Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki örökbe...

Van itt olyan, aki örökbe adta a babáját?

Figyelt kérdés

Hogy tudtok ezzel együtt élni? Nem nagyon rossz? Túl lehet ezen lépni?

16 éves vagyok és teherbe estem, tudom, felelőtlen vagyok, buta, nem kéne szexelni, de most teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mit tegyek.



2012. szept. 23. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
48%
Igen. nem néztem utána mert így emlékeztem hogy melyik-melyik. Azon kívül, hogy a két nevet felcseréltem a tényen nem változtat.
2012. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 A kérdező kommentje:

Én igazából nem akartam egy ilyen pro life - pro choice vitát kirobbantani.

Tisztában vagyok vele, hogy van, aki így látja, van aki úgy, de sajnos én nem tudom, hogy látom. Teljesen elveszett, tanácstalan, esetlen vagyok ebben az egész témában. Tisztában vagyok a biológiai dolgokkal, tudom mikor kezd el pulzálni a szívcső, mi is tanultuk, de nem tudom mit gondolok erről az egészről. Egyelőre meg vagyok ijedve és nagyon nagy szükségem van nők tanácsára, véleményére, mert bár tényleg csodás a papám, de azért mégsem tudja ezt pótolni szegény, bármennyire is igyekszik. Az abortusszal kapcsolatban azok a félelmeim, hogy meddő leszek, vagy, hogy bekattanok a lelkiismeretfurdalástól. Az örökbeadással kapcsolatban, hogy megkattanok a lelkiismeretfurdalástól és hogy megbánom.

A megtartás és felneveléssel kapcsolatban pedig, hogy tönkreteszem apám életét, aki sokmindent feláldozott azért, hogy nekünk jobb legyen és most,hogy végre lassan a legkisebb gyereke is felnő és kicsit magára is költhetne és nem az egyetemi tanulmányainkra spórolna, meg a különangoljainkat fizetné akkor elkezdhet nevelni egy kisbabát... Van egy barátnője, aki 40 éves. és akart gyereket apától. Főleg, mert már kifut az időből és hát szereti is apát, bár nem élnek együtt, apa nem akarta, míg mi otthon lakunk. És apa már nem szeretett volna. És akkor most milyen lenne az, hogy én meg rákényszer,. annyira idióta voltam, nagyon kivagyok...

2012. szept. 23. 15:40
 33/64 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj, a gyerekvállalás témakörbe 99%-ban olyanok írnak, akiknek már van babájuk vagy éppen mindent megtennének, hogy legyen.

Utóbbiak megrögzött abortuszellenesek, szerintem ők pontozgatják lefelé a válaszokat, de mindegy...

A tények: 16 éves vagy, még tanulsz, így csak apukádra tudnál támaszkodni, mivel a barátod is szinte gyerek még.

Ha most megszülöd azt a babát, akkor a sulinak nagy valószínűséggel annyi, a továbbtanulásnak is és ebből kifolyólag nagy eséllyel karriered sem nagyon lesz.

A barátod, ha kitart melletted, akkor elmehet dolgozni és persze annyi a fiatalságotoknak, a szabadságotoknak, egy szóval az életeteknek.

Durván hangzik, de így van. Van 2 gyerekem, imádom őket, na de pontosan 10 évvel később szültem, 26 évesen, amikor már befejeztem a tanulmányaimat és dolgoztam.

Ez a baba tönkretenné a jelenlegi életed, ez tény. Valószínűleg nagy boldogság lenne, hiszen egy kis élet mindig az, de egy másmilyen élet és egy 16 évesnek nem való.

Az örökbe adás pedig nagyon szépen hangzik, de azért gondolj bele, hogy 9 hónapig ott növekszik benned, érzed minden rezdülését, nagy fájdalmak árán megszülöd, azután meg elveszik tőled és te meg ott maradsz a szülés utáni dolgokkal (fájdalmak, tejtől bedurrant cicik, hetekig tartó vérzés, stb) és még egy baba sem lesz a karodban, akiért megérte volna azt az egészet végigcsinálni...

És gondolj bele, hogy majd pár évvel később minden gyerekre úgy fogsz nézni, hogy talán ő a tiéd. Ááááá, ez a legkegyetlenebb dolog a világon!

Szerintem egy abortuszt könnyebb lelkileg feldolgozni, hiszen azért alapból mindenki a legjobbat akarja a gyerekének és néha jobb, ha az a baba inkább meg sem születik...

2012. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
79%
ha idősebb lennél azt tanácsolnám hogy hordd ki és tartsd meg. de így... hát ha a te lelki világod kibírja az örökbe adást,akkor hajrá,nagyon szép dolog! és sok sikert meg kitartást kívánok.
2012. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kemény kérdés...én ugyan 30évesen szültem, de egyet mondhatok: amikor a pocakodban mozogni fog, amikor meglátod az ultrahangon, amikor a karjaidba adják...nem fogod tudni elengedni! Írásod kellő érzelmi és értelmi intelligenciát mutat, ezért gondolom ezt így. Ezt is mérlegelve dönts! Akárhogy is, a legjobbakat!
2012. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
33%
21-es válaszoló: Istenkém, hogy a fenébe tudod ezt így nézni?? :( Lehet, hogy fizikailag nem képes kb. semmire, de akkor is...ááá, gáz, hogy valaki így látja a dolgokat. Legalábbis szerintem.
2012. szept. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Sokat segítettek, tegnap nagyon össze voltam esve és igazából még most is...

Közben az történt, hogy apa beszélt velem és elmondta, hogy megvitatta a barátnőjével a helyzetet és úgy gondolják, hogy ha én késznek érzem magam rá és szeretném, akkor ideális megoldás lehetne, hogy a barátnője hozzánk költözik és közösen segítenek nevelni a kicsit, így én iskolába járhatok és majd ha a saját lábamra tudok állni elköltözhetünk a babával. És azt is mondták mindketten, hogy ha elvetetem, akkor is mellettem állnak mindenben és apa bejön velem a kórházba is és ha nem tudnám feldolgozni segít, keres nekem szakembert és,hogy bárhogy döntök támogatnak.

Ez nagyon sokat jelent nekem és bár nem érzem magam késznek erre az egészre és nem tudom mi lesz azt hiszem megtartom a babát és igyekszem felnőni hozzá.

2012. szept. 24. 13:47
 38/64 anonim ***** válasza:
46%
Ha a családod is támogat és segítenek, az nagy erőt fog neked is adni, úgy sokkal könnyebb lesz. Minden jót kívánok neked és sok örömöt a picivel!
2012. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
74%

ez igen!

la a kalappal apukádék előtt is és előtted is!


szokták mondani, hgy ha döntésnél bizonytalan az ember, válassza a nehezebbet, biztos, hogy az az Isten akarta.

2012. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:

Nagyon büszke lehetsz a családodra! :) Az lenne jó, ha minden szülő így támogatná a gyermekét!

Én azt mondanám, tartsd meg! Legalább apukád párja is babázhat kicsit, és nem lesz lelkiismeret furdalásod egész életedben. Amúgy én nagyon sok jó példát tudnék neked arra felsorolni, hogy valaki 16 évesen szült, szakmát szerzett, és sikeres vállalkozó lett, vagy továbbtanult! Most nem lesz könnyű, az biztos, bár szerintem egy pici babával sosem könnyű, később viszont te leszel az, aki a nagy gyerekével "szabadon" élhet, míg a veled egyidősek akkor kezdik el lekötni magukat. Akkor meg nekik lesz nehéz, neked meg könnyű. :)

2012. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!