehet. Vannak ismerőseim, akik elvetették különböző okok miatt és már mindegyiknek van gyereke, sőt egy kivételével mindnek elsőre sikerült!
2012. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
87%

nálunk a családban elég furán alakult hasonló helyzet, de szerintem mindenki a legjobban járt el.

egyik unokatesóm szintén még gimis korában teherbeesett, és indította, hogy örökbeadja, közben épp egy másik rokon az örökbefogadást indította már el. végül az ő javukra adta örökbe. olyan szeretben nevelik, hogy öröm nézni. egy igazi boldog kisrác most és hihetetlenül boldogok a szülők, hogy lett kisbabájuk. belegondolni is rossz, hogy a másik lehetőség az lett volna, ha nem engedik megszületni ezt a kis embert.


aki örökbeadta, nehezen, de túltette magát rajta. azóta már férjehz ment és boldogan babázik a házasságban született kisfiúkkal.


szerintem épp a felnőttségedet mutatja, hogy nem akarod kioltani a kis életet, hanem egy régót gyerek után áhítozó családnak adnád.

sok sikert az életedhez!

2012. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
81%

Arra kíváncsi lennék, hogy azok a nők, akik itt azt mondják, inkább add örökbe a babát, vajon meg tudnák-e tenni???

Mert persze nagyon szépen hangzik, meg majd itt a felnőttek megmondják, hogy mit tegyen egy 16 éves gyereklány, de ezek nagyon felelőtlen tanácsok!

Mi itt nem dönthetünk senki helyett! Hogy jut eszetekbe olyat mondani, hogy inkább adja örökbe?? Mert abortuszellenesek vagytok? És arra ki gondol, hogy milyen felnőtt válik majd a kérdezőből? Egy gyereket örökbe adni iszonyú teher lehet!!!

Én is estem teherbe 19 évesen, elvetettem. Már bocsánat, de eszembe sem jutott volna örökbe adni. Nehéz volt, feldolgozni, de biztos vagyok benne, hogy klasszisokkal könnyebb, mint ha örökbe adtam volna a babát.

Azóta eltelt sok-sok év, van egy 2 éves kisfiam és mint anya mondom, ha egy gyermeket megszülsz, azt odaadni szinte képtelenségnek tartom!

Másrészről van unokatestvérem, akit 16 évesen szült az anyja. Becsületben felnevelte, ma már 36 éves, okos értékes nő lett belőle.

Én azt mondom, hogy az örökbe adás legyen az utolsó, amin gondolkozol.

2012. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
53%
sztem megbánnád, ha örökbe adnád. benned növekedik az a kisbaba, érzed ahogy mozog rúgdos stb. és mikor megszületik oda kéne adnod vkinek, ez nem fog menni sztem. és nem is baj, ha nem megy. lehet, hogy most még nem érzed, hogy felnőttél a feladathoz, de a terhesség hosszú... közben kialakulnak benned azok az érzések stb, hogy anya legyél. én 19 évesen szültem az elsőt, be voltam pánikolva stb, de nem akartam elvetetni, sem örökbe adni. annyi örömöt adott nekem ez a gyerek, hogy el se tudom mondani. egyedül neveltem én is egyébként. aztán később meló mellett diplomáztam, nem lehetetlen. sok erőt és kitartást kívánok neked
2012. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
39%
vetesd el. Nem vagyok híve az abortusznak, de ha terhes lennék és nem tudná megtartani, akkor elvetetném. nem tudnám örökbe adni. Egész életemben azon járna az agyam, hogy milyen élete van, hol lehet. Ezt nem bírnám ki. Akkor inkább még magzat korában váljak el tőle. Gondolj bele, hordod a szíved alatt 9 hónapig, mocorog, megszülöd és felsír. Ezek után nem tudnám odaadni. Nekem van már egy 3,5 éves kisfiam, de ha most terhes lennék, akkor nem bírnánk megtartani sajnos.
2012. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
59%
17 évesen volt egy abortuszom. Rossz volt, mert szerettem volna őt. Az apukája is és anyagilag is szülői segítséggel vállalni tudtuk volna. De a fiú családja ellenezte. Én nem akartam azt, hogy az akkori páromat olyan helyzetbe hozzam, hogy felelősséget kelljen fiatalon vállalnia mert még nem is tudhatta mivel jár egy kisbaba. Féltem, és habár azt mondogatta, hogy öngyilkos lesz mert akkor biztosan megtartanám mert az ő vére... szóval ennek ellenére nem tartottam meg. Nem arról álmodtam lányként, hogy a szüleimnek szülök majd egy gyereket. Később az (újabb) párommal 20 évesen úgy döntöttünk szeretnénk egy kisbabát. Házunk, autónk és spórolt saját pénzzel. Ez azért volt fontos mert nem szerettem volna mást terhelni hiszen mi leszünk a szülei. 6 évvel idősebb a párom nálam. A kisbaba megfoganása előtt összeházasodtunk és már 3 éve együtt éltünk. 21 évesen született meg és nagyon-nagyon vártuk. napra pontosan 4 évvel később született aznap amikor a terhességmegszakításom volt. Most is rossz érzés amikor visszagondolok rá. Szerintem valahol ezért is vágytam arra, hogy láthassam a kisbabámat. Most egy éves és itt alszik mellettem. A világ leggyönyörűbb kislánya. Minden amire kislányként vágytam úgy érzem most teljesült be. Nem bánom, hogy akkor úgy döntöttem, mert úgy gondolom 17 évesen nem tudtam volna értékelni azt amit most tudok. A lányomat szeretem a világon a legjobban. Folyamatosan vele vagyok és büszke vagyok rá, arra is, hogy több kívül álló szemlélő megdöbben, hogy mennyire ,,bújós" a kislányom. Azt állítják, hogy látszik, hogy folyamatosan vele vagyok és nem véletlenül ölelgetjük és puszilgatjuk egymást folyamatosan. Mást sosem ölel meg bármennyire is kérik:D Ez nekem nagyon jól esik. Nem bővítem az ,,idegbeteg" anyukák táborát akik kiabálnak a kisbabájukkal meg kiborulnak mert órákig sír. Én fáradtan is egész éjszaka a kezemben ringatva énekeltem neki és közben gyönyörködtem benne. Annyira vágytam rá abban a 4 évben, hogy egyszerűen egy másodpercről sem szeretnék lemaradni. Nem kiabálok rá hogy ne dobja el a távirányítót vagy ne fogdossa össze a tv képernyőjét...nem puffogok és nem csapok a kezére... Ha valamit nem szabad azt elbarikádozom. A többi mind csak tárgy! Ő rajta kívül minden megfizethető. Kétlem, hogy 5 évvel ezelőtt így tudtam volna viselkedni. Hírből sem ismertem a türelmet. Örökbe adáson ne gondolkodj, ha nem muszáj. Most még nem érez fájdalmat és nincsen tudata bármennyire is lesz lelkiismeret furdalásod... Abba gondolj bele, hogy ha elviszed egy árvaházba a többi gyerek közé, akkor lehet éppen egy nehéz sorsú gyerek fog sóvárogva kinézni az ablakon a fejében rengeteg gyötrő kérdéssel, hogy miért nem volt fontos az anyjának... Ha rólad lemondott volna az anyukád akkor benned is biztosan kialakult volna egy olyan érzés, hogy téged nem szerettek. Nagyon nehéz az árva gyerekek sorsa. Örökbe adni akkor tedd, ha már van egy előre kiválasztott család akik évek óta vágynak egy gyermekre sikertelenül. Ebben az esetben viszont tudnod kell, hogy soha nem fogsz szabadulni attól a gondolattól, hogy anya vagy. Hiányozni fog. Kíváncsi leszel hasonlít-e rád. Irigy leszel amiért te küzdöttél meg a szüléssel érte és most mást ölel... Nem fogsz bírni szabadulni a tehertől. Ha van lehetőséged akkor válaszd a megszakítást.
2012. szept. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
78%
A lényeg, hogy mérlegelj, apukáddal, pároddal, családdal együtt dönts, ne az itteni vélemények alapján!
2012. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!